X

قطعه فلوسوئیچ پکیج چیست و چه کاربردی دارد؟

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
قطعه فلوسوئیچ پکیج چیست؟

حتما با گرم نشدن آب و تماس با یک تعمیرکار پکیج، اسم قطعه ی فلوسوئیچ و یا فلومتر پکیج را از تعمیر کار خود شنیده اید. وقتی این قطعه خراب می شود دیگر پکیج قادر به روشن شدن نیست و برای همین نمیتواند آب را گرم کند.  قبل از تعمیر این قطعه باید بدانید که فلوسوئیچ چیست تا بتوانید آن را بهتر درک کنید و بدانید کارایی این قطعه برای چه چیزی است.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

قطعه ی فلوسوئیچ که به آن کلید جریان هم می گویند در تمامی پکیج ها قرار دارد و یک سر این قطعه  در جریان آب سرد  در ورودی پکیج قرار دارد  و از سمت دیگر به برد پکیج متصل است که همین امر باعث میشود آب گرم شود این قطعه به قدری حساس است که بعد از خرابی این قطعه حتما باید به فرد متخصص برای تعمیر آن زنگ بزنید و نمیتوانید به تنهایی این قطعه را تعمیر کنید. ما در این سایت قطعه ی فلوسوئیچ و فلومتر پکیج را برای شما به طور کامل توضیح میدهیم.  

نحوه ی عملکرد فلوسوئیچ

فلوسوئیچ چیست؟

روش کار فلوسوئیچ به این گونه است که بعد از باز شدن آب  شناور تفلونی این قطعه به سمت بالا حرکت میکند که بر روی این شناور یک آهنربا قرار دارد که کنتاکت های فلوسوئیچ را به هم متصل میکند برای همین یک جریان الکترکی کم ایجاد میشود که این جریان به برد پکیج میرسد. همین روند باعث میشود شعله های پکیج روشن شود که سبب گرم شدن آب میشود.

تعمیر پیکج

فلومتر پکیج چیست؟

فلومتر یک قطعه ی مهم در سیستم پکیج است که مانند یک حس گر است و باعث گرم شدن آب هم میشود. روش کار قطعه ی فلومتر به این گونه است که وقتی شیر آب باز میشود جریان آب توسط فلومتر حس میشود و به همین دلیل به برد یک پیغام میدهد  که شیر آب گرم باز شده است در همین موقع برد دستور روشن شدن شعله های پکیج را میدهد و بدین ترییب آب گرم میشود. یکی از کارایی های این قطعه این است که برد توسط جریان آبی که فلومتر میدهد باعث میشود شعله ی پکیج کم و زیاد شود به همین دلیل آب گرمی که از شیر آب میاید بستگی به فشار آن دارد.
انواع فلومتر وجود دارد که شامل:

 • فلومتر فرکانس بالا:در فلومتر فرکانس بالا پروانه ها تماس بیشتری با آب دارند در نتیجه فرکانس تولید شده توسط این پروانه ها بیشتر میشود.
 • فلومتر فرکانس پایین: این فلومتر برعکس فلومتر فرکانس بالا است و پروانه ها کم تر با آب تماس دارند.

فلومتر چیست؟

تفاوت فلومتر و فلوسوئیچ چیست؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم این دوقطعه در گرم کردن  آب تاثیر بسیاری دارند اما این دو قطعه مهم تفاوت هایی با هم دارند که شامل:
فلومتر علاوه بر اینکه جریان آب را کنترل میکند باعث اندازه گیری آب مصرفی هم میشود و برد به همین دلیل براساس فشار آب شعله را کم و زیاد میکند اما قطعه ی فلوسوئیچ این کار را انجام نمیدهد و فقط باز شدن شیر را به برد را گزارش میدهد.
یکی دیگر از تفاوت های این دو قطعه این است که فلومتر دارای 3 رشته سیم است که تنظیم 3 حالت شعله خاموش، شعله کم و شعله بلند را توسط این 3 سیم انجام میدهد اما قطعه ی فلوسوئیچ  دارای 2 رشته سیم است که فقظ حالت شعله روشن  و شعله خاموش توسط این دو سیم انجام میشود.

قطعات داخل فلوسوئیچ

شما برای تعمیر این قطعه نیاز دارید قطعات داخل فلوسئیچ را بشناسید این قطعات شامل:

 • بدنه
 • خار
 • شناور تفلونی
 • فیلتر صافی
 • سیم های فلوسوئیچ

عیب یابی فلوسیئچ یا فلومتر پکیج

عیب یابی فلو سیئچ یا فلومتر پکیج

یکی از دلایلی که ممکن است به شما هشدار دهد که این قطعه خراب است یا نه گرم نشدن آب و یا افت کردن دما آب گرم است در چنین شرایطی شما باید قبل از تعمیر آن این قطعات را چک کنید تا ببنید درست است یا نه. اولین مرحله برای تست قطعه ی فلوسوئیچ و فلومتر پکیج را به حالت تابستانه تنظیم کنید چون در زمان تست اگر در حالت زمستانه باشد خطا میدهد برای همین این کار را به در اولین اقدام انجام دهید. حالا با قرار دادن در این حالت آب گرم مصرفی را باز کنید اگر پکیج روشن شد این به این معناست که قطعه ی فلوسوئیچ و فلومتر درست است و نیازی به تعمیر آن ندارید. البته یک راحل ساده تر از این هم است که شما توسط اهم متر میتوانید خرابی این دو قطعه را بفهمید. همان طور که گفتیم فلومتر دارای 3 سیم است شما با نزدیک کردن اهم متر به این سیم ها اگر اهم متر به شما  DCیا ولتاژ را نمایش داد یعنی قطعه های شما سالم هستند.

  نحوه تعمیر فلوسوئیچ

  اگر بعد از باز گردن آب گرم پکیج روشن نمیشود یا بعد از بستن آب گرم هنوز روشن است این به این معناست که قطعه ی فلوسوئیچ شما حتما خراب است. اگر فلوسوئیچ خراب است شما باید دو سیم که به آن متصل است را چک بکنید چون بعضی از مواقع به دلیل پارگی سیم یا قطعی سیم دیگر جریان اتفاق نمی افتد و شما با تعویض این دو سیم میتوانید آن را تعمیر کنید. خرابی فلوسوئیچ به یکی از عوامل زیر بستگی دارد که شامل:

 • قطعی سیم: همان طور که گفتیم امکان دارد به دلیل قطعی بخشی از سیم این اتصال قطع شده باشد که باعث روشن نشدن شعله ی پکیج میشود.
 • تجمع رسوبات در درون فیلتر: امکان دارد در فیلتر هوا رسوباتی جمع شده باشد که باعث خرابی این قطعه شده باشد و شما میتوانید با تعویض فیلتر آن این مشکل را حل کنید
 • گیر کردن فلوسوئیچ: اگر بعد از بستن آب هنوز پکیج شما روشن است یعنی فلوسوئیچ شما خراب است و باید آن را تعویض کنید.
 • خرابی کنتاکنت های فلوسوئیچ: اگر این قطعه خراب شده باشد شعله به برد نمیرسد و به همین دلیل باعث میشود که پکیج روشن نشود و شما باید این قطعه را تعمیر یا تعویض کنید.

  نحوه تعمیر فلوسوئیچ

قیمت فلوسوئیچ و فلومتر

به دلایل مختلفی نمیتوان قیمت ثابتی برای قطعه ی فلوسوئیچ و یا فلو متر تعیین کرد برای همین شما میتوانید با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید تا علاوه بر اعزام تعمیر کار قطعه ی فلوسوئیچ یا فلومتر را برای شما تعویض کند برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما صحبت کنید.

تعمیر پیکجامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید