X

علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی گری

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی گری

دلایل زیادی برای روشن نشدن صفحه نمایش کولر گازی گری وجود دارد که باعث می شود نتوان به خوبی از سیستم تهویه مطبوع استفاده کرد. در سیستم های کولرگازی، نمایشگر بسیار مهم است و خرابی آن ممکن است از استفاده دستگاه جلوگیری کند.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

نمایشگر کولر گازی و اسپلیت گری یکی از مهم‌ترین اجزای این دستگاه می باشد که حاوی اطلاعات مهمی بوده و با استفاده از آن می‌توان حالت فن کولر گازی را تنظیم کرد. اگر این قطعه خراب شود، استفاده از کولر گازی گری مشکل خواهد بود و نمی توان تغییر مد دستگاه را متوجه شد.

در جدول زیر علت روشن نشدن صفحه نمایش کولر گازی گری به صورت خلاصه بیان شده است:

علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی

راه حل

قطع شدن کابل برق

بررسی اتصالات و تعویض کابل‌های و دیگر قطعات آسیب دیده

نفوذ گرد و غبار به ترموستات

تمیز کردن گرد و غبار با کمک گرفتن از یک تکنسین ماهر

کم بودن میزان روشنایی LCD

افزایش میزان روشنایی با استفاده از ریموت

سوختن فیوز نمایشگر

تعویض فیوز توسط تعمیرکار کولر گازی گری

اشکال در کمپرسور کولر گازی

تماس با یک تکنسین حرفه‌ای و تعویض کمپرسور

در ادامه هر یک از این دلایل را به طور کامل شرح می دهیم:

قطع شدن کابل برق

یکی از مشکلات رایجی که برای وسایل برقی به وجود می آید، بروز مشکل در سیستم برق رسانی و کابل کشی می باشد. نمایشگر کولر گازی نیز ممکن است در اثر قطعی برق یا اشکال در کابل برق دچار خرابی شود. نمایشگر کولر گازی گری دارای طراحی ظریفی بوده و ممکن است با کوچک‌ترین نوسانی در برق رسانی، دچار آسیب شود. بنابراین اگر نمایشگر کولر گازی گری شما روشن نشد، ابتدا اتصال برق را بررسی کنید.

همچنین قطع شدن کابل برق می‌تواند موجب خاموش شدن کولر گازی بعد از چند دقیقه شود که در این شرایط نیاز است تمامی اتصالات به خوبی بررسی شوند.

نفوذ گرد و غبار به ترموستات

بعد از مدتی استفاده از کولر گازی گری، نیاز است تا به صورت دوره ای سرویس کولر گازی انجام شود. در صورتی که به سرویس کولر گازی گری توجه نشود، گرد و غبار در قطعات حساس کولر گازی انباشته می شوند و پس از مدتی باعث روشن نشدن نمایشگر کولر گازی گری می شوند. در این شرایط نیاز است که ترموستات کولر گازی گری گرد و خاک زدایی شود و به خوبی تمیز شود تا مجدد عملکرد مناسبی داشته باشد.

معمولا در شهرهای جنوبی به دلیل طوفان های شنی، بیشتر کولر گازی ها دچار خرابی می شوند. برای رفع این مشکل باید از تکنسین‌های با تجربه کمک گرفت تا گرد و غبارهای وارد شده به ترموستات نمایشگر از بین برده شود و کولر گازی گری به خوبی تمیز شود.

زدودن گرد و غبار از ترموستات کولر گازی گری چندان امر دشواری نیست و برای این کار کافی است ترموستات را باز کرده و با استفاده از جاروبرقی گرد و غبار و آلودگی‌های موجود در آن را پاک کنید.

کم بودن روشنایی LCD

گاهی علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی گری یک چیز بسیار ساده‌ است. به این صورت که فقط ممکن است به اشتباه شدت روشنایی نمایشگر کم شده باشد. راه‌حل این مشکل به گونه ای است که با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی گری، روشنایی نمایشگر افزایش داده می شود.

در صورتی که نتوانستید میزان روشنایی نمایشگر کولر گازی گری را افزایش دهید، نیازی به تعمیرکار نبوده و با خواندن کاتالوگ می توانید این امر را انجام دهید.

سوختن فیوز نمایشگر

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث روشن نشدن کولر گازی گری یا دیگر برندهای معروف مشابه باشد، سوختن فیوز نمایشگر است. این نمایشگر از یک فیوز برای تنظیم نوسانات جریان برق استفاده کرده و ممکن است در اثر نوسانات شدید برق دچار خرابی و سوختگی شود، در نتیجه نمایشگر از کار می افتد و عملکرد مناسبی نخواهد داشت.

اگر از کولر گازی گری استفاده می‌کنید و علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی گری یا برندهای دیگر را نمی دانید، بهتر است بعد از اتصال برق به فیوز توجه کنید. اگر فیوز سوخته باشد باید آن را تعویض کرد تا دوباره از نمایشگر اسپلیت گری بتوان استفاده نمود.

خرابی کمپرسور کولر گازی

کمپرسور مهم‌ترین قطعه کولر گازی گری است که بروز مشکل در آن، موجب تحت تاثیر قرار دادن عملکرد کل دستگاه از جمله نمایشگر آن می شود. متاسفانه تعویض کمپرسور هزینه بالایی داشته و نیازمند به تخصص و مهارت می باشد؛ به همین دلیل معمولا برای رفع خرابی کمپرسور کولر گازی از تکنسین‌ها و تعمیرکاران حرفه‌ای کمک گرفته می شود.

در این مطلب به دلایل مهم و بنیادی روشن نشدن نمایشگر کولر گازی و راه‌حل های آن اشاره شده است که عموما بسیاری از آنها توسط تکنسین‌های حرفه‌ای عیب یابی و برطرف می شوند.

به منظور تعمیر کولر گازی گری خود می توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس حاصل نمایید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید