X

علت خاموش شدن ناگهانی کولر اسپلیت گری

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
علت خاموش شدن ناگهانی کولر اسپلیت گری

در فصل تابستان خاموش شدن کولر گازی می تواند معضل بسیار جدی باشد که سرویس کردن کولر گازی گری، می تواند از بروز این اتفاق و صرف هزینه زیاد جلوگیری کند. علت خاموش شدن ناگهانی اسپلیت گری ممکن است به دلیل بروز مشکل در سیستم برقی یا فنی اتفاق بیفتد.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

دلایل خاموشی شدن ناگهانی کولر گازی گری

در ادامه می خواهیم به علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی گری بپردازیم:

مناسب نبودن ظرفیت کولر گازی

یکی از مهمترین دلایلی که باعث خاموشی کولر گازی گری می شود، خرید ظرفیت نامناسب با محیط می باشد که در صورت منطبق نبودن آن با محیط، به سیستم فشار زیادی خواهد آمد و کولر گازی مجبور به صرف زمان بیشتری جهت گرمایش و سرمایش محیط می‌شود.

صرف زمان زیاد باعث اعمال فشار مضاعف به موتور محصول شده و توان کارکرد را در این محصول از بین می برد که در این شرایط ممکن است اسپلیت گری ناگهان خاموش شود یا برخی کد خطاها نمایان شود.

مشکلات برق کشی اسپلیت گری

مشکلات برقی یکی از دلایلی است که می تواند باعث خاموشی کولر گازی گری شود. گاهی یک اتصالی کوچک یا پریدگی فیوز می‌تواند باعث خاموشی چندین ساعته شود.  قبل از نصب اسپلیت گری، از برق کشی صحیح ساختمان و محیط خانه مطمئن شوید؛ چرا که اتصالات برقی ممکن است باعث سوختن و خرابی بسیار گسترده در سیستم‌های الکترونیکی از جمله کولر گازی شوند.

تنظیمات ترموستات

ترموستات یکی از قطعات مهم و گران کولر گازی می باشد که اصلی ترین نقش را در کارکرد محصول دارد. اگر دمای کولر گازی به بیش از حد خود تنظیم شود، فشاری بسیاری به ترموستات وارد می‌شود که سبب خاموشی ناگهانی کولر گازی می شود. ترموستات باید در حالت خودکار قرار بگیرد تا کولر گازی به طور معمول خاموش و روشن شده و متحمل فشار بسیار زیاد نشود.

اورلود موتور کولر گازی

اورلود موتور کولر گازی گری می‌تواند باعث خاموشی ناگهانی شده و وجود یک سوئیچ جهت از میان برداشتن فشار از روی آن باعث عدم آسیب به این سیستم شده و می‌تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

کثیف بودن فیلتر‌های کولر گازی گری

فیلتر در کولر گازی مانند یک سد در برابر ورود انواع ذرات و آلاینده‌ها می باشد که یک سطح ایمن جهت جلوگیری از ورود ذرات به داخل دستگاه ایجاد می کند و همین امر باعث آلودگی فیلتر‌ها و کاهش آلودگی دستگاه می شود. کثیف بودن فیلتر کولر گازی باعث خاموشی ناگهانی می‌شود و ممکن است مشکلات بسیاری به وجود آورد.

فیلتر کولر گازی باید هر 2 الی 3 هفته یک بار تعویض شود یا به خوبی شسته شود. کولر گازی های پیشرفته و معتبر دارای یک چراغ نشانگر هستند که هنگامی که فیلتر نیاز به نظافت دارد، این چراغ روشن شده و به مصرف کننده اخطار می‌دهد. اگر مصرف کنندگان به چراغ اخطار برای مدت طولانی توجه نکنند، کولر گازی به صورت ناگهانی خاموش می‌شود.

کاهش میزان گاز کولر گازی

کاهش گاز مبرد در اسپلیت گری و کمتر شدن آن از حالت استاندارد می‌تواند مشکلات بسیاری ایجاد کند و باعث خاموشی کولر گازی شود. این مشکل با شارژ گاز موجود در کولر گازی به سادگی رفع می شود.

کثیف بودن کویل کندانسور

هنگامی که کویل کندانسور توسط گرد و غبار کثیف شود، ممکن است کولر گازی به صورت ناگهانی و زود هنگام خاموش شود که با پاکیزگی و پاک نمودن کویل کندانسور می‌توان از خاموشی آن جلوگیری کرد.

افزایش بیش از حد دما

گرمای بیش از اندازه دستگاه می‌تواند دردسر بسیاری به همراه داشته باشد و باعث خاموشی موتور کولر گازی شود؛ گرما و حرارت بالا می‌تواند برای موتور کولر گازی بسیار آسیب زا باشد، از این رو اسپلیت از مکانیزم خاموشی برای محافظت از موتور استفاده می کند.

عدم انجام سرویس دوره ای

انجام سرویس دوره‌ای کولر گازی می‌تواند تا حدود زیادی از مشکل و آسیب‌های مربوط به خاموشی کولر گازی را برطرف نماید. با فرا رسیدن تابستان هر ساله با انجام سرویس دوره ای می توانید از بروز هزینه‌های گزاف و اضافی جلوگیری‌ کنید.

معیوب شدن برد اصلی

وجود نقص فنی در کولر گازی می‌تواند باعث خاموشی چند دقیقه‌ای شده و اسپلیت گری را از کار بیندازد. در صورت وجود هر ایراد در برد عملکرد تمامی دستگاه مختل خواهد شد.

نیم سوز شدن موتور کولر گازی

نیم سوز شدن موتور فن کولر گازی گری، یکی از دلایل عمده خاموشی‌های مکرر اسپلیت محسوب می‌شود که اگر موتور فن دچار نقص شده باشد باید سریعا اقدام به تعمیر آن کرد.

خرابی سنسور کولر اسپلیت

یکی از قطعاتی که باعث خاموش شدن ناگهانی کولر اسپلیت می‌شود، سنسور است که در صورت وجود آسیب باید توسط تکنسین و تعمیرکار مجرب تعمیر و تعویض شود.

انسداد لوله کولر گازی

اگر لوله‌ها در کولر گازی گری دچار گرفتگی و انسداد شوند، سیستم تبرید از حالت جریان خارج شده و هیچ عملکرد صحیحی نخواهد داشت و عمل سرمایش به کندی انجام خواهد شد و ممکن است دستگاه با خاموشی مواجه شود.

در صورت وجود هر مشکلی در کولر گازی گری، می توانید با بررسی و در نظر داشتن هر یک از موارد بالا تا حدود زیادی مشکل کولر گازی خود را پیدا کنید. سرویس دوره‌ای و فصلی اسپلیت گری می‌تواند تا حدود زیادی از بروز مشکل و خاموشی‌های مکرر جلوگیری کند. بازرسی توسط تکنسین مجموعه ایمن سرویس صداقت به منظور تعمیر کولر گازی گری نیز می تواند از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری نماید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید