X

تعمیر پکیج بوتان در تهران (آموزش + هزینه)

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
تعمیر پکیج بوتان در تهران

اگر برای تعمیر پکیج بوتان در تهران به دنبال مجموعه و تعمیرکار متخصص و کاربلد در این زمینه هستید انتخاب درست همینجاست. مجموعه ایمن سرویس صداقت با سالها تجربه و اعزام تعمیرکاران ماهر و متخصص در این زمینه به شما این امکان را می‌دهد تا در سریع ترین زمان ممکن بتوانید خدمات عیب یابی و سرویس پکیج بوتان  را در منزل خود دریافت کنید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

تعمیر پکیج بوتان

پس از مدتی، در اثر استفاده زیاد از پکیج و یا به علت عدم استفاده صحیح از پکیج ممکن است به تعمیر پکیج بوتان، نیاز پیدا کنید و به دنبال بهترین نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان در تهران بگردید. مجموعه ایمن سرویس صداقت در این مطلب درباره نحوه سرویس پکیج و تعمیر پکیج بوتان صحبت کرده است تا افراد بتوانند به راحتی تعمیرات پکیج بوتان را در منزل انجام بدهند و یا در صورت عدم تجربه بعد از عیب یابی برای صرفه جویی در زمان با یک تعمیرکار پکیج بوتان تماس بگیرند. 

در ادامه علاوه بر مشکلات ساده و پیش پا افتاده ای که ممکن است برای پکیج بوتان به وجود آید، به نحوه برطرف سازی این مشکلات و راهکار های آن نیز اشاره شده است. برای اطلاع بیشتر از خدمات مجموعه ایمن سرویس صداقت و اطلاع از جدول قیمت تعمیر پکیج با برند های مختلف می‌توانید با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید.

تعمیر پیکج

جدول قیمت تعمیر پکیج بوتان

خدمات قیمت به تومان
سرویس پکیج دو مبدل بوتان 500 تا 700 هزار تومان
سرویس پکیج تک مبدل بوتان 450 تا 650 هزار تومان
تعمیر برد پکیج بوتان 400 تا 700 هزار تومان
تعویض شیر موتوری پکیج بوتان 500 هزار تومان
تعویض پرشر سوئیچ بوتان 550 هزار تومان
تعویض فلوسوییچ بوتان 300 تا 500 هزار تومان
تعویض فلومتر پکیج بوتان 450 تا 600 هزار تومان
تعویض NTC بوتان (یک عدد) 300 هزار تومان
تعویض NTC پکیج بوتان (دو عدد) 350 هزار تومان
تعویض کیت شیر سه راه بوتان 400 تا 550 هزار تومان
تعویض روتور واستاتور پکیج بوتان 400 هزار تومان
تعویض مبدل اصلی پکیج بوتان 450 هزار تومان
تعویض مبدل ثانویه بوتان 300 هزار تومان
نصب صافی و تعویض شیلنگ بوتان 250 هزار تومان + هزینه قطعه
تعویض شیر گاز پکیج بوتان  400 هزار تومان
سرویس فن پکیج بوتان 350 هزار تومان
تعویض منبع انبساط پکیج بوتان 250 تا 500 هزار تومان
نصب و جابجایی پکیج بوتان 300 تا 550 هزار تومان

تعمیر انواع مدل‌های پکیج بوتان

برای عیب یابی  پکیج بوتان و تعمیر آن نیاز است در ابتدا مدل آن را شناسایی کنید و سپس عیب یابی آن را انجام دهید؛ چرا که تشخیص مدل پکیج و رمز گشایی ارورهای آن می‌تواند مشکل پکیج بوتان را به سرعت برطرف کند. مدل های پکیج بوتان شامل موارد زیر می‌شود:

 1. پکیج بوتان مدل ورونا Verona

 2. پکیج بوتان مدل پرلا پرو Perla pro

 3. پکیج بوتان مدل اوپتیما Optima

 4. پکیج بوتان مدل کالداونزیا Calda venizia

 5. پکیج بوتان مدل بنسر پرو Benessere pro

 6. پکیج بوتان مدل پارما Parma

 7. پکیج بوتان مدل Nuova acqua

 8. پکیج بوتان مدل CV 424

 9. پکیج بوتان مدل پاویا

تعمیر انواع مدل های پکیج بوتان

مشکلات رایج پکیج بوتان

مشکلاتی که در ادامه بازگو کرده‌ایم بیشترین مشکلاتی هستند که ما روزانه از مشتریان عزیز دریافت می‌کنیم.

پکیج بوتان روشن می‌شود اما مجدد خاموش می‌شود.

در صورتی که به هر دلیل گردش آب در مدار رادیاتور ها مناسب نباشد، آب مدار رفت گرمایش به سرعت گرم شده و ان تی سی گرمایش پکیج بوتان را خاموش می‌نماید و در حالی که هنوز رادیاتور ها به خوبی گرم نشده اند و در این حالت اختلاف دما بین شلنگ رفت و برگشت نیز زیاد است.

برای رفع عیب این مشکل در پکیج بوتان نیاز است سلامت پمپ سیر کوله (وجود برق پمپ، سلامت خازن، عملکرد صحیح، عدم وجود هوا، عدم لقی محور، عدم پاشیدن آب بیش از حد هنگام باز کردن پیچ مربوطه، انتخاب دور پمپ مناسب بررسی گردد و در صورت لزوم مدار گرمایش با آبگرم یا محلول مناسب مورد شستشو قرار گیرد.

افزایش فشار و عمل کردن شیر اطمینان پکیج بوتان

اگر وقتی مشعل خاموش است فشار بالا می‌رود، می‌توان راه یابی آب مصرفی به مدار گرمایش از طریق شیر پرکن یا نبدل صفحه ای و یا دو منظوره را بررسی نمود. ولی اگر این افزایش در زمان روشن شدن مشعل روی دهد احتمال گرفتگی مبدل، خرابی پمپ سیرکوله و منبع انبساط بیشتر است. در هر صورت شیر اطمینان وظیفه اش (تخلیه فشار اضافی) را انجام داده و به احتمال زیاد ایراد مربوط به شیر اطمینان نمی‌باشد.

چرا پکیج بوتان آب را گرم نمی‌کند؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای پکیج بوتان شما به وجود بیاید، گرم نشدن آب پکیج یا گرم و سرد شدن آن است که مجموعه ایمن سرویس صداقت با اعزام تعمیرکار در سریع ترین زمان ممکن می‌تواند این مشکل را عیب یابی و بر طرف کند.

چرا لوله های پکیج بوتان نشتی دارد؟

نشت آب از شوفاژ و لوله های پکیج بوتان ممکن است مربوط به شلنگ های رفت و برگشت مدار شوفاژ یا آب ورودی و آبگرم بهداشتی، شیر آلات و اتصالات بکار رفته، سختی گیر و یا اتصالات داخلی مانند: پمپ، مبدل های حرارتی، شیر پرکن، منبع انبساط و... باشد. در صورت لزوم باید نسبت به تعویض واشر آب بندی و محکم نمودن آنها اقدام نمود. همچنین رسوب پکیج بوتان نیز باید به سرعت برطرف شود تا به مرور باعث خراب شدن سایر قطعات پکیج نشود.

تعمیر پیکج

چرا پکیج بوتان به صورت انفجاری روشن می‌شود؟

ممکن است پکیج بوتان به صورت انفجاری روشن شده و با صدای زیادی همراه باشد. در این صورت ممکن است فشار گاز دستگاه یا فاصله الکترود جرقه زن تا سطح برنر تنظیم نباشد و در مواردی نیز ایراد از خود الکترود جرقه و کابل مربوطه، خرابی ترانس جرقه و یا برد کنترل یا گرفتگی دودکش (استفاده از تبدیل یا فلنچ دود نامناسب) می‌باشد.

همچنین دلایل انفجاری روشن شدن پکیج شامل موارد زیر می‌باشد:

 • تنظیم نبودن شیر گاز
 •  خرابی دودکش پکیج
 • مسدود بودن سوراخ های مشعل
 • نقص در جرقه زن
 • خرابی پرشر هوا

برای رفع مشکل پکیج بوتان بهتر است با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

صدای زیاد مبدل حرارتی پکیج بوتان

عدم تنظیم مناسب فشار گاز، پایین بودن دبی در گردش مدار (گرفتگی مدار، خرابی پمپ و...)، رسوب گرفتن مبدل، هوا گرفتن پکیج، خرابی پتانسیومتر و NTC، کیفیت نامناسب مبدل، استفاده از اتصالات نامناسب، استفاده از صافی برگشت نامناسب در ورودی مبدل، آسیب دیدگی (سوختگی، دفرمگی فین های مبدل) از دلایل ایجاد صدای اضافی در مبدل حرارتی پکیج بوتان به شمار می‌روند. برای رفع مشکل صدای زیاد مبدل حرارتی کافیست با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

صدای زیاد مبدل حرارتی پکیج بوتان

چه زمانی پکیج بوتان نیاز به اسیدشویی دارد؟

در زمانی که آب پکیج نشت یابد و یا پکیج سر و صدای ناهنجار تولید کند می‌توانید متوجه شوید که پکیج شما نیاز به اسید شویی دارد. اسید شویی پکیج باید توسط یک تعمیرکار متخصص انجام شود تا به صورت اصولی و درست مشکل پکیج برطرف شود.

اگر هر یک از مشکلات بالا را دارید کافی است با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پکیج این سرویس صداقت صحبت کنید.

چرا پکیج بوتان مدام خاموش و روشن می‌شود؟

ممکن است پکیج بوتان بخصوص هنگام استفاده از آبگرم بهداشتی، مرتباً خاموش و روشن شود که غلب به علت تنظیم نبودن میزان گاز سوختنی و هوای لازم آن است. گاهی خرابی شیر سه طرفه، شیر بای پس و یا رسوب در مسیر گرمایش مبدل ثانویه که موجب بالا رفتن ناگهانی دمای مبدل اصلی می‌شوند، علائم مشابه دارد.

برای رفع مشکل خاموش و روشن شدن پکیج بوتان ابتدا آن را از برق بکشید و سپس برای اعزام تعمیرکار پکیج با ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

علت خاموش شدن پکیج بوتان چیست؟

خاموش دن ناگهانی پکیج بوتان ممکن است به دلیل خرابی یکی از قطعات مکانیکی و یا حسگر پکیج باشد. گاه این مشکل به سادگی با دکمه ریست حل می شود اما گاهی دستگاه باید توسط یک تعمیرکار پکیج بوتان مورد بررسی قرار بگیرد. در ادامه به بررسی دلایل خاموش شدن پکیج بوتان می‌پردازیم:

 • قطعی برق و گاز
 • وجود هوا در سیستم
 • کمبود آب در مدار پکیج
 • وجود رسوب
 • خرابی پمپ پکیج
 • فعال شدن سنسور دود
 • مشکل در الکترود یون پکیج
 • گرفتگی رادیاتورها

چرا آب مصرفی پکیج بوتان سرد و گرم می‌شود؟

اگر مسیر 2/1 مبدل صفحه ای یا دو منظوره کمی رسوب گرفته باشد به علت افت فشار ایجاد شده دبی عبوری آن نیز کاسته می‌شود و چون آبگرم مصرفی خوب گرم نمی‌شود و دستگاه با حداکثر توان کار می‌کند. مبدل داغ شده و لذا دستگاه خاموش و سپس با عبور آب ورودی مبدل سرد و پکیج دوباره روشن می‌شود.

همچنین دلایل زیر می‌تواند موجبات سرد و گرم شدن پکیج بوتان را فراهم کند:

 1. نوسان دمای آب پکیج
 2. زیاد شدن ارتفاع شعله کوتاه
 3. رسوب گرفتن مبدل صفحه ای
 4. معیوب شدن NTC مصرفی
 5. کاهش فشار آب ورودی
 6. نوسان فشار آب ورودی به علت عدم تنظیم پمپ فشار و باد نداشتن منبع انبساط

منبع انبساط پکیج بوتان چگونه هواگیری می‌شود؟

تنظیم باد و باد زدن منبع انبساط پکیج باید به صورت مرتب انجام و بررسی شود که خالی شدن باد منبع انبساط پکیج می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. حتما در نظر داشته باشید که قبل از باد زدن منبع انبساط پکیج ابتدا باید دلیل خالی شدن باد آن را بررسی و سپس برای باد زدن آن اقدام کرد.

باد زدن منبع انبساط پکیج بوتان

کم بودن دمای مصرفی آب پکیج بوتان

رسوب گرفتن مبدل مصرفی، فعال نشدن فلوسوئیچ در نوع تک مبدله در وضعیت زمستانه، خرابی NTC مصرفی، خرابی پتاسیومتر مصرفی، خرابی شیر سه راهه در نوع دو مبدله، خرابی برد کنترل از علل این ایراد هستند. البته در پکیج های تک مبدله عمل نکردن فلوسوئیچ (یا فلومتر) و در پکیج های دو مبدله رسوب مبدل صفحه ای و شیر سه طرفه محتمل تر می‌باشند. برای رفع مشکل و تعمیر پکیج بوتان می‌توانید با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید.

هواگیری پکیج بوتان

یکی از ضروری‌ترین کار‌ها برای افزایش طول عمر پکیج، هواگیری پکیج است. در طی هواگیری پکیج، هوای جمع شده در مدار آب خارج می‌شود. اگر هواگیری پکیج بوتان به موقع انجام نشود، هوای خانه گرم نمی‌شود و به دلیل افزایش مصرف انرژی فشار زیادی به پکیج وارد خواهد شد. هواگیری کار چندان پیچیده ای نیست و خودتان نیز می‌توانید انجام دهید ولی چنانچه نتوانستید به درستی این کار را انجام دهید می‌توانید برای تعمیر پکیج خود از یک تعمیرکار پکیج بوتان در مجموعه ایمن سرویس صداقت کمک بگیرید.

تعمیر پکیج بوتان در نقاط مختلف تهران

تعمیر پکیج در غرب تهران تعمیر پکیج در شمال تهران تعمیر پکیج در شرق تهران
سعادت آباد ونک تهرانپارس
شهرک غرب ولیعصر نارمک
پونک هنگام میرداماد
صادقیه جردن حکیمیه
شهرک اکباتان هروی پاسداران

در تمامی مناطق ذکر شده و سایر مناطق مربوط به شرق، غرب و شمال تهران مجموعه ایمن سرویس صداقت برای تعمیرپکیج بوتان و سرویس پکیج هایی با برندهای مختلف آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

راهنمای تعمیر پکیج بوتان

همانطور که گفتیم ممکن است مشکل پکیج شما بسیار ساده و سریع حل شود پس با دانستن یکسری نکات می‌توانید به سرعت پکیج خود را عیب یابی کنید. اما در بیشتر اوقات به دلیل فشار کم آب در پکیج، فشار پکیج نیز افت می‌کند و کارکرد دستگاه مختل می‌شود. برد از طریق پرشر سوئیچ هوا از کمبود فشار آب مطلع شده و تمامی جریانات و کارکرد پکیج را قطع می‌کند تا آسیبی به سایر قطعات وارد نشود. بهتر است اگر در این زمینه دانش فنی و تخصصی ندارید تعمیر پکیج بوتان را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید. 

تعمیر برد پکیج بوتان

همانطور که بدن انسان برای انجام وظایف نیاز به یک فرمانده مانند مغز دارد، پکیج نیز برای انجام کارها و انتقال جریانات لازم، نیازمند برد است که نقش مغز دستگاه را دارد. روی برد دستگاه یکسری قطعات نصب شده اند مانند: رله، فیوز، آی سی و ... که اگر دچار مشکل جدی شوند نیاز به تعویض برد است که معمولا برای پکیج هایی با عمر بالای 5 سال اتفاق می افتد اما اگر مشکل بد جزئی باشد با تعویض قطعه تعمیر می‌شود.

تست برد کنترل پکیج بوتان

برد پکیج شامل قطعات الکترونیکی مانند: ترانس کاهنده ولتاژ، ترانس جرقه زن، IC مرکزی، رله ها (رله فن، شیر گاز، پمپ) خازن ها، مقاومت ها، ترانزیستورها، دیودها، فیوز و ترمینال ها هستند.

فیوز شیشه ای: این فیوز که معمولاً حدود 2 آمپر است، در ابتدای مدار قرار گرفته از برد کنترل در برابر عبو جریان اضافی محافظت می‌کند.

سوختن فیوز و ترک (Track) پشت برد می‌تواند به دو عامل ذیل مربوط باشد.

 • عوامل بیرونی، در صورت سوختن وریستور و فیوز همزمان می‌تواند افزایش ولتاز لحظه ای دخیل باشد که باید برد تعویض یا تعمیر و یک محافظ مناسب و استاندارد برای دستگاه نصب گردد.
 • عوامل داخلی، جریان کشیدن قطعات 220 ولت دستگاه مانند: فن، شیر گاز، شیر سه طرفه و پمپ که باید قبل از تعویض فیوز تست شوند.

مجموعه ایمن سرویس صداقت با اعزام تکنسین متخصص برای تعمیر مدل های مختلف پکیج بوتان، به سرعت مشکل برد پکیج شما را شناسایی و حل می‌کند.

تعمیر برد پکیج بوتان

تعمیر و تعویض مبدل ثانویه پکیج بوتان

در مواقع تجمع رسوب حرکت آب درون لوله و مبدل ثانویه سخت خواهد بود و به سایر قسمت ها فشار وارد می‌شود که خب طبیعتاً این موضوع خوب نیست و باید فکری برای آن کرد. برخی نشانه ها به شما متذکر می‌شوند که باید مبدل ثانویه پکیج تعمیر یا تعویض شود و در صورت نیاز رسوب زدایی شود که شامل موارد زیر است:

 1. بوی نامطبوع در پکیج
 2. خاموش شدن ناگهانی پکیج
 3. کم شدن فشار آب منزل
 4. تغیر در درجه و عقربه های پکیج
 5. سر و صدای زیاد پکیج
 6. شوفاژ به طور استاندارد گرم نمی‌کند.
 7. کم شدن دمای آب گرم حتی زمانی که پکیج روشن بوده است.

رسوب گیری و اسید شویی مبدل پکیج در این مواقع به دو روش سنتی و مدرن انجام می‌شود.

رسوب گیری پکیج بوتان به روش سنتی:

لازم است که در این روش مهارت داشته باشید. در صورت نداشتن مهارت کافی حتما از متخصص و تعمیر کار ماهر کمک بگیرید.

 1. پکیج را از برق کشیده و از قطع اتصال برق مطمئن شوید.
 2. کاور روی پکیج را باز نمایید.
 3. آب پکیج را تخلیه کنید. برای انجام این کار لازم است آب ورودی سرد پکیج را قطع و سپس شیرپرکن را خلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده و در آخر شیر آب گرم را باز کنید.
 4. با استفاده از آلن پیچ های اصلی مبدل ثانویه را باز کرده و در مواد مخصوص قرار دهید.
 5. مبدل را با فشار آب شستشو دهید تا از رسوبات کاملا پاک شود.
 6. اگر رسوبات کاملا پاک نشد با حرارت دان قطعه روی شعلع مستقیم و ضربه زدن به آن می توانید رسوبات باقی مانده را تخلیه کنید.
 7. مبدل ثانویه را پس از شستشوی دقیق به بدنه وصل کنید.
 8. پوشش و بدنه پکیج را سرجایش قرار دهید.
 9. فشار پکیج را روی 1.5 درجه تنظیم کنید.

رسوب گیری پکیج بوتان به روش مدرن:

در این روش با بهره گیری از پمپ رسوب گیر می‌توانید بسیار ساده تر و راحت تر مبدل ثانویه پکیج خود را رسوب زدایی کنید. در این روش ابتدا پمپ را در ظرف مخصوص قرار دهیدو سپس با اتصال جریان به دستگاه و پمپ کاملا قطعه خود را شستشو دهید. حداقل مان شستشو نیم ساعت می‌باشد. لازم به ذکر است به دلیل استفاده از مواد اسیدی و خورنده، حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید و اگر مواد با پوستتان برخورد کرد سریعا با آب فراوان آن ناحیه را بشویید. همچنان نظر ما مبنی بر کمک گرفتن از تعمیرکار پکیج ماهر و کاربلد می‌باشد.

تعمیر و سرویس جرقه زن پکیج بوتان

جرق زن پکیج به واسطه جرقه ای که ایجاد می‌کند، سبب روشن شدن پکیج می‌شود. پس نقص در این قسمت از پکیج، باعث عدم دسترسی به آب گرم مصرفی می‌شود. عواملی مانند:

 • خرابی الکترود جرقه زن پکیج
 • اتصال الکترود جرقه به بدنه
 • قطع یا ایراد پیدا کردن کابل جرقه زن
 • خراب شدن ترانس جرقه زن پکیج

و سایر مواردی که سبب روشن شدن پکیج نمی‌شود. ایمن سرویس صداقت ارائه دهنده خدمات مختلف می‌باشد. کافیست با شمار های درج شده تماس بگیرید.

تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان

این کلید به جهت افزایش ایمنی و حفظ سلامت مصرف کنندگان تعبیه شده است. تعمیر و ترمیم این کلید در صورت بروز مشکل حتما باید در الویت قرار گیرد. این سنسور مانند یک کلید قطع و وصل عمل می‌کند. دلیل نام گذاری این کلید به نام کلید حرارتی ، به دلیل میزان حرارت تعین شده بر اساس مسیر گاز ورودی می‌باشد.

 1. اگر شمعک دائما خاموش و روشن شود.
 2. مشاهده ارورهایی مربوط به این سنسور مانند E02-E03
 3. روشن شدن چراغ چشمک زن روی دستگاه به حالت قرمز
 4. تست کردن عملکرد کلید حرارتی با استفاد از یک مولتی متر که در صورت سالم بودن از آن صدای بوق شنیده می‌شود.

مواردی که گفته شد می‌تواند راهنمایی برای حل مشکل شما باشد. در صورت بروز مشکل از سرویس کار تعمیر پکیج بوتان درخواست کنید تا سریعا پکیج را عیب یابی و مشکل را برطرف کند.

تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان

تعمیر و تعویض فلوسوئیچ در پکیج بوتان

یکی از وظایف مهم این قطعه تولید آب گرم مصرفی می‌باشد که خرابی در این قطعه باعث می‌شود آب گرم در دسترس نداشته باشید. عوامل متعددی سبب بروز مشکل در فلوسوئیچ می‌شود که به شرح زیر است:

 • قطع بودن سیم های ارتباطی
 • جمع شدن رسوبات در مغزی و غاورینگ های فلوسوئیچ
 • گیر کردن این قطعه
 • بروز مشکل د رحالت مغناطیسی

توصیه اکید ما به شما کمک گرفتن از افراد آگاه به سرویس و تعمیر پکیج بوتان می‌باشد. اما اگر تجربه تعویض دارید خالی از لطف نیست که به نکات گفته شده در ادامه توجه کنید:

 • دستگاه را از برق بکشید.
 • گاز را توسط دسته اصلی آن قطع کنید.
 • شیر آب ورودی به پکیج را به طور کامل ببندید.
 • قاب دستگاه را باز کنید.
 • آب درون پکیج را تخلیه کنید
 • قسمت کنترل پنل جلوی پکیج را به سمت پایین بکشید.
 • حال شما یک قطعه مشکی رنگ و استوانه ای شکل مشاهده می‌کنید
 • فلوسوئیچ را از محل اتصال سیم ها باز کنید
 • با استفاده از آچار مناسب مغزی را شل کرده و فلوسوئیچ را به سمت جلو بکشید تا قطعه بیرون کشیده شود.

تعمیر فن پکیج بوتان

عواملی مانند:

 • تولید صدای آزار دهنده
 • عدم چرخش فن پروانه
 • روشن ماندن فن و...

به ما یادآور بروز نقص در پکیج می‌شوند. شستشوی پروانه داخلی و فن پکیج توسط اسپری از دیگر خدمات قابل ارائه مجموعه است زیرا برای تعمیر به موقع به خصوص در فصول سرد سال که این قطعه بسیار پر اهمیت است لازم است با سرویس کار مجرب تماس گرفته و سریعا فن را تعویض و یا تعمیر کنید.

راهنمای پکیج بوتان مدل اپتیما

 1. دوشاخه را به پریز وصل کنید و وضعیت سیستم را بررسی کنید.
 2. بعد از مطمئن شدن برد از آب داشتن دستگاه از طریق پرشر سوئیچ هوا، فرمان روشن شدن پمپ صادر می‌شود.
 3. برق شیر موتوری نیز وصل می‌شود و در وضعیت گرمایش قرار می‌گیرد. از شروع فعالیت NTC دمای آب را به برد گزارش می‌دهد.
 4. برد دمای گزارش شده را با دمای تنظیم شده مقایسه کرده و در صورت نیاز آن را با روشن کردن فن تغییر می‌دهد.
 5. در صورتی که عملکرد دستگاه دچار اختلال شود چراغ های قرمز روی پانل دستگاه روشن می‌شود و باید برای راه اندازی مجدد آن چند ثانیه صبر کنید.
 6. فشار دستگاه حتما باید روی 1.5 بار باشد.
 7. در صورت کم بودن فشار دستگاه شیر پرکن را باز کرده تا عقربه به 1.5 برسد.
 8. در صورتی که فشار تنظیم باشد اما استارت نخورد باید ولوم را در حالت 0 و قطعی موقت قرار دهید و مدتی بعد دوباره امتحان کنید.
 9. در صورتی که مشکل دستگاه رفع نشود بهتر است با شماره تماس گرفته و درخواست خود را برای تعمیر پکیج بوتان ثبت نمایید.

پکیج بوتان مدل اپتیما

چگونه فشار بار پکیج بوتان را باید تنظیم کرد؟

 برای تنظیم فشار پکیج یک شیر تعبیه شده که به رنگ آبی یا مشکی است. برای دیدن آن باید خم شوید و زیر دستگاه را با دقت مشاهده نمایید. این شیر باید به سمت چپ چرخانده شود تا عقربه های روی پانل پکیج به روی 1.5 برسد. بعد از رسیدن به روی این عدد باید شیر را به سمت راست چرخاند تا کامل بسته شود.

اگر فشار دستگاه زود به زود افت کند نشان از نشتی در دستگاه یا سیستم لوله کشی رادیاتور ها می‌دهد که باید دقیق بررسی شود و در صورت وجود مشکل با یک مرکز معتبر و متخصص در این زمینه تماس حاصل نمایید.

شناسایی قطعات پکیج بوتان

 • حسگرها

حسگرها وظیفه اطلاع رسانی عملکرد و وضعیت پکیج به برد را دارند که شامل پرشر هوا، پرشر آب، ترموستات حد، سنسور ان تی سی (NTC)، یون تشخیص شعله، فلوسوئیچ و ترموستات دود می‌باشد.

 • قطعات مجری فرمان

این قطعات، قطعاتی هستند که فقط با فرمان برد الکترونیک شروع به فعالیت می‌کنند که شامل پمپ، شیر کنترل گاز، فن و شیر موتوری می‌شود.

 • قطعات مکانیکی

عملکرد این قطعات بستگی به شرایطی دارد که در آن قرار می‌گیرند که شامل مبدل حرارتی، منبع انبساط، مبدل ثانویه، شیر اطمینان، برنر شعله یا شعله پخش کن و بای پس و بلوک های برنجی می‌شوند.

علت روشن ماندن چراغ زرد پکیج بوتان

علت آن وجود اشکال در سنسور مصرفی می‌باشد که با تعویض NTC مصرفی پکیج تعمیر و مشکل رفع خواهد شد.

علت چشمک زدن چراغ سبز پکیج بوتان

افت فشار مدار گرمایش و  وجود اشکال در فن و پرشر سوئیچ هوا باعث بروز این خطا می‌شود که با تعمیر پکیج این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

تعویض و تعمیر فلومتر پکیج بوتان

فلومتر پکیج دارای یک ساختار مکان3یکی است که به گونه ای طراحی‌ شده که با جریان پیدا کردن آب و با استفاده از یک توربین مغناطیسی می‌چرخد. جلوی این چرخ یک حسگر وجود دارد که اطلاعات را با توجه به آبی که از چرخ خارج می‌شود به برد دستگاه انتقال می‌دهد. در ادامه میزان شعله پکیج تنظیم‌شده و عملیات گرم شدن آب بدون هدر رفت انرژی انجام می‌شود. در صورتی که این قطعه خراب شد می‌توانید برای تعمیر و تعویض فلومتر پکیج بوتان خود با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

تعمیر صفحه نمایش پکیج بوتان

برخی از شرکت‌های تولید کننده پکیج با توجه به نیاز مصرف‌کننده و هم‌چنین سلیقه، در تولیدات خود از دو یا چند برد استفاده می‌کند. عموماً پکیج‌هایی که صفحه‌ نمایش دیجیتال دارند از یک برد که همان برد کنترل سیستم می‌باشد استفاده‌ می‌کنند. صفحه نمایش پکیج بوتان به دلیل حساسیت بالا باید به دست تعمیرکاران متخصص در این زمینه تعویض و تعمیر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

تعویض ترمیستور پکیج بوتان

سنسور  NTC قطعه ای مهم و پر اهمیت در پکیج است که تعویض آن در مدل های مختلف پکیج متفاوت است. در پکیج ها دو نوع سنسور مستغرق و سطحی وجود دارد که هر کدام کاربرد خاصی دارند. ترمیستور یا سنسور NTC پکیج قابل تعمیر نیست و در صورتی که دچار خرابی شود باید تعویض شود. برای تعویض ترمیستور پکیج بوتان حتما با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

تعمیر و تعویض سنسور فشار آب پکیج بوتان 

سنسور فشار آب پکیج یک قطعه بسیار کاربردی و مهم در پکیج است که برای بخش سیستم گرمایش و گرم کردن آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرابی در این قطعه نیاز به کمک گرفتن از یک سرویس کار ماهر پکیج بوتان دارد تا کار تعمیر و تعویض این قطعه را به درستی انجام دهد.

سنسور فشار آب پکیج بوتان

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی در پکیج بوتان

راه اندازی پکیج بوتان به حالت زمستانه :

 1. شیرهای زیر دستگاه را باز کنید(دسته شیرباید ممتد با شیر قرار بگیرد نه عمود با شیر).
 2. شیرهای همه رادیاتورها را باز کرده و از باز بودن شیرهای برگشت رادیاتور (پایین رادیاتور) نیز اطمینان حاصل نمایید.
 3. از طریق شیر مشکی و گردی که زیر دستگاه تعبیه شده است و شیر پرکن نامیده می‌شود، فشار را را روی ۱/۵ بار تنظیم کنید. نحوه باز کردن شیر پرکن به این صورت است که بر خلاف جهت عقربه های ساعت شیر را چرخانده و درجه فشار را بررسی کنید. هر وقت فشار روی ۱/۵ بار قرار گرفت شیر را به حالت اولیه ببندید.
 4.  از تک تک رادیاتورها هواگیری کنید. به صورتی که شیر هواگیری را با پیچ گوشتی دو سو باز کرده و بگذارید هوا خارج شود و زمانی که کمی آب تخلیه شد شیر هواگیری را کامل ببندید.
 5. پس از هواگیری، فشار پکیج را ( مجددا ) روی ۱/۵ بار تنظیم کنید.
 6. کلید انتخاب وضعیت ( ولوم بزرگ روی پانل) را در حالت زمستانه قرار داده و دمای مورد نظر را توسط کلید مربوطه در روی پانل تنظیم کنید.
 7. کلیه رادیاتورها باید بررسی شوند تا نشتی نداشته باشند. بعد از ۱۵ دقیقه تمام رادیاتور ها رو لمس کنید تا از گرم شدن آن مطمئن شوید.

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی در پکیج بوتان

راه اندازی پکیج بوتان به حالت تابستانه :

 1. کلید انتخاب وضعیت (ولوم بزرگ روی پانل) را در حالت تابستانه قرار دهید.
 2. معمولا در زیر پکیج، ۳ عدد شیر قرار دارد که یکی از آنها از نظر اندازه و سایز کوچکتر از دو تای دیگر است.شیری که از بقیه بزرگتر است، ورودی آب سرد می‌باشد و دو شیر دیگر شیرهای مدار گرمایش هستند.
 3. شیر آب سرد ورودی به دستگاه را باز کنید.
 4. بهتر است شیرهای رفت و برگشت مدار گرمایش را ببندید.

بررسی کدخطا پکیج بوتان

در ادامه کدخطای انواع برند پکیج بوتان را بررسی می‌کنیم.

پکیج بوتان مدل پرلا پرو Perla pro

کدخطا E01 خرابی در شعله پکیج بوتان
کدخطا E02 ایراد از کلید حرارتی مبدل بوتان
کدخطا E03 مشکل از پرشر سوئیچ، عدم خروج دود فن و ترموستات پکیج بوتان
کدخطا E04 کمبود فشار آب بوتان
کدخطا E06 قطع شدن ان تی سی آب مصرفی
کدخطا E07 قطع شدن ان تی سی گرمایشی
کدخطا E011 خرابی برد دستگاه و یا مشعل پکیج بوتان

 

پکیج بوتان مدل Verona

کدخطا E01 عدم تشکیل شعله در پکیج بوتان
کدخطا E02 بالا رفتن بیش از حد دمای پکیج بوتان
کد خطا E03 اختلال در کلید حرارتی پکیج بوتان
کدخطا E04 کم بودن فشار آب گرمایشی
کد خطا E05 قطع شدن ان تی سی آب مصرفی
کدخطا E09 عدم گردش آب در پکیج بوتان
کدخطا E11 عدم احتراق صحیح
کدخطا E12 قطع بودن سیم مدلاتور مرتبط با شیر گاز پکیج بوتان
کدخطا E28 نمایش بعد ز تکرار یک ارور به مدت 5 بار

 

پکیج بوتان مدل Optima و calda venizia

ثابت بودن چراغ سبز عدم خاموش شدن مشعل پکیج بوتان
روشن شدن چراغ به مدت 5 ثانیه و یک ثانیه خاموش صحیح بودن عملکرد دستگاه
سبز چشمک زن سریع کم بودن فشار آب، خرابی پمپ، خراب شدن برد، خراب شدن NTC 
ثابت زرد شدن چراغ خرابی در سنسور NTC 
چراغ زرد چشمک زن کارکرد سیستم با حداکثر توان
ثابت قرمز شدن چراغ قطعی ترموستات، خرابی برد، خرابی سنسور گرمایشی، تشکیل نشدن شعله و خرابی کلید فشار
چراغ قرمز روشن و چشمک زن به صورت 0.5 ثانیه مشکل در کلید حرارتی پکیج بوتان

در هنگام بروز هرگونه مشکل و اختلال در پکیج بوتان می‌توانید با شماره های درج شده در سایت که متعلق به بزرگترین و معتبر ترین مرکز تعمیر پکیج و داکت اسپلیت در تهران بنام ایمن سرویس صداقت می‌باشد، تماس بگیرید و درخواست خود را برای اعزام تعمیرکار به منزل ثبت نمایید. 


 • بهترین مدل پکیج دیواری بوتان نسبت به سایر مدل ها کدام است؟

  هر مدل از پکیج بوتان برای شرایط و محیطی خاص طراحی شده است که با توجه به نیاز مشتری می‌تواند متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما در مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

 • آیا پکیج دیواری بوتان با گاز مایع (کپسول گاز) نیز کار می کنند؟

  بله. اما توصیه ما به شما این است که از کارشناسان نصب و تعمیر پکیج بوتان استفاده نمایید.

 • حداقل فشار لازم برای کارکرد ” فلوسوئیچ ” در پکیج بوتان چقدر است ؟

  حداقل ۰٫۸ بار

 • آب مصرفی پکیج دچار نوسانات دمایی می شود، علت آن چیست؟

  1.تنظیم نبودن شیرگاز و زیاد بودن ارتفاع شعله

  2.رسوب گرفتن مبدل ثانویه در پکیج دومبدله

  3. استفاده از پمپ فشار نامناسب در شبکه ساختمان

  4.دبی یا سردی بیش از حد آب سرد ورودی

  5.خرابی شیر سه راهی و یا سوپاپ بای پس در نوع پکیج دومبدله 

  6.خرابی پمپ

 • فشار مدار اولیه در پکیج بوتان به چه علت افزایش یا کاهش می‌یابد؟

  1- نشت آب در مدار گرمایش

   2- اشکال در شیر پرکن دستی

   3- اشکال در مبدل ثانویه

   4- اشکال در منبع انبساط

 • چرا پمپ پکیج بوتان کار نمی‌کند؟

  1- برق به پمپ نمی رسد 2- پمپ خراب است 3-پمپ گیرپاژ است 4- برد الکترونیک خراب است


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید