X

علت رسوب در پکیج و دو روش برطرف کردن آن

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
دلایل به وجود آمدن رسوب پکیج چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟

دلایل زیادی برای به وجود آمدم رسوب در پکیج هستند که یکی از آن کم شدن فشار آب مصرفی است ما در این سایت نحوه ی برطرف کردن رسوب در پکیج را برای شما گفته ایم اما شما برای رسوب گیری باید از یک فرد متخصص استفاده کنید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

دلایل به وجود آمدن رسوب پکیج چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟

یکی از علت های گرم نکردن آب رسوب در پکیج است. علت گرفتگی پکیج جمع شدن ترکیبات کلسیم، منیزیم و عناصر آب در لوله های پکیج است که باعث گرفتگی یا رسوب در پکیج میشود. رفع مشکل رسوب گیری کار دشواری نیست ولی اگر شما این رسوب گیری را رفع نکنید امکان هزینه ی بالاتری پرداخت کنید یا حتی  مجبور بشوید پکیج خود را عوض کنید. برای همین اگر پکیج شما رسوب زده است حتما با کارشناسان ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید تا افراد متخصص را با تعیین وقت قبلی به منزل شما بفرستند. در ادامه نحوه ی رسوب گیری در پکیج را برای شما توضیح میدهیم.

تعمیر پیکج

دلایل به وجود آمدن رسوب پکیج چیست؟

املاح و مواد معدنی همچون منیزیم و کلسیم تمایلی به حل شدن در آب ندارند و آب دارای سطوح بالایی از منیزیم و کلسیم است که اصطلاحا به آن ها آب سخت میگویند. آب سخت باعث خرابی بسیاری از دستگاه هایی میشود که با آب سر و کار دارند و از آنجایی که پکیج هم جزو این دستگاه ها هست بعد از مدتی خراب میشود. اگر همین رسوبات در آب زیاد باشند باعث بقایای گچی، رسوب آهکی میشود اگرهمین روند ادامه پیدا کند لوله دچار گرفتگی یا رسوب میشود و به همین دلیل بر روی نحوه ی کارکردن دستگاه تاثیر میگذارد.

اگر توجه کرده باشید در لوله هایی به صورت خم و زانویی هستند رسوبات در آن ها بیشتر تر است زیرا این سطوح بیشترمورد تهاجم فشار آب قرار میگیرد. شما برای رفع این مشکل باید از یک فرد متخصص و با تجربه استفاده کنید برای همین میتوانید برای تعمیر پکیج با شرکت ما تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.

نحوه رسوب گیری پکیج

همان طور که گفتیم این کار باید توسط افراد متخصص انجام شود اما اگر علاقه ای به این کار دارید ما در این سایت دو روش رسوب گیری پکیج را برای شما آورده ایم که میتوانید هر کدام از این روش ها را استفاده کنید. این روش ها شامل:

روش اول:  از مود جرم گیر و اسیدی برای رفع رسوب گیری پکیج استفاده کنید. این روش از قدیم تا الان استفاده میشود اما مراحلی دارد که ما در این سایت به میگوییم این مراحل شامل:

 • اولین گام این است پکیج را از برق ورودی خارج کرده و شیر گاز را ببندیم.
 • آب درون پکیج را تخلیه کنید.

نحوه ی تخلیه آب پکیج: ابتدا شیرورودی آب سرد را ببندید و بعد از آن شیر پرکن پکیج را خلاف عقربه های ساعت باز کنید و بعد از اینکار آب گرم مصرفی را باز کنید تا آب از پکیج تخلیه شود.

 • بعد از تخلیه آب، مبدل پکیج را باز کرده و بیرون بیاورید.
 • مبدل را درون یک ظرف آب به طوری که آب تا وسط مبدل باشد قرار دهید
 • یک قیف را وردارید و به وسیله ی آن اسید وارد کنید و این کار را تا زمانی ادامه بدهید تا اسید وارد مبدل شود.
 • حالا با استفاده از فشار آب، رسوبات را از داخل آب خارج کنید. به این نکته توجه کنید که حتما میزان بار پکیج را روی 5 تنظیم کنید.

روش دوم: شما در این روش نیازی ندارید که مبدل پکیج را باز کنید شما میتوانید با استفاده از دستگاه پمپ یا دستگاه پاور فلاش رسوب زدایی پکیج را انجام میدهید. در این روش دستگاه پمپ را به مدار پکیج متصل کرده و بعد از آن پمپ را داخل ظرف اسیدی قرار داده دستگاه را از یک طرف به مبدل متصل میکنیم و از طرف دیگر به داخل ظرف پمپ باز میگردانیم. این کار را به مدت 30 دقیقه انجام میدهیم تا به طور کامل رسوبات از بین بروند.

علائم ایجاد رسوب در پکیج

علائمی که نشان میدهد پکیج شما رسوب زده است عبارتند از:

 • کم شدن فشار آب گرم
 • زمان بیشتری طول میکشد تا گرم شود
 • در زمان روشن شدن تق تق پکیج را میشنوید
 • نوسان آب در پکیج یا سرد و گرم شدن آن
 • زیاد شدن بار سنج پکیج
 • سرریز شدن آب از پکیج

اگر هرکدام از شما این علائم را در پکیج خود مشاهده کردید میتوانید با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید