X

شیرپرکن پکیج چیست؟ _ علائم خرابی شیرپرکن پکیج

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
شیرپرکن پکیج

 شیر پرکن هها زیر دستگاه چشبیده و به رنگ های آبی و مشکی قابل مشاهده هستند.شیر پرکن پکیج یکی از قطعه های مهم در پکیج است که اگر علائم خرابی این قطعه را مشاهده کردید میتوانید توسط یک تعمیر کار آن را تعمیر کنید

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

شیر پرکن پکیج

شیر پرکن پکیج یکی از قطعه های ساده در پکیج است که شما با استفاده از این دستگاه در پکیج میتوانید حجم آب  پکیج را تنظیم کنید. این قطعه در میان ورودی آب پکیج و لوله آب ساختمان قرار میگیرد. یکی از دلایلی که آب ورودی پیکج کم میشود میتواند خرابی این قطعه باشد برای همین اگر شما احساس کردید که فشار آب کم شده است میتوانید این قطعه را باز کنید یا  با استفاده از یک تعمیر کار پکیج آن را تعمیر کنید. شما میتوانید برای تعمیر پکیج با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

شیر پرکن پکیج چیست؟

انواع شیر پرکن پکیج

شیر پرکن های پکیج به دو صورت است که شامل:

انواع شیر پرکن پکیج

  1. شیر پرکن دستی

آب مصرفی درون پکیج  و لوله های آن دائم در حال چرخش است و یکی سیکل بسته را طی میکند. همین کار باعث میشود که نه آبی به آن اضافه شود و نه آبی از آن کاسته شود اما به مرور زمان و با گذاشت چند سال کار امکان دارد نشتی های ریزی درون لوله های که آب در آن ها در حال چرخش است به وجود بیاید در این مواقع بهتر است که آن ها را تعمیر کنید. از این شیر پرکن ها معمولا در پکیج های قدیمی استفاده میشود و پکیج های جدید شیرپرکن اتوماتیک دارند. برای همین اگر شما پکیج قدیمی دارید باید بیشتر به شیرپرکن دستی توجه کنید و هر روز او را چک کنید اگر آب درون لوله ها کم شده بود شما میتوانید شیرپرکن دستی را باز کنید تا آب به درون لوله ها دوباره بیاید.

  1. شیر پرکن اتوماتیک

در پکیج های امروزی از شیرپرکن اتوماتیک استفاده میکنند. منبع انبساط این پکیج ها و شیر پرکن آن ها از هم جدا هستند برای همین در صورتی که آب درون لوله کم بشود به طور خودکار شیر آب باز شده و آب درون پکیج را تنظیم میکند. این شیرها یک طرفه بوده و خیال شما را از برگشت آب به داخل آن راحت است. دوتا از وظایف مهم  شیر پرکن اتوماتیک تنظیم فشار پکیج و تامین آب پکیج است.

فشار مناسب پکیج

فشار پکیج از نیم تا 1.5 میتواند باشد که فشار مناسب پکیج باید 1.5 باشد. بسیاری از افراد این سوال رو از ما میکنند که آیا فشار در پکیج های مختلف باید فرق بکند؟

فشار مناسب پکیج تا چه حدودی است؟

پاسخ ما به شما عزیزان خیر است فرقی ندارد پکیج شما ایران رادیاتور، ایساتیس یا... باشد فشار تمامی این پکیج ها باید 1.5 باشد در غیر این صورت شیر کن شما امکان دارد خراب شده باشد البته این نکته را در نظر بگیرید که در بعضی از مناطق ایران فشار آب در ساعت هایی کم میشود و بسیاری از وقتی شیر پرکن را باز میکنند و توجه ای به تغییر فشارسنج نمیکنند بعد از گذشت چند ساعت وقتی فشار آب به حالت قبل باز میگرد آب وارد سیستم میشود و با بالا رفتن فشار آب، فشارشکن فعال میشود و آب اضافی را تخلیه میکند و در صورتی که لوله ی تخلیه درست نباشد امکان دارد به ساختمان آسیب بزند برای همین حواستان به این نکته ریز باشد.

نحوه ی تست شیر پرکن دستی چگونه است؟

 برای تست کردن سالم بودن شیر پرکن دستی شما باید آن را باز کنید زیرا در صورتی این قطعه خراب باشد فشار آب بدون باز کردن شیر بالا میرود یا از شیر به طور مکرر آب خارج میشود. شما بعد از خرابی این قطعه یا اطلاع از خرابی این قطعه میتوانید از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید. شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شرکت ما تماس بگیرد  و با مشاوران ما صحبت کنید.

علائم خرابی شیرپرکن دستی

علائم خرابی شیر پرکن دستی

شیرپرکن پکیج امکان دارد به دلیل املاح و رسوبات در لوله های داخلی خراب شده باشد. علائم خرابی شیر پرکن پکیج شامل:

اگر شیرپرکن شما افزایش فشار دارد به این معنا است که شیرپرکن شما خراب شده است. شما در این مواقع میتوانید از یک تعمیرکار برای درست کردن آن کمک بگیرید یا مغزی شیرپرکن  پکیج را چک کنید تا در صورت خرابی آن را تعویض کنید.

یکی دیگر از علائم ممکن است یکی از لوله ها یا یک نشتی کوچک باعث افت فشار شده باشد.

بالا رفتن فشار آب در مدار در حالت خاموشی دستگاه یکی از علائم دیگر خرابی شیرپرکن پکیج است.

در صورت هرگونه از این مشکلات میتوانید برای تعمیر انواع پکیج مانند پکیج ایران رادیاتور، پکیج اساتیس و .... با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید