X

برد پکیج چیست؟ و هر آنچه که باید درباره تعمیر آن بدانید

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
برد پکیج چیست؟

برد پکیج قطعاتی دارد که امکان دارد هر کدام از آن ها خراب شده باشد و شما متیوانید با تعمیر هر کدام از آن ها پکیج خود را تعمیر کنید. این قطعات شامل: آی سی پکیج، رله فن، ترانس و... است  که در ادامه بیشتر راجب آن ها صحبت میکنیم.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

برد پکیج چیست؟

برد پکیج در واقع یک کیت  حساس کامپیوتری است که دارای بخش های پیچیده ای میباشد. در حالت کلی به برد پکیج مغز آن نیز میگویند زیرا تمامی کار ها توسط این برد انجام میشود یا به عبارتی دیگر فرمان و دستورهای پکیج را برد به قسمت های دیگر پکیج منتقل میکند پس این قطعه یکی از قطعه های مهم در انواع پکیج است. با خراب شدن یا مشکلی برای برد پکیج دیگر دستوران و فرمان ها به قطعات دیگر منتقل نمیشود و برای همین پکیج شما درست کار نمیکند.

به طور کلی میتوان گفت برد پکیج یعنی دریافت پیام و دستورات دریافتی را که از سنسور فشارمیرسد را به موقع و دقیق به پمپ مدار گرم کننده برساند.  اگر این قطعه ی شما خراب شده است میتوانید با استفاده از یک تعمیرکار این برد را تعمیر یا تعویض کنید. شما میتوانید برای تعمیر و سرویس پکیج  با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرد و با مشاوران ما صحبت کنید.

تعمیر پیکج

انواع برد های پکیج

برد های انواع پکیج به دو صورت است که شامل:

 1. برد کنترل جرقه زن: وظیفه ی این قطعه عمل جرقه زن و کنترل شعله پکیج است. برد کنترل جرقه زن برای انجام جرقه زنی به یک ترانس جرقه زنی متصل است.
 2. برد کنترل اصلی: برد کنترل اصلی با همه ی بخش های پکیج در ارتباط است و تمام دستورات را به آن ها منتقل میکند. این برد  داخل جعبه ی محفظه ی برد قرار دارد و در پشت صفحه ی کنترل قرار میگیرد.

علائم خرابی برد پکیج

 • بروز کد خطا
 • عدم گرمای مطبوع در سیستم پکیج
 • ریست شدن دستگاه
 • عدم گرم شدن رادیاتور ها
 • عدم کارکردن خازن

قطعات برد پکیج

برد پکیج از قطعاتی تشکیل شده است که شما میتوانید هر کدام از این قطعه ها را چک کنید تا در صورت خرابی بتوانید آن را تعمیر کنید. این قطعه ها شامل:

 • فیوز
 • رله فن
 • آی سی
 • ترانس
 • آی سی رگولاتور

تشخیص سالم بودن فیوز برد

اگر جریان برق بیش از حد از فیوز عبور کند باعث میشود که این قطعه خراب شود برای تشخیص سالم بودن آن میتوانید از فازمتر استفاده کنید. شما توسط فازمتر میتوانید مسیر جریان برق را بررسی بکنید اگر چراغ فاز متر روشن شد یعنی فیوز شما سالم است در غیر این صورت شما باید این قطعه را تعویض کنید. یک نکته را در نظر بگیرید که عوض کردن قطعه ی فیوز هزینه  ای ندارد اما بهتر است به دلیل حساس بودن برد پکیج تعویض کردن این قطعه را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید برای اطلاعات بیشتر با شرکت ما تماس بگیرد.

عملکرد رله فن پکیج

وظیفه ی کلی رله فن آزاد کردن الکترون ها در هنگامی که شناور در کنار آن قرار دارد است. رله فن مدل ها و برند های خاصی دارد که هر کدام از آن ها مزیت هایی برای خود دارند شما میتوانید برای اینکه بفهمید این قطعه سالم است یا نه شما میتوانید از اهم متر استفاده کنید البته شما باید اهم متر را روی حالت بیزر قرار بدهید.

آی سی برد پکیج

آی سی از مواد نیمه رسانا ساخته میشود که شامل خازن، ترانزیستور ها و.... هستند. کار این قطعه میزان ولتاژ ورودی و خروجی را بررسی میکند تا در صورت کم یا زیاد شدن آن به قطعه های دیگر آسیب نرسد. اگر این قطعه برای شما خراب شده است نیاز است که آن را تعویض یا تعمیر کنید شما میتوانید برای تعمیر برد پکیج با شرکت ما تماس بگیرد و با مشاوران ما صحبت کنید.

تشخیص سالم بودن ترانس پکیج

وظیفه ی ترانس پکیج این است که تبدل برق شهری به 9 الی 18 ولت است اگر این قطعه خراب شده باشد شما به دو روش میتوانید سالم بودن ترانس را چک کنید این دو روش شامل:

 • تست با برق: شما باید در این روش توسط یک آوومتر و تنظیم آن بر روی ولت متر این قطعه را چک کنید. در پایه ی اول 9 ولت و در پایه ی دوم 18 ولت باید نشان بدهد در غیر این صورت قطعه خراب است.
 • تست بدون برق: شما در این حالت باید ترانس را جدا کنید و وسیله ی آوومتر بر روی اهم سنج این قطعه را چک کنید. برای سالم بودن باید سیم پیچ اولیه k1 باشد و مقاومت آن 1 الی 3 باشد در غیر این صورت این قطعه خراب است.

عمکرد آی سی رگولاتور

برای کم کردن ولتاژ از این قطعه استفاده میشود  از این قطعه زمانی استفاده میشود که به یک ولتاژ کاملا صاف و رگوله نیاز باشد. حداکثر جریانی که از این دستگاه میتوان دریافت کرد 1 آمپر است و در صورت کشیدن جریان، آی سی رگولاتور گرم میشود و برای خنک کردن آن رادیاتور خنک کننده قرار داد.

هزینه ی برد پکیج

هزینه ی برد پکیج به عوامل زیادی بستگی دارد که این موارد شامل:

انواع پکیج همچون پکیج بوتان، پکیج ایران رادیاتورو...

قطعه ی های برد پکیج

خود پکیج

و...

شما میتوانید برای تعمیر برد پکیج با شرکت ما تماس بگیرید تا تعمیرکاران ما با تعیین وقت قبلی به منزل شما بیایند.

تعمیر پیکجامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید