X

شیر گاز پکیج چیست و چه وظیفه ای دارد؟

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
شیر گاز پکیج چیست و چه وظیفه ای دارد؟

شیرپکیج یکی از قعطه های مهم در پکیج است که وظیفه ی آن قطع و وصل کردن شعله ی پکیج است پس اگر آب مصرفی شما  سرد و گرم میشود بهتر است این قطعه را چک کنید. در ادامه مراحل چک کردن شیرگاز و .... را توضیح داده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

شیرگاز پکیج چیست؟

یکی از قطعات پکیج، شیر گاز پکیج است وظیفه ی  اصلی این قطعه تنظیم قطع و وصل کردن جریان گاز را برعهده دارد. جنس این قطعه از آلومینیوم است و در زیر محفظه ی احتراق قرار میگرد و شامل دو شیربرقی است به همین خاطر بسیاری از افراد به شیرگاز، شیر برقی پکیج میگویند. شیر گاز شامل 3 بویین میباشد که یکی از آن ها به برق 12 ولت و دوتای دیگر آن به 220 ولت   وصل میشود. امکان دارد به هر دلیل این قطعه در پکیج خراب بشود در ادامه نحوه ی تست این قطعه رو برای شما میگوییم یا شما میتوانید برای تعمیر پکیج یا سرویس پکیچ با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

تست کردن شیر پکیج

قبل از آنکه توسط شیرپکیج میزان شعله را تنظیم کنید باید از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید. برای سالم بودن پکیج میتوانید از روش زیر استفاده کنید.

  1. ابتدا شیلنگ ورودی گاز اصلی به پکیج را از شیر اصلی جدا کنید و فراموش نکنید که پکیج در حالت زمستانه و تابستانه روشن نکنید.
  2. پس از آنکه جرقه زن شروع به کار کرد سریع درون لوله گاز فوت کنید اگر مسیر باز بود یعنی بویین شما سالم است در غیر این صورت بویین شما خراب است.

 حالا فهمیدیم یکی از بویین ها سالم است برای دو تای دیگر باید از روش زیر استفاده کنید.

  1. اول از همه باید فیش جرقه زن را از برد پکیج جدا کنیم زیرا اگر بویین شما سالم باشد در هنگام جرقه زدن باعث انفجار پیکج میشود.
  2. بعد از انجام اینکار مهره ی بالای شیر کنترل گاز پکیج را باز کنید اگر مسیر گاز باز بود بویین شما سالم است در غیر این صورت شما باید فردی متخصص را برای تعمیر پکیج بیاورید شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

شیرگاز پکیج چیست؟

تعمیر شیرگاز پکیج

به دلیل اینکه این قطعه بسیار پیچده است از طرفی هم این قطعه بسیار حساس بوده و اگر درست تعمیر نشود امکان دارد پکیج منفجر و باعث آتش سوزی بشود برای همین شما میتوانید با شرکت ایمن سرویس صداقت برای تعمیر پکیج و این قطعه تماس بگیرید.

تنظیم نبودن شیرگازی

یکی از دلایلی که امکان دارد پکیج به درستی کار نمیکند تنظیم نبودن شیر پکیج است پس اگر آب مصرفی شما سرد و گرم میشود امکان دارد شیرگاز شما تنظیم نباشد. تنظیم شیرگاز به 3 روش چشمی، مکانیکی، و تنظیم از صحفه کلید امکان پذیر است.

  • در روش چشمی شما باید ارتقاع شعله پکیج را 2 الی 3 سانتی باشد و فاصله ی آن با مشعل 1 تا 2 سانتی متر باشد در غیر این صورت شیر گاز شما تنظیم نیست.
  • در روش مکانیکی باید از ابزار هایی همچون فشار سنج، آچار، پیچ گوشتی و.. میزان گاز خروجی شیرگاز را تنظیم نمایید.
  • روش دیگر این است که توسط صحفه ی نمایش میزان ارتفاع استاندارد آن را مشخص میکنید.

شما میتوانید برای تعمیر این قطعه با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید