X

چگونه فشار پکیج را بالا یا پایین ببریم؟

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
چگونه فشار پکیج را بالا یا پایین ببریم؟

در قدیم برای گرم کردن آب مصرفی از موتور خانه ها استفاده میکردند اما با پیشرفت تکنولوژی پکیج ها جای موتور خانه ها را گرفت به طوری که امروزه در بسیاری از خانه ها از پکیج استفاده میکنند. فشار پکیج میتواند به دلایل محتلفی پایین یا بالا برود و همین دلیل باعث خرابی هایی در پکیج میشود و شما باید این مشکل را رفع کنید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

چگونه فشار پکیج را بالا ببریم؟

اگر سیستم گرمایشی یا آب گرم خانه شما دچار مشکل شده است و روشن نمیشود میتوان گفت یکی از دلایل آن افت فشار پکیج است. افت فشار باعث خاموش شدن پکیج میشود و به همین دلیل آب مصرفی شما گرم نمیشود. بسیاری از افراد این سوال برایشان پیش می آید که چگونه فشار پکیج را بالا ببریم؟

تعمیر پیکج

برای بالا بردن فشار پکیج باید کار های زیرا را انجام دهید:

 • خاموش کردن سیستم گرمایشی یا پکیج
 • شما باید شیرپکیج را باز کنید این قطعه در کنار شیر رفت قرار دارد. در پکیج های ایران رادیاتور و بوتان این شیر به صورت کوچک آبی و مشکی است.
 • شیر پرکن پکیج را باید برخلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • بعد از رسیدن فشار روی عدد استاندارد میتوانید از پکیج استفاده کنید

اگر پکیج شما روشن نمیشود شما باید از یک فرد متخصص برای تعمیر آن کمک بگیرید شما میتوانید برای سرویس و تعمیر  پکیج با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

فشار استاندارد پکیج چند است؟

داخل مدار پکیج آب وجود دارد که با فشار بار مقدار آن تعیین میشود اگر این فشار کم یا زیاد شود باعث خرابی  انبساط پکیج، خرابی لوله های پکیج و... میشود. فشار استاندارد پکیج 1.5الی 2 است پس اگر فشار پکیج شما از این حد استاندارد بالا یا پایین بود باید سریعا این میشکل را رفع کنید البته این نکته را در نظر بگیرید که در طول روز ممکن است این فشار بالا یا پایین برود اما اگر این فشار به طور مدارم پایین یا بالا بود میتوانید برای مشکل آن با شرکت ما تماس بگیرید.

چگونه فشار پکیج را بالا یا پایین ببریم؟

دلایل افت یا افزایش فشار پکیج

همان طور که در ابتدای گفتیم افت فشار ممکن است باعث خرابی هایی در سیستم پکیج بشود. یکی از نکاتی که شما باید بدانید دلایل افت فشار است زیرا اگر این دلایل را بدانید میتوانید سریع تر پکیج خود را تعمیر کنید ما در این سایت دلایل افت فشار پکیج را برای شما آورده ایم که شامل:

 • وجود نشتی در سیستم گرمایشی دستگاه
 • خرابی منبع انبساط
 • امکان مسدود شدن لوله ی رابط منبع انبساط
 • رسوب داخل مدار ها
 • خراب شدن شیر بای پاس، کلید حرارتی و...
 • خرابی برد کنترل

در بالا تمامی مواردی که امکان دارد پکیج شما افت فشار کرده باشد را برایتان گفتیم اگر برد دستگاه خراب باشد به دلیل پیچیدگی این قطعه شما باید از یک فرد متخصص برای تعمیر آن کمک بگیرید. این نکته را در نظر داشته باشید که افت فشار برای پکیج خرابی هایی را به وجود می آورد. خاموش شدن ناگهانی پکیج، سرد شدن رادیاتور ها و.... از جمله خرابی های پکیج در اثر افت فشار هستند.

چگونه فشار پکیج را پایین بیاوریم؟

اگر متوجه شده اید که به طور مداوم  فشار پکیج شما  از حد استاندارد یعنی 2 بالاتر رفته است برای کم کردن فشار پکیج میتوانید موارد زیر را انجام بدهید.

 • قطع کردن آب ورودی دستگاه
 • باز کردن قطعه شیرپرکن پکیج ( شیر پرکن پکیج را با نام های مختلفی از جمله شیر تنظیم فشاریا شیر فشار پکیج میشناسند)
 • باز کردن شیر آب دستشویی
 • با رسیدن فشار به حد استاندارد میتوانید شیر آب سرویس بهداشتی را قطع کنید.

اگر با انجام دادن این کار مشکل دستگاه حل نشد امکان دارد قطعه ای در پیکج خراب شده باشد برای همین شما میتوانید به شرکت ما برای تعمیر آن تماس بگیرید.

خرابی شیرپرکن پکیج

در حالت کلی فشار بار پکیج نباید کم تر از 0.7 باشد در صورت پایین بودن آن آب مصرفی سرد میشود و ارور E1 را پکیج به ما نشان میدهد و همان طور اگر فشار پکیج بیش تر از دو باشد باعث آب دادن پکیج و خرابی آن میشود شما باید برای رفع آن شیرپرکن پکیج را تعویض یا تعمیر کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید