X

آموزش تعمیر و تعویض الکترود یون پکیج

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
آموزش تعمیر و تعویض الکترود یون پکیج

شما میتوانید برای تعمیر الکترود یون پکیج با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید. کارشناسان مجموعه ایمن سرویس صداقت پاسخگویی تمامی سوالات شما می باشند. شما میتوانید با شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

الکترود یون پکیج چیست؟

یکی از قطعات کاربردی در پکیج دیواری الکترود یون پکیج یا میله یون پکیج است. این قطعه بسیار در پکیج دیواری مهم است و میتوان گفت عملکرد پکیج به این قطعه بستگی دارد. وظیفه الکترود یون در پکیج  تشخیص شعله  است پس اگر این قطعه خراب شود نمیتواند شعله را تشخیص دهید و به همین خاطر پکیج شما خاموش خواهد شد در این مواقع کمک گرفتن از یک فرد متخصص نیاز است شما میتوانید برای تعمیر انواع پکیج مانند پکیج ایران رادیاتور، پکیج بوتان  با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

تعمیر پیکج

قبل از هرچیزی باید به شما این را بگوییم که فرقی نمیکند که کدام یک از برند های پکیج یا چه مقدار برای خرید پکیج هزینه کرده اید  در حالت کلی عملکرد هرکدام از  مدل های پکیج با هم متفاوت نیست و امکان دارد پکیجی که تازه خریداری کرده اید میله یون آن خراب شود.

کاربرد الکترود یون پکیج

همان طور که در بالا گفتیم این قطعه از پکیج میتواند با تشخیص دادن شعله آن، کنترل سوخت پکیج را بر عهده بگیرید. برای این تشخیص الکترود یون پکیج با استفاده از ولتاژی که بین بدنه مشعل و میله یون ایجاد میشود میتواند این شعله را تشخیص دهد.

پس از ایجاد شعله مولکول های بین شعله یونیزه میشوند و الکترود های یون با جریان در هوا میتوانند قطب های مخالف را جذب کنند این قطب های مخالف توسط مشعل و میله یون تشکیل میشود. این فرایند موجب ایجاد جریان الکتریسیته شده  و به همین دلیل باعث اطمینان شما از سوختن مداوم شعله به صورت اصولی است.

زمانی که این قطعه در پکیج شما خراب شود پکیج خود به خود خاموش میشود پس میتوانید برای تعمیر پکیج با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید و با کارشناسان ما صحبت کنید.

کاربرد الکترود یون پکیج

تست میله یون پکیج

شما برای تست کردن میله یون پکیج نباید هیچ اتصالی بین بدنه و قسمت سرامیکی ایجاد شود. به طور عادی فاصله میله یون پکیج از سطح مشعل 10 میلی متر است ولی اگر یون جرقه زن  و میله یونیزاسیون پکیج در یک میله قرار داشته باشند باید فاصله آن ها 3 میلی متر باشد. سعی کنید از قسمت نوک الکترود و اتصال آن هیچ تماسی با بدن نداشته باشد. پیشنهاد ما به شما در این مواقع کمک گرفتن از یک فرد متخصص و با تجربه است.

نشانه های تعویض میله یون پکیج

نشانه های زیادی وجود دارد که شما میتوانید بر اساس آن خرابی میله یون را متوجه شوید. یکی از نشانه های آن کارکرد یکسره فن پکیج است. در این مواقع پکیج نمیتواند روشن شود اما فن پکیج دارد کار میکند در این مواقع بدون تردید میله یون پکیج شما خراب شده است و باید آن را تعویض کنید. از دیگر نشانه های پکیج میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  • خاموش و روشن شدن مداوم پکیج
  • گرم نشدن آب مصرفی
  • خاموش شدن ناگهانی پکیج
  • یک سره کردن فن پکیج

قیمت الکترود یون پکیج

اگر به هر دلیلی نیاز به تعویض الکترود یون پکیج دارید میتوانید از فروشگاه های مختلف این قطعه را خریداری کنید. قیمت خرید الکترود یون پکیج بسته به نوع برند پکیج دارد به عنوان مثال قیمت الکترود یون پکیج بوتان با قیمت الکترون یون پکیج ایساتیس با هم متفاوت است و به همین خاطر نمیتوان قیمت مشخصی برای آن تعیین کرد شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شرکت ایمن سریس صداقت تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.

قیمت الکترود یون پکیج

نحوه تعمیر الکترود یون پکیج

کد خطای e1 در پکیج بوتان و کد خطای 80 -70 در پکیج ایران رادیاتور به این معنا است که الکترود یون پکیج شما خراب شده است. شما برای رفع این مشکل میتوانید اقدامات زیر را انجام دهید.

  1. قبل از هرکاری پکیج خود را خاموش کنید و تا سرد شدن کامل مشعل صبر کنید.
  2. در قسمت پایین محفظه احتراق یک سوراخ مخصوص یون وجود دارد بعد از آن میله را از داخل آن عبور داد تا زمانی که نوک میله به نزدیکی سطح برنر برسد.
  3. حالا باید فاصله بین میله و شعله را تنظیم کنید.
  4. میله یون پکیج به یک سیم بلند متصل است که در انتهای آن یک فیش قرار گرفته است و شما باید این اتصالات را بر روی میله یون جدید وصل کنید.
  5. شما بعد از انجام این کار میتوانید پکیج خود را روشن کنید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید