X

علت ایجاد سر و صدا در پکیج چیست؟

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
علت ایجاد سر و صدا در پکیج چیست؟

بعد از شنیدن صدای ناهنجار از پکیج ابتدا بررسی کنید که این مشکل از کدام قسمت پکیج است. با خواندن این مطلب دلایل ایجاد سروصدا را خواهید فهمید و میتوانید پکیج را عیب یابی کنید. در صورت نیاز به تعمیرکار پکیج در تهران با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

اگر پکیج دیواری شما سالم باشد، باید آب گرم مصرفی در دسترس داشته باشید و دمای آب نیز مطلوب باشد. برای درست کار کردن پکیج لازم است که به صورت سالیانه سرویس و تعمیر پکیج صورت گیرد تا کوچک ترین مشکل نیز قبل از بزرگ شدن عیب یابی و رفع شود. با این وجود بعضاً مشاهده میکنید که برخی قطعات پکیج خراب شده و موجب بروز اختلال در عملکرد پکیج میشود. اولین علائم خرابی در یکی از قطعات، شنیدن صدای ناهنجار از پکیج است. ممکن است پکیج هیچ مشکلی نداشته باشد و باز هم شما صداهایی بشنوید اما نباید آن را نادیده بگیرید زیرا هر چه سریع تر مشکل را حل کنید آسیب و ضرر کمتری متحمل خواهید شد.

تعمیر پیکج

علت سر و صدای زیاد پکیج دیواری

برخی صداهایی که پکیج تولید میکند در اثر روشن شدن شمعک، کار کردن جرقه زن، فن یا پمپ شنیده میشوند اما اگر یک صدای بلند و غیر عادی شنیدید یحتمل یکی از قطعات پکیج خراب شده است.

برای عیب یابی پکیج و تعمیر آن بهتر است از یک فرد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید تا به بهترین شکل مشکل پکیج را حل کند. از آنجایی که پکیج ها سیستم پیچیده ای هستند بهتر است در صورت نداشتن دانش فنی اصلا دست به آچار نشوید.

اگر به دنبال یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیر انواع پکیج با هر برندی به صورت تخصصی هستید میتوانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس گرفته تا در سریع ترین زمان ممکن بهترین تعمیرکار پکیج در تهران به منزل شما اعزام شود.

در ادامه به برخی از دلایل ایجاد صدای ناهنجار پکیج اشاره میکنیم:

  1. صاف نبودن محل نصب پکیج

اگر محل نصب پکیج صاف نباشد پکیج سروصدا ایجاد خواهد کرد زیرا تراز بودن محل نصب پکیج بسیار مهم است. همچنین قاب پکیج اگربه صورت کامل وصل نشود و شل باشد نیز ممکن است سروصدا تولید کند. همیشه در مرحله اول محل نصب پکیج را مورد بررسی قرار دهید.

  1. وجود هوا در داخل پکیج

اگر در داخل پکیج یا لوله های آن هوا تجمع یابد، صداهایی مانند قل قل کردن به گوش خواهد رسید. در این شرایط بهترین راه هواگیری پکیج است. بهتر است برای هواگیری پکیج خود از یک فرد ماهر کمک بگیرید.

  1. پایین بودن دمای آب

ممکن است در فصل زمستان آب سرد به طور ناگهانی وارد منبع انبساط پکیج شده و به دلیل انقباضات و انبساط موضوعی صداهای عجیبی تولید شود که باید برای حل این مشکل از یک تعمیرکار حرفه ای راهکاری درخواست کرد.

  1. معیوب بودن سوپاپ ها

زمانی که چندین سال از عمر پکیج بگذرد، قطعات آن به مرور فرسوده شده و نیاز به تعویض خواهند داشت. سوپاپ های پکیج از آن دسته قطعاتی هستند که در اثر گذر زمان معیوب و خراب میشوند. این سوپاپ ها بعد از خرابی از خود صدا تولید میکنند که در این صورت لازم است که پکیج توسط یک تعمیرکار متخصص عیب یابی و تعمیر شود.

  1. معیوب بودن فن پکیج

فن پکیج وظیفه دارد که هوای گرم و گازهای ناشی از احتراق را به سمت دودکش و خارج از محفظه هدایت کند. غبار گرفتن مداوم فن و شکستن آن نشان از فرسودگی فن داشته و باید تعویض شود. در صورتی که فن پکیج را تعمیر یا تعویض نکنید صداهای ناهنجاری تولید خواهد کرد که اذیت کننده خواهد بود. برای حل این مشکل باید پروانه های فن را تمیز کرد و از سالم بودن عایق های فن اطمینان حاصل کرد.

  1. معیوب بودن پمپ پکیج

پمپ پکیج یا سیرکولاتور وظیفه دارد که آب را در داخل سیستم به گردش درآورد. اگر پمپ دچار مشکل شده یا هوا وارد آن شود، هنگام کار کردن صدای زیادی تولید خواهد کرد. دومین احتمال میتواند مربوط به ضربه گیرهای پمپ باشد که از جای خود بلند شده اند و باعث صدا دادن پمپ میشوند.

  1. رسوب گرفتن مبدل اصلی پکیج

آب در مبدل که قسمتی از پکیج با لوله های مارپیچی است گرم میشود و به دلیل این که آب از مبدل اصلی مکرر عبور می کند ممکن است رسوباتی در داخل آن جمع شود.

برای حل این مشکل لازم است که داخل مبدل رسوب گیری و اسید شویی پکیج صورت گیرد و در صورت خرابی تعویض مبدل اصلی پکیج صورت گیرد. 

  1. لوله کشی نامناسب پکیج

لوله کشی غیر اصولی پکیج، استفاده از لوله های باریک و پر پیچ که از جنس نامناسبی هم ساخته شده اند از دیگر عوامل ایجاد سروصدای پکیج هستند که برای کاهش دادن صدای پکیج در این شرایط از عایق ها و ضربه گیرها استفاده میشود.

تعمیر پیکج

اگر به دنبال عیب یابی پکیج خود هستید میتوانید از خدمات مرکز تعمیر پکیج ایمن سرویس صداقت در سراسر تهران بهره مند شوید. در اسرع وقت بهترین تعمیرکار پکیج در منزل به منظور ارائه خدمات پکیج در محل اعزام میشود.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید