X

دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

پکیج های دیواری برای کارکرد صحیح نیاز به برق و گاز نیاز دارند. اختلال در هر یک از این موارد می تواند موجب بروز مشکل در عملکرد پکیج شود. روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور شامل برخی دلایل است:

  • کمبود آب در مخزن
  • قطع شدن جریان برق
  • اختلال در جریان گاز
  • هوا داشتن لوله های پکیج
  • انسداد مدارها
  • خرابی و بروز مشکل در دودکش پکیج ایران رادیاتور
  • خرابی الکترود های تشخیص شعله
  • خرابی شمعک
  • جوش آوردن پکیج
  • خرابی برد پکیج

در صورت بروز مشکل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور بهتر است برای رفع مشکل به مراکز تعمیراتی این دستگاه مانند مجموعه ایمن سرویس صداقت که به صورت تخصصی در زمینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور فعالیت می‌کند، مراجعه کنید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

پکیج های ایران رادیاتور یکی از پکیج های پرطرفدار در داخل کشور هستند. یکی از مشکلاتی که این پکیج ها دارند این است که خاموش می شوند و دیگر روشن نمی شوند. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی علل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور  و تعمیر پکیج ایران رادیاتور بپردازیم پس با ما همراه باشید.

تعمیر پیکج

دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

برای اینکه مطمئن شویم مشکل از پکیج است یا نه بهتر است ابتدا وضعیت خانه را بررسی کنیم. مثلا بررسی کنیم که فشار آب و گاز خانه مناسب است و یا بررسی کنیم که آیا برق به پکیج می رسد یا نه. اگر تمام این موارد درست کار می کرد پس مشکل اصلی از پکیج است. پکیج های ایران رادیاتور هنگام بروز مشکل یک کد خطا یا از طریق نمایشگر و یا از طریق چراغ های چشمک زن نمایش می دهند. شما می توانید برای پی بردن به معنی این خطا ها به صفحه کدهای خطا پکیج ایران رادیاتور مراجعه کنید.

افت فشار آب در لوله های مخزن

یکی از مهم ترین دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور افت فشار آب در لوله های مخزن پکیج است که باعث می شود. پکیج های ایران رادیاتور دارای یک سیستم خاموش اتوماتیک هستند که با افت فشار آب، خاموش می شوند. روی پکیج های ایران رادیاتور یک عقربه برای تعیین فشار آب مشخص شده است. اگر این عقربه عدد کمتر از 0.5 را نشان دهد به این معنی است که فشار آب پایین است و باید با استفاده از شیرپرکن پکیج فشار آب را افزایش دهید.

قطع بودن جریان برق

قطع شدن جریان برق یکی از اصلی ترین علل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور است. همانطور که در بالا گفتیم هنگام روشن نشدن پکیج، فیوز برق خانه و همچنین ورودی های برق به پکیج را بررسی کنید.

قطعی گاز

یکی از دیگر از دلایل مهم روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، افت یا قطعی فشار گاز است. در صورت بروز مشکل باید گاز خانه و همچنین شیر های ورودی گاز به پکیج را بررسی کنید.

وجود هوا یا رسوب درون لوله های پکیج

لوله پکیج ایران رادیاتور

یکی از دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور وجود هوا یا رسوب درون لوله های سیستم است. برای رفع مشکل وجود هوا در لوله ها می توانید شوفاژ ها را هواگیری کرده و لوله ها را بررسی کنید. درصورتی که مشکل حل نشد باید پمپ پکیج را بررسی کنید. زیرا ممکن است که پمپ به جای آب، هوا را به داخل لوله ها پمپاژ کرده باشد. توجه داشته باشید که بررسی پمپ یک کار تخصصی بوده و شما برای اینکار نیاز به یک تعمیر کار حرفه ای دارید. همچنین ممکن است رسوب درون لوله ها مانع روشن شدن پکیج شده باشد. برای رفع این مشکل می توانید از سختی گیر لوله ها استفاده کنید یا از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

گرم شدن بیش از حد پکیج

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج بالا رفتن بیش از حد دمای آن است. پکیج های ایران رادیاتور دارای یک سنسور NTC  هستند که هنگامی که دمای پکیج بیش از حد بالا برود، آن را به طور خودکار خاموش می کنند و تا زمانی که دمای پکیج به محدوده استاندارد خود بازنگشته است، سیستم روشن نمی شود. شما می توانید از یک فرد ماهر و متخصص برای عیب یابی و جلوگیری از بالارفتن دمای پکیج استفاده کنید.

خرابی سنسور NTC

همانطور که در بالا گفتیم، پکیج های ایران رادیاتور دارای سنسور NTC هستند که برای خاموش کردن خودکار پکیج به طور خودکار استفاده می شود. گاهی ممکن است سنسور NTC نتواند تا دمای پکیج را به درستی تشخیص دهد و باعث خاموشی بی دلیل پکیج شود. بنابراین خرابی سنسور NTC  هم می تواند یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور باشد.

خرابی پمپ پکیج

پمپ پکیج ایران رادیاتور

همانطور که در قسمت قبل گفتیم خرابی در پمپ پکیج هم می تواند از دلایل روشن نشدن پکیج باشد. مثلا اینکه پمپ نتواند آب را به درستی پمپاژ کند یا به جای آن، هوا به داخل لوله ها پمپاژ کند. مجموعه ایمن سرویس صداقت به صورت تخصصی در زمینه تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور فعالیت می‌کند.

خرابی برد سیستم

برد پکیج قطعه فوق العاده حساسی است و برای تعمیر آن به یک فرد حرفه ای و دارای تخصص در این زمینه نیاز دارید. البته برد سیستم پکیج به ندرت با مشکل مواجه می شود مگر اینکه قطع و وصلی و نوسانات برق باعث خرابی آن شود.

تعمیر پیکج

خرابی الکترود و شمعک پکیج

داخل پکیج لوله بسیار نازکی است که گاز را به شمعک می رساند. گاهی ممکن است که این لوله به دلیل تجمع آلودگی ها مسدود شده باشد. شما می توانید با تمیز کردن این لوله، مشکل را حل کنید. پکیج ها برای بررسی سوختن گاز ورودی خود از یک الکترود پکیج استفاده می کنند. گاهی ممکن است که این الکترود دچار مشکل شده باشد و یا فاصله آن از شمعک زیاد شده باشد. شما می توانید با یک انبردست و یا ابزار دیگری مشابه آن، الکترود را به شمعک نزدیک کنید. اگر شمعک روشن نشد، یا الکترود خراب است و یا مشکل از جای دیگری است.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید