X

علت چکه کردن یا نشتی آب پکیج ایران رادیاتور

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
علت چکه کردن یا نشتی آب پکیج ایران رادیاتور

 برای تعویض و تعمیرات قطعات پکیج ایران رادیاتور می‌توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت به منظور اعزام یک تعمیرکار ماهر به منزل شما در شهر تهران تماس بگیرید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

علت چکه کردن پکیج ایران رادیاتور

اگر پکیج ایران رادیاتور شما دچار نشتی آب به مدت طولانی شد، حتماً نسبت به رفع آن اقدام کنید زیرا ممکن است به بخش های مختلف مانند دیوار، کف و سایر قطعات پکیج آسیب برساند. به خودی خود نشتی آب پکیج خطرناک نیست اما اگر این نشتی از قسمت های مهم پکیج باشد ممکن است مقداری چالش برانگیز شود.

تعمیر پیکج

چه عواملی موجب آبریزی پکیج ایران رادیاتور می‌شود؟

در ادامه برخی علل های نشتی آب از پکیج ایران رادیاتور را شرح می‌دهیم:

1. فرسودگی سیستم پکیج دیواری

 استفاده مکرر از پکیج موجب قدیمی شدن دستگاه و فرسوده شدن قطعات می‌شود. فرسوده شدن قطعات موجب عدم نگهداری آب در مدار و آبریزی از پکیج می‌شود. در برخی موارد مخزن پکیج زنگ می‌زند و باعث بروز چنین مشکلی می‌شود. تنها راهی که می‌توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید، سرویس سالیانه پکیج ایران رادیاتور و تعمیر و بررسی قطعات آن می‌باشد.

2. خرابی شیر تخلیه

برای خالی کردن آب درون مخزن پکیج می‌توان از شیر تخلیه استفاده کرد. این شیر تخلیه با گذشت زمان خراب می‌شود. با این حال نشتی از پایه شیر نشان می‌دهد که این قطعه ضد آب نیست و دچار پوسیدگی شده است. یک تعمیرکار فنی و کاربلد در چند ثانیه می‌تواند مشکل شما را حل کنید و این قطعه را تعویض کند.

3. فشار خیلی زیاد آب

مانند هر وسیله گرمایشی، پکیج نیز از فشار آب نیرو گرفته و باعث گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور می‌شود. بالا بودن دما و همچنین فشار آب منجر به ایجاد بخار درون محفظه شده و باعث وارد شدن فشار بسیاری به پکیج می‌شود. وقتی این بخار تخلیه نشود، آب از هر شکافی در پکیج دیواری نشت پیدا می‌کند تا مقداری از فشار  وارده به پکیج را کاهش دهد.

4. خرابی شیر پرکن

 چکه کردن آب پکیج ایران رادیاتور می‌تواند به علت خرابی شیر پرکن پکیج باشد. این قطعه به کاهش فشار داخل مخزن پکیج کمک می‌کند. ممکن است شیرپرکن شل شده باشد و با یک سفت کردن چکه کردن آب رفع شود. ممکن است این قطعه دیگر تعمیر نشود و نیاز به تعویض داشته باشد.

5. خرابی شیر اطمینان یا شیر تخلیه پکیج

در صورت افزایش غیر نرمال فشار پکیج، شیر اطمینان بخشی از آب را تخلیه می‌کند تا از انفجار جلوگیری کند. بنابراین اگر متوجه نشتی از پکیج شدید، سریعاً فشار دستگاه را بررسی نمایید. در صورتی که فشار پکیج غیر استاندارد بود و نشتی آب نیز همچنان ادامه دار بود ممکن است شیر اطمینان دچار خرابی شده باشد.

6. اتصالات ورودی و خروجی پکیج دیواری

 آب سرد از طریق ورودی وارد پکیج می‌شود و آب گرم از طریق اتصال خروجی در پکیج خارج می‌شود. با گذشت زمان ممکن است این اتصالات شل شوند و نشت آب از پکیج دیواری ایران رادیاتور اتفاق بیافتد. لازم است تمام اتصالات ورودی و خروجی پکیج را بررسی کنید تا در صورت خرابی و یا حتی پارگی بتوانبد سریعاً مشکل را برطرف کنید.

7. تجمع رسوبات در مخزن

با استفاده مکرر از پکیج، به مرور رسوبات مختلف در انتهای مخزن انباشته می‌شوند. افرادی که به رسوب زدایی و اسیدشویی پکیج به صورت دوره ای اهمیت می‌دهند، به ندرت با نشتی و رسوب پکیج مواجه می‌شوند. توصیه ایمن سرویس صداقت به شما توصیه می‌کند که مخزن پکیج دیواری را به صورت منظم تمیز کنید.

8. نقص در میله یون پکیج

میله یون پکیج به عنوان یک پیش مرگ در پکیج عمل می‌کند. مواد خورنده را به خود جذب می‌کند و پکیج را از این مواد محافظت می‌کند. نشتی پکیج زمانی رخ می‌دهد که میله یون به دلیل خوردگی تقریباً از بین رفته باشد و آب از فضای اشغالی این قطعه نشت پیدا کند. تعویض سریع این قطعه از بروز هرگونه نشت احتمالی جلوگیری می‌کند.

تعمیر چکه کردن آب از پکیج ایران رادیاتور

رفع مشکل آبریزی پکیج ایران رادیاتور

شما می‌توانید در صورت مشاهده هر گونه نشتی از پکیج و چکه چکه کردن آب از قطعات پکیج، با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید. این مجموعه در زمینه تعویض قطعات پکیج ایران رادیاتور دارای تخصص بوده و می‌تواند در سریع ترین زمان ممکن مشکل آبریزی پکیج ایران رادیاتور شما را با اعزام نیروی ماهر و متخصص برطرف کند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید