X

آموزش و نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
آموزش هواگیری پکیج ایران رادیاتور

هواگیری پکیج یکی از کارهایی است که باید برای راه اندازی سیستم گرمایشی و افزایش بازده پکیج، انجام داد. نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور، دارای مراحل متعددی است و از طرفی متناسب با برند سیستم شما، روش هواگیری پکیج متفاوت است. در ادامه به تمامی مراحل اشاره شده است.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور

یک از کارهای مهمی که قبل از شروع فصل زمستان باید انجام شود هواگیری پکیج است؛ که برای افزایش طول عمر پکیج و جلوگیری از معیوب شدن قطعات آن انجام می‌شود. روش هواگیری هر مدل از پکیج ها با یکدیگر متفاوت است. در ادامه در مورد چگونگی انجام این روند توضیح داده شده است.

تعمیر پیکج

چرا باید هواگیری پکیج را انجام بدیم؟

زمانی که پکیج روشن و فعال است اما رادیاتورها دمای سردی دارند، این پیام را می‌رساند که باید پکیج دیواری ایران رادیاتور خود را هواگیری کنید.

با محبوس شدن هوا در مجاری موجود در پکیج، جریان آب با اختلال روبرو می‌شود. به همین دلیل رادیاتورهایی که در اتاق ها نصب شده اند سرد هستند و باید هواگیری انجام شود تا آب جریان یافته و رادیاتور ها مجدداً گرم شوند.

در چه حالتی نیاز است هواگیری بیشتر انجام شود؟

در ساختمان های قدیمی به دلیل استفاده از لوله های فرسوده نیاز است، نیاز به هواگیری پکیج را به دفعات بررسی کرد.

 تشکیل گاز، در اثر اکسید شدن لوله های فلزی صورت میگیرد که باعث می‌شود هوا در مجاری پکیج دیواری ایجاد شود و مانع حرکت آب در رادیاتور ها شود.

هواگیری پکیج در آپارتمان ها به چه صورت است؟

  به دلیل پایین بودن سطح آب در فرایند گردش آب گرم در پکیج ها و رادیاتور ها، طبقات بالایی آپارتمان ها نیاز بیشتری به هواگیری پیدا می‌کنند. در صورتی که پکیج ایران رادیاتور نیاز به هواگیری داشته باشد، فشار آب بسیار کاهش خواهد یافت.

هواگیری پکیج ایران رادیاتور.

هواگیری موتورخانه های مرکزی چطور انجام می‌شود؟

هواگیری موتورخانه مرکزی با شیر هواگیری اتوماتیک شوفاژ انجام می شود به طوری که بیشتر از شوفاژهای معمولی نیاز به هواگیری دارند. در صورت نیاز به هواگیری پکیج ایران رادیاتور می‌توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

چه زمانی پکیج نیاز به هواگیری دارد؟

 • آب به خوبی گرم نمی‌شود.
 • رادیاتورها به صورت یکنواخت گرم نمی‌شوند.
 • پکیج و رادیاتور ها صداهای غیر طبیعی ایجاد می‌کنند.
 • فشار آب کاملاً افت پیدا می‌کند.

آموزش قدم به قدم هواگیری پکیج ایران رادیاتور

 1. شیرهای آبگرم را باز کنید تا پکیج روشن شود.
 2. پیچ هواگیری پکیج در انتهای پمپ پکیج وجود دارد که باید آن را پیدا کنید.
 3. بعد از اینکه پیچ را پیدا کردید باید آن را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود. این کار را با یک پیچ گوشتی انجام بدید.
 4. مواظب باشید در هنگام باز کردن، هوا و آب با هم خارج شوند. آبی که در این لحظه خارج می‌شود دمای بالایی دارد و باید نکات ایمنی را رعایت کنید.
 5. برای جمع آوری و کنترل کردن میزان خروجی آب می‌توانید از یک سطل و یک دستمال میکروفایبر استفاده کنید که این دستمال و سطل را باید زیر پیچ در زمان بازکردن قرار دهید.
 6. اگر فرایند خروج آب با صدا همراه باشد، نگران نباشید. بعد از اینکه صدا کاهش یافت و فشار آب خروجی یکسان شد، یعنی فرآیند هواگیری رو به اتمام است.
 7. بعد از اینکه خروج هوا انجام شد و صداها کاهش یافت، پیچ تنظیم هوا را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید تا محکم بسته شود.
 8. در این مرحله فرایند هواگیر پکیج مورد نظر انجام شده است.
 9. بعد از اینکه پکیج هواگیری شد باید رادیاتور ها را هم هواگیری کرد.
 10. بعد از هواگیری پکیج و رادیاتور ها باید فشار پکیج دوباره تنظیم شود.

هواگیری رادیاتورهای پکیج

مراحل هواگیری رادیاتور پکیج ایران رادیاتور

برای انجام فرایند هواگیری رادیاتور های پکیج ایران رادیاتور باید مراحل آمده در زیر را انجام دهید:

 1. یک ظرف کاسه مانند آماده کنید و همچنین یک دستمال میکروفایبر، کاسه و دستمال را در زیر پیچ نگه دارید که هنگام باز کردن آب را به خوبی جمع کنید که فضای اتاق را خیس نکند.
 2. در ابتدا پیچی که در بالای رادیاتور قرار دارد را باز کنید که هوای موجود در رادیاتور خارج گردد. باید دقت داشته باشید که پیچ تخلیه رادیاتور را زیاد باز نکنید؛ چون در این حالت آب زیادی از رادیاتور خارج خواهد شد.
 3. بعد از خارج شدن مقداری از آب رادیاتور پیچ را محکم ببندید.
 4. مراحل هواگیری رادیاتور پکیج را برای همه رادیاتور ها تکرار کنید (رادیاتورهایی که سرد هستند) .
 5. حالا بعد از هواگیری رادیاتورها باید میزان فشار پکیج دیواری چک شود در صورت پایین بودن فشار، میزان فشار پکیج توسط شیر یا نازل مخصوص تنظیم شود.

روش افزایش میزان فشار آب پکیج دیواری ایران رادیاتور

در صورت پایین بودن فشار آب پکیج ( پایین تر از 1.5 بار ) باید فشار آن افزایش یابد. برای این کار شیر (آبی رنگ) کوچکی که در قسمت پایین پکیج قرار دارد را باز کنید سپس به عقربه فشارسنج نگاه کنید و زمانی که عقربه به عدد 1.5 رسید آن را ببندید.

تعمیر پیکج

نحوه کاهش میزان فشار آب پکیج دیواری ایران رادیاتور

برای کاهش میزان فشار پکیج دیواری باید از رادیاتور حوله خشک کن استفاده کنید. بدین صورت که برای کاهش فشار آب باید پیچ هواگیری پکیج را باز کرده تا آب و هوا از آن خارج شود تا زمانی که فشار به میزان مورد نظر برسد این پیچ باز باشد و پس از رسیدن به فشار مورد نظر (1.5 بار ) باید پیچ هواگیری رادیاتور را ببندید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید