X

راهنمای نصب پکیج قیمت+خدمات+آموزش (نصاب پکیج)

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
راهنمای نصب پکیج قیمت+خدمات+آموزش (نصاب پکیج)

شما میتوانید برای نصب پکیج با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید کارشناسام مجموعه ایمن سرویس صداقت پاسخگوی تمامی سوالات شما هستند.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

آموزش نصب پکیج دیواری

یکی از مشکلات  افراد پس از خرید انواع پکیج دیواری، اجرا و نصب پکیج دیواری است. اما  شما با مطالعه این مقاله دیگر نگران نصب پکیج خود نباشید. یکی از نکات  مهم در هنگام نصب پکیج‌ها، آشنایی و دانستن مراحل نصب آن است. درحالت کلی شما با طی کردن پله به پله‌ این مراحل که ما برای شما میگوییم می‌توانید بدون نیاز به نیروی متخصص پکیج خود را نصب کنید اما بهتر است برای ایمنی بیشتر و دقیق نصب کردن آن از یک فرد متخصص کمک بگیرید زیرا این افراد تجربه بالایی در زمینه نصب پکیج دیواری دارند و میتوانند در بسیاری از موارد به شما کمک کنند. شما میتوانید برای تعمیرپکیج با شرکت ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.

تعمیر پیکج

راهنمای نصب پکیج

 پکیج ها انواع مختلفی دارند که شیوه نصب کردن هر کدام از آن ها با هم متفاوت است اما در حالت کلی شما برای نصبپکیج ها باید مراحلی را طی کنید که در ادامه بیشتر راجب این مراحل صحبت میکنیم.

مراحل نصب پکیج

همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم  شما برای نصب پکیج باید مراحلی را طی کنید که این مراحل شامل:

مراحل نصب پکیج

انتخاب پکیج از لحاظ فن دار یا بدون فن

پکیج ها در بازار در دو مدل فن دار و بدون فن ارائه می‌شوند که شیوه نصب هر کدام از این دو نوع پکیج باهم متفاوت است.

مقایسه توان پکیج

پکیج‌های موجود در بازار، دارای ظرفیت‌ها متفاوتی هستند  ۲۴، ۲۶، ۲۸، ۳۰، ۳۵ و ۴۰ هزار کیلو کالری بر ساعت از جمله ظرفیت ها یا توان های پکیج های موجود در بازار هستند.

انتخاب محل نصب

شما برای اینکه یک محل مناسب برای نصب پکیج را انتخاب کنید باید مراحل زیر را طی کنید.

  • محل نصب حتما بدون رطوبت  و تراز باشد.
  • حواستان باشد که نزدیک دودکش باشد.
  •  باید به این نکته دقت کنید که در فاصله خروجی دودکش پکیج با کولر آبی کمتر از 3.5 متر نباشد.
  • اخرین نکته که باید دقت کنید این است که نصب جعبه محافظ پکیج برای جلوگیری از یخ زدگی ضروری است.

کنترل دودکش پکیج دیواری

قطر دود کش پکیج نصب شده نباید از قطر خروجی کلاهک مخروطی بالای پکیج کوچکتر باشد. قطر دودکش  پکیج دیواری مدل بدون فن باید 15 سانتی متر باشد. ارتفاع دودکش پکیج نیز باید از محل نصب دستگاه تا کلاهک آن حداقل 4 متر باشد. نصب کلاهک   H  الزامی است.  برای آنکه باد داخل کلاهک H نپیچد شما باید در امتداد جریان باد آن را نصب کنید. 

کوچک شدن قطر دودکش حتی در یک نقطه باعث کاهش مکش آن باشد. برای جلوگیری از تشکیل قطرات و همچنین سرد شدن دود که موجب کند شدن خروجی دود و یا متوقف شدن آن می شود جدار خارجی دودکش عایق بندی می شود. دودکش باید ثابت و محکم باشد و در برابر باد ، بخار آب و عوامل مکانیکی دیگر مقاوم باشد.

در مواردی که مشکلاتی وجود دارد و نیاز به تغییر جهت مسیر دود است بهتر است از زانویی ۴۵ درجه حداقل پس از ۳۰ سانتی متر لوله عمودی استفاده شود و قسمت افقی دارای کمترین طول ممکن باشد. عملکرد دودکش باید پیش از راه اندازی تجهیز کنترل شود. برای کنترل آن با سوزاندن یک روزنامه در ورودی دودکش می توان مکش آن را به طور تقریبی تست کنید.

کنترل دودکش پکیج دیواری

نصب براکت پکیج دیواری

نصب پکیج دیواری باید در ارتفاع ۱۲۰ سانتی متری از کف زمین صورت بگیرد و از دیوار یا کابینت مجاور ۱۰ سانتی متر فاصله داشته باشد. پکیج دیواری نباید بالای دستگاه های گرمازای مانند اجاق گاز نصب شود و حداقل فاصله پکیج از این دستگاه ها باید ۴۰ سانتی متر باشد. فاصله پکیج دیواری از دیوار روبرور باید ۱ متر باشد. باید فاصله دودکش از اشیا و مواد قابل اشتعال مانند پرده آشپزخانه ۵۰ سانتی متر باشد. 

محل نصب پکیج باید سرپوشیده و تا جای که امکان دارد به محل های مصرف آب گرم نزدیک باشد و در اطراف آن مواد قابل اشتعال وجود نداشته باشد. بر اساس قانون ساختمان ها، نصب وسایل گازسوز مانند ابگرم کن دیواری و پکیج دیواری در واحد های کمتر از ۶۰ متر مربع ممنوع است.

در صورتی که قطر دودکش کمتر از 15 سانتی متر باشد یا فاصله عمودی دودکش تا پشت بوم کم تر از 4 متر باشد نیاز است که ازپکیج فن دار استفاده کنید.

تست فشار منبع انبساط

برای تست فشار منبع انبساط باید با یک مانومتر اندازه بگیرید. حداقل فشار پکیج باید 5/0 و حداکثر فشار باید 1 باشد.

نصب پکیج روی دیوار

بعد از انجام دادن مراحل بالا وقت آن رسیده پکیج را بر روی دیوار نصب کنید.

نصب دودکش

بدون نصب دودکش شما نباید پکیج خود را راه اندازی کنید. اگر دودکش مناسب نباشد گاز ها نمیتوانند از دودکش خارج شوند و به همین خاطر دود به داخل پکیج برمیگردد و به همین دلیل باعث خرابی پکیج و یا خفگی فرد میشود پس بهتر است حتما قبل از راه اندازی پکیج از استاندارد بودن دودکش اطمینان حاصل نمایید.

تشخیص لوله های روی دیوار پکیج

در پکیج 5 لوله وجود دارد که شامل:

  • ورودی آب سرد
  • خروجی آب گرم
  • رفت مدار گرمایش
  • برگشت مدار گرمایش
  • محل گاز

تعمیر پیکج

شما میتوانید برای تعمیر انواع پکیج مانند تعمیر پکیج ایران رادیاتور با شرکت ما تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید