X

راهکار رفع گرفتگی و انسداد دودکش پکیج

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
راهکار رفع گرفتگی و انسداد دودکش پکیج

رفع گرفتگی دودکش پکیج یکی از اعمالی است که می‌توانید برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات این سیستم انجام دهید. این مشکل به صورت یک ارور بر روی صفحه نمایش پکیج نمایش داده می‌شود که می‌توانید خودتان آن را برطرف کنید. در صورت نداشتن مهارت می‌توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت به منظور سرویس پکیج در منزل تهران تماس بگیرید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

اهمیت رفع گرفتگی دودکش پکیج

پکیج برای عملکرد صحیح باید بتواند گاز ناشی از احتراق درون سیستم را به بیرون از محفظه هدات کند. این عمل توسط دودکش پکیج انجام می‌شود. اگر مسیر دودکش پکیج مسدود باشد این گاز به داخل محفظه باز می‌گردد و باعث آسیب به اجزای داخلی پکیج مانند فن و پرشر سوئیچ پکیج می‌شود. از سوی دیگر گرفتگی دودکش پکیج می‌تواند منجر به ایجاد خسارت‌های جانی و به خطر افتادن سلامت افراد شود. به منظور رفع این مشکل می‌توانید خود با انجام برخی مراحل این مشکل را برطرف کنید و یا در صورتی که زمانی برای انجام آن ندارید با یک مرکز تعمیر پکیج در تهران به نام ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید تا در اسرع وقت این مشکل را برطرف نمایند.

عملکرد دودکش پکیج

علائم گرفتگی دودکش پکیج

در صورتی که موارد زیر را در پکیج خود مشاهده کردید، احتمال گرفتگی دودکش وجود دارد و باید برای تعمیر پکیج در تهران اقدام کنید:

نحوه رفع گرفتگی و انسداد دودکش پکیج

برای رفع گرفتگی دودکش پکیج می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. سرویس پکیج

انجام سرویس به موقع و دوره ای برای پکیج از مهم ترین کار برای رفع گرفتگی دودکش پکیج است. در صورت انجام سرویس پکیج اگر یک جسم خارجی در دودکش پکیج گیر کرده باشد می‌توان آن را خارج کرد. همچنین با انجام سایر مراحل سرویس پکیج مشکل پکیج به صورت کامل برطرف می‌شود.

  1. نصب پکیج در مکان درست

فرایند احتراق در پکیج برای کامل شدن در ابتدا به یک محل نصب صحیح نیاز دارد زیرا جریان هوا در محفظه پکیج باید وجود داشته باشد. نصب پکیج در جای درست، باعث عدم انتقال آلودگی و ذرات خارجی به سیستم گرمایشی می‌شود. در صورت عدم نصب صحیح باید از خدمات نصب پکیج در کرج ایمن سرویس صداقت استفاده کنید.

تعمیر پیکج

  1. بررسی فن پکیج

تجمع دوده و خرابی فن پکیج می‌تواند یکی از دلایل گرفتگی دودکش پکیج باشد. برای بررسی فن پکیج ابتدا باید پکیج را از برق بکشید و سپس سوکت های فن را به یک منبع جداگانه متصل کنید. در صورتی که فن پکیج شروع به کار کرد یعنی ایرادی در آن وجود ندارد. در غیر این صورت باید برای تعمیر فن پکیج یا تعویض آن اقدام کنید.

  1. بررسی برد پکیج

اگر برد پکیج دچار مشکل شود دستور روشن شدن به فن ارسال نمی‌شود و در نتیجه دوده ها مسیر دودکش را مسدود می‌کنند. در این حالت، باید اقدام به تعمیر برد پکیج کنید که این عمل نیاز به یک تعمیرکار ماهر دارد. برای تعمیر برد انواع پکیج می‌توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

  1. بررسی خرابی پرشر سوئیچ پکیج

اگر ارور انسداد دودکش را بر روی صفحه نمایش پکیج خود مشاهده کردید سریعاً پرشر سوئیچ پکیج را بررسی کنید. در این حالت باید پکیج را خاموش و پرشر را جدا نمایید. سپس دکمه ریست سیستم را بزنید و پس از به کار افتادن مجدد فن، سیم‌های آن را یکسره کنید. در صورت روشن شدن دستگاه مشخص می‌شود که پرشر خراب است و باید آن را تعویض کنید.

رفع مشکل انسداد دودکش پکیج

در این مقاله راه‌های رفع گرفتگی دودکش پکیج را بررسی کردیم. در صورت مواجه شدن با این مشکل در پکیج می‌توانید با ما در ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن یک سرویسکار پکیج برای تعمیر پکیج و حل ارور دودکش برای شما در منزل اعزام نماییم.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید