X

چگونه مشکل یخ زدگی آب درون پکیج را برطرف کنیم؟

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
چگونه مشکل یخ زدگی آب درون پکیج را برطرف کنیم؟

اگر برای مدت زمان طولانی ای از پکیج استفاده نکنید امکان دارد که اتصالات و لوله های پکیج در فصل زمستان دچار یخ زدگی شوند. مشکل یخ زدگی انواع پکیج مانند پکیج ایران رادیاتور، بوتان، فرولی و... از جمله مشکلات رایج پکیج می‌باشد. برای رفع مشکل کافیست با شماره مندرج در سایت به منظور اعزام تعمیرکار پکیج در منزل تهران تماس بگیرید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

علت یخ زدگی آب پکیج چیست؟

در فصول سرد سال اگر از پکیج به مدت طولانی استفاده نکنید ممکن است آب درون آن یخ بزند. زمانی که آب درون پکیج یخ بزند، حجم آن افزایش پیدا یافته و سبب ترکیدگی پمپ پکیج می‌شود. علاوه بر پمپ، یخ زدگی لوله های پکیج می‌تواند به مبدل پکیج و دیگر قطعات پکیج آسیب وارد نماید. خسارت ناشی از یخ زدگی پکیج می‌تواند بسیار بالا باشد.

مرکز تعمیر انواع پکیج ایمن سرویس صداقت توصیه می‌کند در صورت سکونت در مناطق سردسیر، سیستم پکیج خود را به هیچ عنوان در فصل زمستان خاموش نکنید. در صورت خاموش بودن سیستم پکیج لوله های پکیج دچار یخ زدگی می‌شوند.

یخ ضدگی پکیج

چگونه از یخ زدگی پکیج در زمستان جلوگیری کنیم؟

شما می‌توانید با انجام راهکار های بسیار ساده ای از یخ زدن آب در پکیج در فصل زمستان جلوگیری کنید. برخی از این راهکارها که بسیار مهم می باشند عبارتند از :

1. تخلیه کردن آب پکیج

تخلیه آب موجود درون لوله ها و سیستم شوفاژ یکی از بهترین راهکار هایی است که از یخ زدگی لوله های پکیج جلوگیری می‌کند بنابراین پیش از اینکه از خانه خارج شوید، این کار را انجام دهید.

پیش از خارج شدن از خانه شیر اصلی گاز پکیج را باید ببندید. سپس آب درون پکیج را خالی کنید. با انجام این دو کار با خیال راحت می‌توانید منزل را ترک کنید و در زمان بازگشت به خانه با مشکل یخ زدگی مربوط به پکیج دیواری مواجه نشوید.

2. بستن شیر آب سرد پکیج

ابتدا شیر آب سرد پکیج را ببندید و سپس یک شیر اب گرم مصرفی در منزل مانند شیر آب گرم توالت را باز کنید تا آب درون پکیج به صورت کامل تخلیه شود. پایین ترین شیر منزل همان شیر توالت است که تخلیه کردن آب درون پکیج را بسیار سریع می‌کند.

هر زمان عقربه فشار پکیج روی عدد ۳۰ قرار گرفت، یعنی تمامی آب درون سیستم پکیج تخلیه شده است. حال شما می‌توانید منزل خود را ترک کنید.

3. خواندن دفترچه راهنما پکیج

در پکیج های جدید سیستم پیش فرض اتوماتیک جهت جلوگیری از یخ زدگی وجود دارد که به سادگی می‌توان پکیج را در این حالت تنظیم کرد. برای استفاده کردن از این روش تنها نیاز به خواندن دفترچه راهنمای پکیج است.

برای تنظیم پکیج به حالت اتوماتیک باید برق پکیج را وصل کرده و سپس شیر گاز ورودی را باز نمایید. در حین انجام باید یکی از رادیاتور ها باز باشد.

حال دمای پکیج را روی حالت بسیار کم قرار دهید تا پکیج شما در فواصل زمانی مشخص شده به طور اتوماتیک پمپ را روشن کند. در پکیج های آنالوگ بعد از تنظیم عقربه روی فشار یک تا یک و نیم، باید کلید دستگاه پکیج را روشن کنید و کلید های شوفاژ و آب گرم را روی عدد صفر قرار دهید.

یخ زدن آب درون پکیج

چگونه مشکل یخ زدگی پکیج را رفع می‌شود؟

  1. ابتدا لوله های یخ زده را شناسایی کنید. تمام لوله های شکسته یا سوراخ شده را مشخص کنید.
  2. اگر متوجه شکاف در لوله ها شدید، باید با یک تعمیرکار حرفه ای، به منظور تعمیر پکیج یخ زده خود تماس بگیرید.
  3. با استفاده از یک سشوار و آب گرم تا زمان رسیدن نیروی تعمیرکارف یخ روی لوله های پکیج را ذوب کنید. در صورت استفاده کردن از آب گرم مراقب باشید تا آب گرم با قطعات برقی پکیج برخورد نکند.
  4. در مرحله بعدی برای رفع یخ ‌زدگی لوله پکیج، شیر پرکن پکیج را باز کنید تا آب درون لوله ها به جریان بیافتد. بعد از جریان آب شکاف لوله ها را می‌توان به دقت بررسی کرد.
  5. در صورت نشتی نداشتن هیچ قسمت پکیج می‌توانید، فشار پکیج را روی یک و نیم تنظیم نمایید و سپس پکیج را روشن کنید.
  6. اگر متوجه نشتی پکیج در قسمت پشتی مبدل شدید، باید مبدل پکیج را تعویض نمایید و سپس اقدام به روشن کردن پکیج نمایید.

تعمیر پیکج

در صورت نیاز به تعمیر پکیج و برای رفع یخ زدگی آب درون پکیج کافیست با شماره موجود در سایت برای اعزام تعمیرکار پکیج در تهران تماس بگیرید. مجموعه ایمن سرویس صداقت مرکز تعمیرات انواع پکیج در تهران می‌باشد که به صورت تخصصی در زمینه پکیج فعالیت می‌کند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید