X

شیر تخلیه پکیج چیست؟|تعمیر و رفع خرابی شیر اطمینان پکیج

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
شیر تخلیه پکیج چیست؟

شیر تخلیه پکیج که به آن شیر اطمینان  نیز گفته می‌شود، از جمله قطعات محافظتی بسیار لازم در پکیج به منظور کنترل فشار بیش از حد تولید شده در سیستم می‌باشد. هنگامی که  به آب در سیستم پکیج حرارت منتقل شود، فشار آب افزایش می‌یابد. زمانی که فشار پکیج بیش از حد افزایش یابد، شیر اطمینان پکیج به صورت اتوماتیک باز شده و فشار زیاد داخل مدار دستگاه را خارج می کند. در این مطلب به معرفی نحوه ی عملکرد شیر تخلیه ی پکیج و معرفی مرکز تعمیر این قطعه در تهران می پردازیم.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

با باز کردن شیر اطمینان پکیج و یا با بستن آن، می‌توان فشار پکیج را کنترل کرد. شیر اطمینان پکیج در زیر پکیج قرار گرفته است، که در بسیاری از شرایط، افت فشار پکیج با باز و بسته کردن این شیر کنترل می‌شود و می‌توان از این طریق، مشکل گرم نشدن آب پکیج را نیز برطرف کرد.

شیر اطمینان پکیج

نحوه ی عملکرد شیر تخلیه ی پکیج

شیر اطمینان پکیج، به منظور کنترل فشار در سیستم پکیج تعبیه شده است. شیر تخلیه کمک می‌کند که فشار پکیج از یک حدی، بیشتر یا کمتر نشود. قطعات پکیج که در مدار آب سیستم هستند، تحمل فشار بیشتر از ۳/۵ بار را ندارند. باید وسیله یا ابزاری برای کنترل فشار در پکیج باشد تا قطعات دچار آسیب نشوند. شیر اطمینان و یا شیر تخلیه پکیج، جهت اطمینان از بالا نرفتن فشار بار و کاهش آن در صورت نیاز، در پکیج نصب می‌شود. شیر اطمینان پکیج مشتکل از یک فنر و یک دیافراگم لاستیکی است که تحمل فشار را تا ۲/۵ بار دارد. عملکرد این شیر به این صورت است که اگر فشار پکیج بیشتر از حد مجاز افزایش یابد، فنر جمع شده و باعث می شود دیافراگم مسیر شیر اطمینان را باز کند. در نتیجه آب اضافی به بیرون می ریزد و فشار دستگاه به حالت عادی باز می‌گردد.

عملکرد شیر اطمینان پکیج

دلایل خرابی شیر اطمینان پکیج

شیر تخلیه پکیج یا شیر اطمینان پکیج یکی از قطعات اصلی در سیستم گرمایشی پکیج می‌باشد که در زیرِ پکیج و به منظور کنترل فشار داخلی این سیستم تعبیه شده است. این قطعه به دلیل فرسودگی، وارد شدن شوک گرمایی و یا ضربه خراب می‌شود و باعث نشتی از پکیج می‌شود. اگر شیر تخلیه پکیج خراب شود بهترین کار درخواست یک تعمیرکار پکیج به منظور تعویض یا تعمیر شیر تخلیه پکیج می‌باشد.

تعمیر پیکج

علائم خرابی شیر تخلیه ی پکیج

علائم اصلی خرابی شیر اطمینان پکیج عبارتند از:

  1. بالا رفتن بیش از حد فشار پکیج
  2. نشتی آب از شیر اطمینان پکیج

اگر عقربه فشارسنج پکیج بیش از 2 بار را نشان بدهد و در محدوده قرمز رنگ فشارسنج قرار بگیرد، یعنی نیاز به عیب یابی و بررسی شیر اطمینان پکیج است. در چنین حالتی اگر پکیج همچنان به کار کردن در فشار بالا ادامه دهد، نشتی آب از محل شیر تخلیه ی پکیج مشاهده خواهد شد که نیاز است برای برطرف کردن مشکل حتماً با یک مرکز تعمیر پکیج در تهران به منظور اعزام تعمیرکار پکیج در منزل تهران تماس گرفت.

شیر تخلیه یا اطمینان پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج در تهران

از آنجایی که شیر تخلیه ی پکیج قطعه ی بسیار حساس و در عین حال مهمی می‌باشد، بهتر است در زمان خرابی سریعاًَ آن را تعویض کنید زیرا خرابی آن می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد. مرکز ایمن سرویس صداقت خدمات نصب و راه اندازی پکیج، سرویس پکیج، تعمیرو تعویض قطعات پکیج را به صورت تخصصی به مشتریان عزیز ارائه می‌نماید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید