X

دلایل چکه کردن و نشتی آب پکیج

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
دلایل چکه کردن و نشتی آب پکیج

اگر از پکیج خود نشتی و چکه کردن آب مشاهده کردید بهتر است تمامی قطعات آن را بررسی کنید و مشکل را ریشه یابی کنید. ایمن سرویس صداقت یکی از مراکز معتبر تعمیر پکیج می‌باشد که در زمینه عیب یابی و تعمیر پکیج به صورت تخصصی فعالیت می‌کند. در صورت مشاهده نشتی آب پکیج خود با این مجموعه تماس بگیرید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

دلایل نشت آب پکیج

عوامل متعددی سبب نشتی آب از زیر پکیج می‌شوند که در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم:

 1. پوسیدگی مبدل های پکیج

یکی از دلایلی که آب از زیر پکیج نشت پیدا می‌کند، پوسیدگی و سوراخ شدن مبدل های پکیج است. در صورتی که مبدل های پکیج سوراخ یا دچار ترک خوردگی شوند، پکیج قادر به عملکرد صحیح نیست و دچار نشتی می‌شود. تنها راه برطرف سازی مشکل، تعویض یا تعمیر مبدل های پکیج می‌باشد که در صورت نیاز باید با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

تعمیر پیکج

 1. پارگی اتصالات پکیج

دلیل دیگری که می‌توان برای نشت آب از پکیج بیان کرد، پاره شدن لوله و اتصالات پکیج می‌باشد. لوله ها و اتصالات پکیج از جنس برنج هستند و دیر خراب می‌شوند. همچنین اورینگ و یا واشر از جمله اتصالاتی هستند که حرارت زیاد سبب خراب شدن آنها می‌شود. در هنگام بروز این مشکل باید در ابتدا لوله ی مشکل دار را پیدا کنید و سپس آن را تعوض کنید.

 1. عدم آب بندی اتصالات زیر پکیج

در هنگام نصب پکیج، اتصالات زیر پکیج باید آب بندی شوند؛ در غیر این صورت مشکل نشت آب پکیج به وجود خواهد آمد. برای رفع این مشکل کافی است تا اتصالات آب بندی نشده و یا از بین رفته را شناسایی و سپس تعویض کنید. توصیه مجموعه ایمن سرویس صداقت به شما این است که در صورتی که مهارت و تجربه تعمیر پکیج ندارید، خودتان این کار را انجام ندهید.

 1. خرابی شیر تخلیه پکیج

شیر تخلیه پکیج یکی از قطعات مهم در پکیج است که در صورت خرابی روند تخیه آب پکیج را با مشکل مواجه می‌کند. همچنین این شیر وظیفه کنترل میزان فشار پکیج را نیز دارد. اگر فشار دستگاه بیش از 1.5 تا 2 بار شود، شیر اطمینان فعال شده و برای جلوگیری از آسیب، بخشی از آب را تخلیه می کند. در صورتی که این قطعه دچار آسیب شود آب از پکیج نشت می‌کند و باید سریعاً برای تعویض این قطعه اقدام کرد.

 1. خرابی شیر پرکن پکیج

نحوه عملکرد شیر پرکن پکیج به این صورت است که  هنگام کاهش فشار آب شوفاژ، باید با چرخاندن این شیر را باز کرد. هنگامی که فشار آب مدار گرمایش به 1 تا 2 bar رسید، می‌توان شیر را بست. در صورتی که این قطعه خراب شود، تنظیم فشار آب مدار گرمایش پکیج با مشکل جدی مواجه خواهد شد. اگر خود شیر پرکن خراب شده باشد باید آن را تعویض کرد اما اگر مشکل از لاستیک ها و واشر های آن باشد، کافی است تا این واشرها تعویض شوند.

 1. خراب بودن پمپ پکیج

پمپ پکیج وظیفه گردش آب در مسیر مدار گرمایش و همچنین گرم کردن رادیاتور ها را بر عهده دارد. پمپ پکیج ها اغلب دارای مقاومت بالایی هستند و پس از چند سال دچار خرابی و سوختگی می‌شوند. هنگامی که عمر این پمپ ها به پایان می‌رسد، امکان دارد که آب از زیر پکیج نشت پیدا کند. خرابی پمپ پکیج باعث افت فشار پکیج می‌شود به همین خاطر باید در اولین فرصت پمپ تعمیر و یا تعویض شود.

 1. خرابی منبع انبساط پکیج

دیافراگم در منبع انبساط پکیج وظیفه کنترل حجم آب را دارد. در صورتی که این دیافراگم خراب شود، حجم آب اضافی پکیج از آن سرازیر خواهد شد. در صورتی که دلیل چکه کردن آب پکیج شما خرابی منبع انبساط بود، کافی است تا از یک تعمیرکار پکیج حرفه ای کمک بگیرید.

چه نکاتی را باید هنگام نشت آب پکیج رعایت کنیم؟

 • کشیدن دستگاه از برق
 • بستن شیر گاز پکیج
 • بستن فلکه شیر آب
 • بررسی دلایل نشت آب از پکیج
 • تماس با یک تعمیرکار حرفه ای پکیج
 • برطرف کردن دلایل نشتی آب از پکیج

تعمیر پیکج

اگر پکیج شما دچار اختلال و یا نشتی آب از پکیج شد، می‌توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت به منظور اعزام تعمیرکار پکیج در منزل تهران برای تعمیر و سرویس پکیج تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید