X

تعمیر برد پکیج بوتان

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
تعمیر برد پکیج بوتان

برد پکیج یکی از اجزا اصلی و حیاتی پکیج محسوب می‌شود که وظیفه آن تنظیم دما و کنترل عمل کردن تمام قطعات سیستم است. در صورتی که برد پکیج شما آسیب ببیند، پکیج شما به درستی کار نمی‌کند و یا به طور کامل از کار می‌افتد. اگر پکیج بوتان شما از کار افتاده است، شما می‌توانید برای تعمیر برد پکیج بوتان خود با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس گرفته و درخواست اعزام تعمیرکار مجرب به منزل خود نمایید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

پکیج‌ها یکی از انواع سیستم گرمایشی بسیار کاربردی هستند که قطعات متعددی در ساخت آن‌ها نقش دارند. یکی از قطعات مهم و اساسی این سیستم برد پکیج است که به بخش‌های مختلف پکیج دستورات لازم را ارسال می‌کند. اگر این قطعه الکترونیکی دچار مشکل یا خرابی شود، عملکرد تمامی بخش‌های پکیج را تحت تاثیر قرار می‌دهد. خرابی برد پکیج بوتان علائم و نشانه‌های مشخصی دارد که اگر این علائم را بشناسید، می‌توانید به راحتی تشخیص دهید که آیا مشکل ایجاد شده در پکیج بوتان شما به دلیل خرابی برد سیستم است یا خیر! تشخیص مشکل ایجاد شده در پکیج و نحوه تعمیر آن امری تخصصی است که باید به افراد با تجربه و ماهر سپرده شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم در صورت بروز هرگونه ایراد در نحوه عملکرد پکیج خود و یا مشاهده هرگونه کد خطا بر روی نمایشگر دستگاه، برای تعمیر برد پکیج بوتان خود با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس گرفته و درخواست اعزام تکنسین حرفه‌ای نمایید.

برد پکیج چیست؟

برد پکیج، یکی از قطعه‌های مهم در پکیج است که وظیفه دارد بر کل سیستم این دستگاه نظارت داشته باشد و یا به عبارت دیگر رهبری کل سیستم را برعهده دارد. درنتیجه خرابی این قطعه باعث از کار افتادن کل سیستم پکیج می‌شود. در حالت کلی بردهای پکیج بوتان به دو قسمت اصلی و برد جرقه زن تقسیم می‌شوند و اجزای تشکیل دهنده برد پکیج بوتان شامل موارد زیر است:

 1. رله فن
 2. آی‌سی پکیج
 3. ترانس تغذیه
 4. فیوز

در صورتی که با خرابی برد پکیج بوتان خود مواجه شده‌اید، می‌توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید و از راهنمایی‌های کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

علائم بروز ایراد در برد پکیج بوتان چیست؟

یکی از علائمی که به وجود خرابی در برد پکیج اشاره دارد کد خطاها هستند. در پکیج بوتان مدل ورونا کدهای E98، E80 و E99 نشان‌دهنده سوختن برد پکیج هستند.

در مدل پرلا مشاهده کد خطای E01 به تشکیل نشدن شعله اشاره دارد که به دلیل خرابی برد ایجاد می‌شود. علاوه بر این، کد خطای E03 نیز در صورت سالم بودن فن، به سوختن رله برد اشاره دارد.

در مدل‌های اپتیما و بیتا علائم خرابی برد پکیج بوتان مشابه هم بوده و شامل بوی سوختگی، خرابی فن، روشن نشدن دستگاه، سیاهی نمایشگر، روشن نشدن چراغ قرمز و … می‌باشد.

از دیگر علائم خرابی برد پکیج بوتان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم روشن شدن پکیج و یا خاموش شدن پکیج در مدت زمانی کوتاه پس از روشن شدن
 • ریست شدن ناگهانی دستگاه
 • روشن نشدن چراغ چشمک زن برد یا صفحه نمایشگر در صورت متصل بودن پکیج به برق
 • روشن و ثابت ماندن چراغ قرمز برد
 • عدم فعال شدن جرقه زن پکیج و عدم تشکیل شعله 
 • عدم فعالیت پمپ در صورت روشن بودن پکیج
 • گرم شدن نامطبوع رادیاتورها و آب مصرفی در صورت انجام سرویس سالیانه پکیج و تعویض سنسورهای مربوط به رادیاتور و آب گرم مصرفی

به طور کلی در صورت مشاهده هر یک این کدهای خطاها یا علائم خرابی برد پکیج بوتان در هر یک از مدل‌های آن، باید برد دستگاه تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض شود.

در صورت خرابی برد پکیج بوتان چه قطعه‌ای از کار می‌افتد؟

به طور کلی بعد از خرابی برد پکیج بوتان تمامی قطعه‌ها از کار می‌افتند؛ زیرا وظیفه برد پکیج، کنترل نحوه عملکرد تمامی قطعه‌های پکیج است. اما از کار افتادن دو قطعه مشخص، می‌تواند به شما نشان دهد که برد پکیج شما خراب شده است. این دو قطعه شامل موارد زیر هستند:

 1. فن پکیج
 2. پمپ پکیج

تعمیر پیکج

چرا برد پکیج بوتان خراب می‌شود؟

 • استفاده از پکیج بیش از حد نرمال
 • نشستن گرد و غبار بر روی برد
 • نشت آب و خیس شدن پکیج
 • عدم استفاده از محافظ برق و نوسان کردن برق شهری
 • عدم سرویس پکیج

در صورت بروز هرگونه مشکل در پکیج، به‌خصوص در برد آن، بهترین کار بررسی دستگاه توسط تکنسین متخصص است. برای این کار ابتدا باید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر اعزام تعمیرکار ماهر و باتجربه را ثبت نمایید. تیم حرفه‌ای و متخصص ایمن سرویس صداقت در اسرع وقت به محل مورد نظر شما آمده و با بررسی پکیج، در صورت بروز خرابی، به تعمیر یا تعویض قطعات دستگاه می‌پردازند تا مشکل ایجاد شده را برطرف نمایند.

مراحل تعمیر برد پکیج بوتان

تعمیرات برد پکیج بوتان شامل دو مرحله است:

تماس با شرکت ایمن سرویس صداقت

همانطور که در ابتدای متن به آن اشاره شد، تعمیر برد پکیج کار آسانی نیست و در صورت خرابی، باید توسط یک فرد متخصص و حرفه‌ای تعمیر و یا تعویض شود.در صورت بروز هرگونه مشکل در پکیج یا برد پکیج بوتان خود با مجموعه ایمن سرویس صداقت از طریق شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم درباره شماره تماس و آدرس محل مورد نظر را در اختیار کارشناسان ما قرار دهید. تکنسین‌های ماهر ما در زمان تعیین شده، در محل مورد نظر شما حضور پیدا می‌کنند.

عیب یابی برد پکیج بوتان

تعمیرکاران مجموعه ایمن سرویس صداقت، پس از بررسی پکیج بوتان شما و تعیین نوع خرابی و علت به وجود آمدن آن، اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعه مورد نظر می‌نمایند. تکنسین‌ها و تعمیرکارانی که در ممجموعه ایمن سرویس صداقت فعالیت دارند، از دانش، تجربه و مهارت بالایی در زمینه تعمیر برد پکیج بوتان برخوردار هستند.

علت خرابی برد پکیج بوتان

هزینه تعمیر برد پکیج به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه تعمیر برد پکیج بوتان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که باید تعمیر آن را برعهده تکنسین متخصص قرار دهید. این فاکتورها شامل موارد زیر هستند:

 • جدید یا قدیمی بودن پکیج
 • قابل تعمیر بودن یا نبودن مشکل ایجاد شده
 • مشکل ایجاد شده در پکیج
 • حجم خرابی ایجاد شده
 • هزینه قطعه مورد نیاز برای تعمیر یا تعویض

با توجه به این موضوع، هزینه تعمیر برد پکیج مقدار مشخصی نداشته و برای اطلاع از هزینه‌های تعمیر برد در مجموعه ایمن سرویس صداقت، می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و از کارشناسان ما استعلام قیمت بگیرید.

در صورت تعمیر نشدن برد پکیج، آیا امکان تعویض برد وجود دارد؟

به طور کلی برد پکیج قابل تعمیر است اما حتی اگر تعمیر شود نیز مدت زمان زیادی نمی‌توان از آن استفاده کرد. علاوه بر این، تعمیر برد به این بستگی دارد که آسیب وارد شده به برد باعث بروز مشکل در کدام یک از قطعات آن شده باشد. در صورتی که قطعات اصلی برد مانند آ‌ی‌سی آسیب دیده باشد، با توجه به اینکه تعمیر آن دشوار بوده و ممکن است نمونه قطعه آسیب دیده پیدا نشود، باید برد پکیج به طور کامل تعویض شود. با توجه به مواردی که به آن اشاره شد، تعویض برد پکیج از نظر اقتصادی و کارکرد دستگاه بصرفه‌تر است.

کد خطاهای برد پکیج بوتان

 همانطور که گفتیم یکی از علائم نشان‌دهنده خرابی برد پکیج بوتان، مشاهده کد خطا بر روی نمایشگر پکیج است. در ادامه کد خطاهای برد پکیج بوتان را برای شما به صورت جدول ارائه کرده‌ایم.

کد خطا

علت بروز کد خطا

کد خطا E01

عدم تشکیل شعله به دلیل ایراد در برد پکیج

کد خطا E13

بروز مشکل در نرم‌افزار برد

کد خطا AL50 و E011

به وجود آمدن شعله پیش از فرمان تشکیل شعله توسط برد

کد خطا A05

خراب بودن برد پکیج

کد خطا A11

عمل کردن سنسور پکیج پیش از برد

کد خطا AL22

قطع شدن ارتباط سیم با برد

کد خطا AL 51 - 59

خرابی یکی از مدارهای برد کنترل

کد خطا J0

بروز مشکل در برد کنترل و برد نمایشگر

کد خطا 40، 60 و 70 و کد خطا E50

روشن نشدن فن با وجود اتصال سوئیچ هوا به دلیل خرابی برد

چراغ سبز چشمک زن 

خرابی برد

تعمیر پیکجامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید