X

نحوه تعویض فلوسوئیچ پکیج بوتان

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
نحوه تعویض فلوسوئیچ پکیج بوتان

یکی از پرکاربرد ترین سیستم های گرمایشی که امروزه در بسیاری از منازل از آن استفاده می‌کنند، می‌توان به پکیج بوتان اشاره کرد. هنگامی که پکیج بوتان دچار مشکل می‌شود لازم است تمام قطعات آن را بررسی کنید که یکی از این قطعات فلوسوئیچ و فلومتر پکیج بوتان می‌باشد. در ادامه به بررسی نحوه تعمیر فلوسوئیچ پکیج بوتان می‌پردازیم.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

وظیفه فلوسوئیچ پکیج چیست؟

فلوسوئیچ پکیج بوتان قطعه ای در پکیج است که وظیفه سنجش هوا، بخار و یا مایعات در حال جریان در پکیج را بر عهده دارد. از دیگر وظایف قطعه فلوسوئیچ پکیج بوتان می‌توان به انتقال اطلاعات به سایر قسمت‌های پکیج مانند پمپ پکیج بوتان و… اشاره کرد. فلوسوئیچ بوتان به سایر قسمت های پکیج می‌تواند دستور خاموش یا روشن شدن بدهد و با این کار، از قطعات در برخی شرایط محافظت کند.

فلوسوئیچ پکیج بوتان

وظیفه فلومتر پکیج چیست؟

نحوه عملکرد فلومتر بوتان به صورتی است که با جریان یافتن آب با استفاده از یک توربین مغناطیسی می‌چرخد. جلوی چرخ فلومتر یک حسگر قرار دارد که اطلاعات را به برد پکیج بوتان انتقال می‌دهد. انتقال این اطلاعات، باعث می‌شود که با توجه به حجم آبی که وارد پکیج می‌شود، میزان شعله پکیج تنظیم شده و رادیاتورهای پکیج گرم می‌شوند.

فلومتر پکیج بوتان

فلوسوئیچ اصلاحی پکیج بوتان چیست؟

به جای فلومتر در شرایطی می‌توان فلوسوئیچ استفاده کرد. برای انجام این کار ابتدا سیم قرمز رنگ را حذف کرده و دو سیم دیگر را به فلوسوئیچ اتصال دهید. در ادامه فلوسوئیچ اصلاحی را در زیر پکیج در ورودی آب سرد به پکیج ببندید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که به جای فلوسوئیچ نمی‌توان از فلومتر استفاده کرد.

روش‌های تست فلوسوئیچ در پکیج بوتان

برای تست فلوسوئیچ در پکیج بوتان لازم است در ابتدا شیر آب گرم پکیج بوتان را باز کنید. بعد از باز کردن شیر آب گرم، یک چراغ باید به رنگ سبز چشمک بزند. اگر پکیج بوتان شما از نوع دیجیتالی بود، تصویر یک شیر آب گرم بعد از باز کردن شیر روی صفحه نمایش داده خواهد شد. اگر هیچ یک از این حرکات انجام نشد بدانید که فلوسوئیچ پکیج بوتان شما خراب است و سیگنال باز شدن شیر آب گرم به برد پکیج ارسال نمی‌شود.

تفاوت فلوسوئیچ و فلومتر پکیج بوتان

در پکیج هایی با مدل قدیمی تر همیشه قطعه فلوسوئیچ پرکاربرد تر از فلومتر بود اما امروزه از فلومتر به عنوان یک قطعه جایگزین با کارایی بی نظیر استفاده می‌شود. همانطور که اشاره کردیم یکی از وظایف فلوسوئیچ بوتان، قطع و وصل کردن پمپ پکیج است. اما در بوتان قطعه فلومتر، علاوه بر قطع و وصل کردن، وظیفه ارسال سیگنال برای تنظیم شعله پکیج نیز دارد.

نحوه تعویض فلومتر پکیج بوتان

نحوه تعویض فلوسوئیچ پکیج بوتان

  1. برق پکیج بوتان را کاملاً قطع کنید. با کشیدن دو شاخه از پریز برق پکیج به صورت کامل قطع می‌شود.
  2. فلکه گاز را ببندید تا در صورت بروز مشکل نشتی اتفاقی نیافتد.
  3. شیر آب ورودی به پکیج و فلکه آب را به طور کامل ببندید.
  4. با استفاده از پیچ گوشتی قاب پکیج را باز کنید و در گوشه ای قرار دهید.
  5. با باز کردن شیر پرکن پکیج بوتان آب درون سیستم را به‌طور کامل تخلیه کنید تا حین کار آب پکیج بیرون نریزد.
  6. کنترل پنل را از جلوی پکیج بوتان برای جدا کردن به سمت پایین بکشید.
  7. فلوسوئیچ در کنار پمپ پکیج بوتان قرار گرفته است که رد صورت خرابی نیاز است این قطعه را تعویض نمایید.
  8. بعد از تعویض قطعه فلوسوئیچ از سفت شدن آن اطمینان حاصل می‌کنیم.
  9. کاور پکیج را مجدد می‌بندیم و نسبت به راه اندازی پکیج بوتان اقدام می‌کنیم.

نحوه تست فلومتر پکیج بوتان

در ابتدا باید از سلامت خود قعه فلومتر مطمئن شوید. در قدم بعدی باید مشاهده کنید که هیچ قطعی اتصال الکتریکی میان فلومتر و برد پکیج نباشد. در انتها از سلامت برد کنترل هم اطمینان حاصل کنید. بعد از تست کامل فلومتر در صورت خرابی نیاز است تا این قطعه را تعویض نمایید. در صورت عدم تجربه و مهارت در این زمینه می‌توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس حاصل نمایید.

فلومتر اصلاحی پکیج

قیمت فلوسوئیچ و فلومتر پکیج بوتان

قیمت این قطعات ثابت نیست. از آنجایی که قیمت ها در بازار هر روز در نوسان و تغییر است نمی‌توان قیمت ثابتی برای این قطعات مشخص کرد. برای اطلاع از لیست قیمت قطعه فلوسوئیچ و فلومتر پکیج بوتان می‌توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

نحوه تعمیر فلوسوئیچ و فلومتر پکیج بوتان

اگر در فلوسوئیچ و فلومتر پکیج بوتان شما خللی ایجاد شود، باید نسبت به تعویض این قطعات اقدام کنید اما اگر می‌خواهید فلوسوئیچ و فلومتر را تعمیر کنید، باید از روشی که در ادامه توضیح می‌دهیم استفاده کنید.

برای تعمیر فلومتر بوتان نیاز است از یک مولتی متر استفاده کنید. همزمان با باز کردن شیر آب گرم، به دو سر سیم‌های فلومتر مولتی متر را وصل کنید. حال با استفاده از ولتاژ سنج، عدد نمایش داده شده را مشاهده کنید. اگر این عدد نشان دهنده خرابی قطعه فلومتر پکیج بوتان بود نیاز است تا نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید.

تعمیر پیکج

فلومتر به دلیل انباشت و وجود رسوب در توربین های مغناطیسی خود دچار اشکال و خرابی می‌شود. حتما بررسی کنید که این ذرات معلق در توربین مغناطیسی فلومتر مانع از حرکت آن نشده باشد. خرابی آهن ربا، شکسته شدن پروانه توربین فلومتر و قطعی در مسیر اتصال سیم‌های فلومتر به برد از دیگر دلایلی است که موجب خرابی در قطعه فلومتر می‌شود. با رسوب گیری توربین می‌توانید قطعه فلومتر خود را تعمیر کنید.

برای تعمیر قطعه فلوسوئیچ نیز لازم است اقدام به جابجایی شیلنگ‌های سرد و گرم زیر پکیج کنید و چندین بار آب را باز کنید و بعد شیلنگ‌ها را مجدد سر جای خود ببندید. به همین منوال اگر پروانه فلوسوییچ و یا آهنربا فلومتر گیر کرده باشد، با عکس شدن جریان آب مشکل بر طرف خواهد شد.

نصب فلومتر اصلاحی

بهتر است برای تعمیر قطعات فلوسوئیچ و فلومتر پکیج خود از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید چرا که اگر مهارت و تجربه کافی در تعمیر و عیب‌یابی قطعه اعمال نشود، باید چند برابر هزینه کرد تا پکیج به حالت طبیعی خود باز گردد. 

مجموعه ایمن سرویس صداقت یکی از نمایندگی های معتبر تعمیر پکیج بوتان در تهران می‌باشد که در سریع ترین زمان ممکن تعمیرکار متخصص پکیج به محل اعزام می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید