X

دلایل چکه کردن و نشتی آب پکیج بوتان

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
دلایل چکه کردن و نشتی آب پکیج بوتان

یکی از مشکلات رایج پکیج بوتان که ممکن است برای افراد زیادی اتفاق بیفتد، نشتی آب از پکیج یا آب دادن پکیج بوتان است. برای رفع این مشکل، باید قطعات مختلف پکیج بوتان را بررسی کنید و در صورت پوسیدگی و یا خرابی اقدام به تعویض قطعه نمایید. برای اعزام تعمیرکار پکیج بوتان کافیست با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

علت نشتی آب پکیج بوتان

اگر پکیج بوتان شما دچار مشکل نشتی و چکه کردن آب شده است بهتر است نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید. علت آبریزی پکیج بوتان می‌تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد که در ادامه به چند عامل آن اشاره خواهیم کرد.

نشتی آب پکیج بوتان

می‌توانید در صورت بروز مشکل هر یک از این عوامل را بررسی کنید و در صورت نیاز اقدام به عیب یابی و تعمیر پکیج نمایید.

خرابی شیر تخلیه فشار یا شیر اطمینان پکیج بوتان

شیر تخلیه یا شیر اطمینان با هدف آزادسازی آب اضافی در حین افزایش بی رویه فشار پکیج نصب و تعبیه شده است. در مواقعی که فشار پکیج از میزان استاندارد بالاتر برود، شیر تخلیه آب اضافی پکیج را آزاد می‌کند و همانند یک دریچه فشار عمل می‌کند. زمانی که فشار مضاعفی به پکیج وارد می‌شود این فشار باید از طریق شیر تخلیه یا اطمینان آزاد شود.

فشار استاندارد پکیج باید بین 1.5 تا 2 بار باشد. حال اگر فشار پکیج به بیش از این مقدار افزایش پیدا کند، باید شیر تخلیه برای جلوگیری از انفجار پکیج میزان آب اضافی پکیج را تخلیه کند. شیر اطمینان در طی استفاده متعدد به دلایل زیادی از جمله ضربه، سوراخ می‌شود و آب از آن تخلیه می‌شود. در این صورت باید شیر تخلیه را تعویض و یا تعمیر نمایید.

خرابی شیر تخلیه یا اطمینان پکیج بوتان

نشتی پمپ پکیج بوتان

پمپ پکیج بوتان به دلیل خرابی لوله ها ممکن است به تعمیر نیاز داشته باشد چرا که به دلیل فرسوده بودن پمپ و لوله های آن، نشتی پمپ اتفاق می‌افتد. داگر به لوله های قدیمی پمپ پکیج در حین کارکرد فشار زیادی وارد شود، شکستگی آن افزایش یافته و آب از آن نشت می‌کند. همچنین ممکن است چکه کردن پمپ پکیج بوتان به دلیل از بین رفتن آب بندهای پمپ نیز اتفاق بیفتد.

در صورتی که نشت آب از پمپ پکیج بوتان مشاهده شد باید نسبت به تعویض واشرهای هوزینگ پمپ و آب بندی این قطعه اقدام نمایید.

برای اعزام تعمیرکار متخصص پکیج بوتان با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

خرابی اتصالات پکیج بوتان

اگر اتصالات رفت و برگشت جریان آب پکیج بوتان به صورت نادرست نصب شود، شما شاهد چکه کردن آب از زیر پکیج خواهید بود. پس اگر مشاهده کردید که از قسمت اتصالات پکیج بوتان نشتی آب وجود دارد، ابتدا اتصالات را با یک دستمال خشک کنید و مجدد لوله ها و واشرهای پکیج بوتان را بررسی کنید. در بسیاری از موارد با سفت کردن اتصالات و یا تعویض واشرها پکیج بوتان دیگر نشتی نخواهد داشت.

خرابی اتصالات پکیج بوتان

زنگ زدگی مبدل پکیج بوتان

اگر مبدل پکیج بوتان در اثر استفاده و گذر زمان دچار خوردگی و زنگ زدگی شده باشد، مشکل چکه کردن آب از زیر پکیج بوتان مشاهده خواهد شد که در این شرایط باید از یک تعمیرکار پکیج بخواهید تا مبدل پکیج را تعویض نماید. اسیدشویی پکیج به صورت مداوم خود دلیلی بر زنگ زدگی و خوردگی سطح داخلی مبدل و در نتیجه نشتی آب پکیج بوتان است. با تماس با مجموعه ایمن سرویس صداقت می‌توانید مبدل پکیج خود را با کمترین هزینه تعویض نمایید.

خرابی دیافراگم در منبع انبساط پکیج بوتان

با افزایش دما در پکیج، حجم آب نیز افزایش پیدا می‌کند و حجم اضافی آب توسط دیافراگم منبع انبساط کنترل می‌شود. خرابی دیافراگم منبع انبساط پکیج بوتان به وفور ایجاد می‌شود و همین امر موجب چکه کردن آب از پکیج بوتان می‌شود.

برای تعویض و تعمیر دیافراگم منبع انبساط پکیج بوتان می‌توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید و از خدمات پکیج در محل این مجموعه بهره‌مند شوید.

خرابی شیلنگ های زیر پکیج بوتان

در زیر پکیج بوتان تعدادی لوله و شیلنگ پیسوار وجود دارد که برای انتقال آب سرد ورودی، آب گرم مصرفی، آب رفت شوفاژ و آب برگشت شوفاژ در زیر پکیج قرار گرفته است. این لوله و شیلنگ ها توسط اتصالاتی به زیر پکیج بسته شده‌اند و از طرفی به لوله های آب سرد و گرم و لوله های رفت و برگشت رادیاتورها متصل هستند. اگر بست شیلنگ ها و یا جنس آن با کیفیت نباشد، نشتی و آبریزی از زیر پکیج بوتان مشاهده خواهد شد.

خرابی شیر پرکن پکیج بوتان

برای تنظیم فشار آب پکیج بوتان یک شیر پرکن پکیج تعبیه شده است که اگر فشار آب پکیج به زیر 0.5 بار رسید، با باز کردن آن آب بیشتری به داخل مدار وارد شود و از این طریق افت فشار پکیج برطرف شود.

تعمیر پیکج

اگر شیر پرکن پکیج باز بماند و یا به دلیل خرابی به خوبی بسته نشود، خود به خود آبگیری انجام می‌شود و فشار پکیج افزایش پیدا می‌کند. در صورت وارد شدن فشار مضاعف به پکیج، شیر اطمینان عمل کرده و نشتی و چکه کردن آب پکیج اتفاق می افتد.

به دلیل خرابی لاستیک و واشرهای شیر پرکن پکیج آب از پکیج نشت می‌کند. برای رفع این مشکل باید شیر پرکن پکیج را تعویض کنید و اگر ایراد از خرابی واشرهای شیر پرکن بود، با تعویض واشرها و لاستیک های این قطعه مجدد اقدام به استفاده از آن نمایید.

چه نکاتی را باید در زمان نشتی آب پکیج بوتان رعایت کنیم؟

  • از برق کشیدن پکیج بوتان
  • بستن شیر گاز پکیج بوتان
  • بستن همه فلکه های شیر آب
  • بررسی دلایل نشتی آب پکیج بوتان
  • تماس با یک تعمیرکار حرفه ای پکیج بوتان
  • برطرف سازی تمام عوامل نشتی و آبریزی آب پکیج
  • تخلیه آب پکیج

چگونه شیر تخلیه پکیج بوتان را تعویض کنیم؟

برای تعویض شیر تخلیه یا اطمینان پکیج بوتان لازم است ابتدا آب پکیج بوتان را به صورت کامل تخلیه کرد. برای تخلیه آب پکیج از یک پارچه برای جلوگیری از خیس شدن دستگاه و منزل، یک سطل برای ریختن آب پکیج و همچنین آچار فرانسه، پیچ گوشتی و آچار لوله گیر استفاده کنید. بعد از باز کردن قطعه، قطعه جدید را مطابق قبل تعویض نمایید.

آیا وجود نشتی آب در پکیج خطرناک است؟

پکیج به دلیل استفاده از برق شهری، با کوچک ترین تداخلی ممکن است منفجر بشود. به همین دلیل برای جلوگیری از اثر آب بر روی اجزای الکتریکی، در صورت بروز این مشکل فورا باید نسبت به تعمیر آن اقدام کرد.

مجموعه ایمن سرویس صداقت یکی از مراکز معتبر تعمیر پکیج بوتان در تهران می‌باشد، که در صورت بروز هر مشکلی می‌توانید با این مجموعه تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید