X

تعمیر منبع انبساط پکیج

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
منبع انبساط پکیج

از دیگر قطعات مهم و حساس پکیج می‌توان به منبع انبساط پکیج اشاره نمود. در ادامه ما به معرفی این قطعه و نحوه تعمیر آن اشاره می‌کنیم. در صورت بروز مشکل در این قطعه می‌توانید، از خدمات تعمیر و تعویض منبع انبساط پکیج مجموعه ایمن سرویس صداقت استفاده نمایید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

منبع انبساط پکیج چیست؟

یکی از قطعاتی که در تمام پکیج ها یکسان است با نام اختصاری (Expansion Vessel) منبع انبساط پکیج است. ظاهر این قطعه گاهی به شکل گرد، مکعب مستطیل است که از در آن از دیافراگم پلاستیکی و لایه فلزی ساخته می‌شود. این منبع بعد از پمپ در پشت پکیج قرار دارد.

تعمیر پیکج

وظیفه منبع انبساط پکیج چیست و چگونه عمل می‌کند؟smiley

این قطعه فشار آب داخل سیستم پکیج را ثابت نگه می‌دارد. دمای آب که افزایش می‌یابد، حجم آب درون پکیج نیز افزایش پیدا می‎‌کند که باعث بالارفتن فشا پکیج نیز می‌شود. این قطعه از طرفی به آب مدار گرمایش وصل و از طرف دیگر با گاز نیتروژن که فشار آن روی 1 تنظیم شده پر می‌شود.

چگونگی تعمیر منبع انبساط پکیج

زمانی باید به تعمیر منبع انبساط پکیج پرداخت، که منبع انبساط پکیج دچار مشکل شده باشد. منبع انبساط پکیج شامل اجزا و قطعات مختلف ریز و درشتی می شود که دارای دو عدد پوسته ی فلزی و یک دیافراگم پلاستیکی می باشد.

زمانی که دما افزایش پیدا کند و حجم آب موجود در پکیج نیز افزایش یابد، به پکیج فشار زیادی وارد می شود.

در چنین شرایطی وجود منبع انبساط پکیج، این افزایش دما و فشار را مدیریت می کند تا پکیج دچار آسیب نشود. در صورتی که منبع انبساط پکیج به هر دلیلی دچار آسیب و یا خرابی شود، بهتر است سریع برای تعمیر آن اقدام کرد.

برای تعمیر منبع انبساط پکیج خود از مراکز و تعمیر گاه های معتبر و حرفه ای مانند ایمن سرویس صداقت استفاده کنید.

برای دریافت خدمات تعمير منبع انبساط پکيج بهتر است از تعمیرکاری با دانش، مهارت و تخصص کافی استفاده کنید که به خوبی از عهده ی کار بر بیاید و به بهترین شکل ممکن و در کم ترین زمان این تعمیر را انجام دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات با شماره تماس مندرج در سایت تماس بگیرید.

راهکار تشخیص خرابی منبع انبساط

ساده ترین روش این است که سوزن والو منبع انبساط را با استفاده از یک پیچ گوشتی کمی بفشارید. اگر از منبع آب خارج شود که نشان می‌دهد منبع انبساط خراب شده و باید تعویض شود. اما اگر از آن هوا خارج شد منبع انبساط در سلامت کامل است. در صورتی که با فرایند و ساز و کار پکیج آشنایی ندارید حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

منبع انبساط به چند دسته تقسیم می‌شود؟

انواع منبع انبساط

منبع انبساط باز

این دسته از منبع انبساط با هوای آزاد در ارتباط مستقیم است و هوای بیرون روی مایعات در حال چرخش در این منبع تاثیر می‌گذارد و باید حتما این منبع در بالاتر از مبدل حرارتی قرار گیرد. این نوع بیشتر در پشت بام ها نصب می‌شود تا بتواند کاملا مستقیم با هوا در تماس باشد.

معایب منبع انبساط باز

 • دارای محدودیت برای کنترل فشار
 • به هدر رفتن انرژی زیاد
 • زیاد بودن حجم لوله کشی

منبع انبساط بسته

این نوع منبع به دلیل مضر بودن تعامل آن با هوای آزاد، در محیط های سر بسته نگه داری و نصب می‌شود.

انواع منبع انبساط بسته

 • منبع انبساط بالشتی
 • منبع انبساط بادکنکی
 • منبع انبساط دیافراگمی

مشکلات رایج منبع انبساط پکیج

خرابی شیلنگ رابط

اگر شیلنگ رابط پکیج دچار گرفتگی یا خرابی شد، منبع انبساط پکیج را عیب یابی کنید و با رفع کردن این ایراد می توانید مشکل را برطرف کنید.

خروج آب از منبع انبساط

با افزایش فشار پکیج، شیر اطمینان پکیج وارد عمل می‌شود و آب نشت پیدا می‌کند. در صورت بروز چنین اتفاقی باید به تعمیر منبع انبساط پکیج خود بپردازید. خارج شدن هوا از منبع انبساط هیچ مشکلی ندارد و نشانه ی خرابی آن نیز نمی باشد اما اگر آب از آن نشتی پیدا کند بهتر است از یک تعمیرکار پکیج کمک بگیرید.

افزایش فشار باد پکیج

در صورت خرابی منبع انبساط، عقربه فشار عدد بالایی را نشان می‌دهد و هنگام سرد شدن، عقربه در پایین ترین سطح استاندارد خود قرار می‌گیرد که یکی از نشانه های خرابی منبع انبساط پکیج می‌باشد.

پکیج ها با توجه به مدل و توان حرارتی خود از منبع انبساط های مختلفی بهره‌ مند هستند و تنظیم باد پکیج بستگی به نوع و توان آن دارد. برای تنظیم باد منبع انبساط پکیج با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

مشکلات رایج منبع انبساط پکیج

ظرفیت منبع انبساط پکیج

این منبع معمولا 6 لیتری یا 8 لیتری می‌باشد و نسبت به میزان آبگیری سیستم پکیج متفاوت است.

منبع انبساط پکیج قابل تعمیر است؟

بله قابل تعمیر است اما با توجه به میزان کارکرد منبع انبساط و نداشتن صرفه اقتصادی بهتر است این قطعه تعویض گردد.

تعویض منبع انبساط

 1. سیستم پکیج خود را خاموش کنید.
 2. اجازه دهید آب درون مدار سرد شود. بعد از اینکه سرد شد باید آب درن سیستم را به طور کامل تخلیه کنید.
 3. پوشش روی پکیج را باز کنید.
 4. پیچ های منبع انبساط در پشت پکیج را با استفاده از یک آچار فرانسه به آرامی باز کنید.
 5. بهتر است قبل از بستن منبع جدید شیلنگ رابط و مسیر لوله را چک کنید که مسدود نباشد.
 6. حتما منبع انبساط بسته شده مطابق مدل پکیج باشد تا مشکلی به وجود نیاید.

تماس با مجموعه ایمن سرویس صداقت به شما امکان استفاده از خدمات تعویض منبع انبساط و تعمیر پکیج ایران رادیاتور، تعویض منبع انبساط پکیج ایساتیس، تعویض منبع پکیج بوتان و سایر برندها را می‌دهد تا با خیالی آسوده تعمیر پکیج خود را به این مجموعه بسپارید.تعمیر پیکج

تعمیر و تعویض منبع انبساط پکیج در تهران

مجموعه ایمن سرویس صداقت با سالها تجربه آماده اعزام متخصصین با تجربه در تمام نقاط تهران اعم از شمال، شرق و غرب آن می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید