X

چرا داکت اسپلیت باد گرم میزند؟

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
چرا داکت اسپلیت باد گرم میزند؟

یکی از سیستم های تهویه مطبوع در فصول گرم سال، کولر گازی یا داکت اسپلیت می‌باشد که در ایجاد هوای خنک و تازه نقش مهمی دارد. در برخی شرایط چرخه سیستم تولید باد خنک در داکت اسپلیت مختل می‌شود و شاهد خروج باد گرم از کولر گازی خواهید بود. در صورتی که مخزن گاز خالی شود، سرویس داکت اسپلیت به موقع انجام نشود و کمپرسور آن دچار اشکال شود باید برای رفع مشکل با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

چرا داکت اسپلیت باد گرم می‌زند؟

باد گرم زدن داکت اسپلیت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در صورتی که بعد از مدتی کارکرد متوجه شدید که کولر گازی یا داکت اسپلیت شما خنکی لازم را ندارد و باد گرم تولید می‌کند، بهتر است آن را خاموش کنید و از یک تعمیرکار داکت اسپلیت حرفه ای کمک بگیرید.

مجموعه ایمن سرویس صداقت یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیر داکت اسپلیت در تهران می‌باشد که در هر زمان با هر مشکلی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. در ادامه به بررسی برخی از علت های باد گرم زدن داکت اسپلیت می‌پردازیم.

علت باد گرم زدن داکت اسپلیت چیست؟

نگهداری نادرست و عدم سرویس داکت اسپلیت

در صورتی که با مشکل باد گرم زدن کولر گازی یا داکت اسپلیت مواجه شدید، باید از یک تعمیرکار داکت اسپلیت کمک بگیرید. تعمیرکار کولر گازی در قدم اول از شما می‌پرسد که آخرین باری که داکت اسپلیت خود را سرویس کرده‌اید چه تاریخی است. نگهداری و سرویس دوره‌ای داکت اسپلیت به‌طور منظم باعث افزایش راندمان و عملکرد صحیح این دستگاه می‌شود. معمولا از کولر گازی و داکت اسپلیت در فصل گرما بیشتر استفاده می‌شود بنابراین برای صرفه جویی در هزینه ها بهتر است در فصل زمستان اقدام به سرویس داکت اسپلیت یا کولر گازی خود نمایید.

به صورت عادی باید داکت اسپلیت و کولر گازی خود را سالی یک بار سرویس کنید که هم کارایی آن افزایش یابد و هم تمام گرد و غبار و کثیفی های آن برطرف شده و تمیز شود. اگر به‌موقع اسپیلت یا کولر گازی را سرویس نکنید، ایرادهای بسیاری از جمله آلودگی و انسداد فیلترها به وجود خواهد آمد که هزینه تعویض و تعمیر قطعات آن از هزینه سرویس بیشتر خواهد شد.

سرویس داکت اسپلیت و کولر گازی

خالی شدن مخزن گاز کولر گازی

زمانی که مخزن گاز کولر گازی و اسپلیت تخلیه می‌شود، این دستگاه شروع به باد گرم زدن می‌کند. کولر گازی و اسپیلت دارای کمپرسوری است که توسط گاز فریون عمل و محیط را خنک می‌کند. در کولر های آبی با استفاده از آب و در کولر های گازی با استفاده از گاز عمل خنک سازی محیط انجام می‌شود.

هر زمان که مخزن گاز خالی شود، از اسپلیت یا کولر گازی باد گرم خارج می‌شود که در این زمان برای کاهش فشار وارده بر کمپرسور بهتر است کولر گازی را خاموش کنید. 

برای پر کردن مخزن گاز کولر گازی می‌توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس گرفته و از خدمات مختلف و قیمت مناسب این مجموعه بهره‌مند شوید.

انسداد فیلتر هوا در کولر گازی

اگر بعد از پر کردن گاز و سرویس قطعات، همچنان اسپلیت یا کولر گازی شما باد گرم تولید می‌کرد، زمان آن رسیده تا فیلتر هوای آن را با دقت بررسی کنید. در کولرگازی دیواری و انواع داکت اسپلیت ها، فیلترهایی وجود دارد که در معرض آلودگی‌هایی بسیاری مانند گرد و خاک و چربی ها هستند و در صورتی که بیش از حد کثیف شوند اجازه گردش هوا نمی‌دهند و باد گرم تولید می‌شود.

تا قبل از رسوب کامل آلودگی‌ها و مسدود شدن فیلتر هوا به صورت کامل، باید فیلترها را خارج کرده و بشویید. اگر فیلترها بر اثر کثیفی ها مسدود شوند، کویل‌ها به دلیل عدم گردش هوا برفک می‌زنند. در این شرایط اگر باد در کویل به خوبی حرکت نکند، اسپیلت باد گرم خواهد زد.

برای رفع این مشکل هر 5 ماه یک بار فیلترهای اسپلیت خود را تمیز کنید و در صورت کهنگی اقدام به تعویض آن نمایید.

تعویض فیلترهای داکت اسپلیت به منظور رفع مشکل باد گرم زدن کولر گازی

سوختن فن داکت اسپلیت

یکی از دلایل باد گرم زدن داکت اسپلیت و کولر گازی، سوختن فن این دستگاه است. عملکرد صحیح فن موجب ایجاد باد خنک شده و نشان از سلامت الکتروموتور که از قطعات مهم برای ایجاد باد سرد در این سیستم محسوب می‌شود، می‌باشد.

عواملی همچون کارکرد موتور فن، به حرکت در آمدن پروانه فن و بلوور فن باعث گردش هوا در اطراف کویل شده و باد خنک ایجاد می‌کند؛ اما در صورتی که موتور فن بسوزد، هواگی گرم تولید خواهد شد.

برای رفع مشکل وزش باد گرم کولر گازی، در صورتی که موتور فن سوخته بود باید اقدام به تعویض آن نمایید.

خرابی کمپرسور کولر گازی

یکی از قطعاتی که نقش بسیار مهمی در تولید هوای خنک دارد، کمپرسور کولر گازی و داکت اسپلیت است. کمپرسور کولر گازی به‌دلیل ضربه خوردن، کثیف بودن کویل‌ها، ضعیف بودن برق ورودی و... می‌تواند آسیب ببیند و اختلال در عملکرد صحیح کولر گازی ایجاد کند.

کمپرسور در دید قرار ندارد، به همین دلیل ممکن است بسیاری از افراد بررسی این قطعه را فراموش کنند. از آنجایی که تعمیر کمپرسور کولر گازی امری بسیار حساس است و هزینه زیادی هم دارد بهتر است، تعمیر و تعویض آن را به دست یک تعمیرکار حرفه ای سپرد.

کمپرسور داکت اسپلیت

اشکال در برد کولر گازی و داکت اسپلیت

یکی از قطعاتی که عملکرد اسپلیت و کولر گازی را کنترل می‌کند، برد کولر گازی است که باعث کارکرد بهتر و صحیح سیستم‌های تهویه می‌شود. دستور خاموش یا روشن شدن فن و کمپرسور توسط برد کولر گازی صادر می‌شود به همین دلیل اگر برد دچار مشکل شود، کمپرسور و فن کولر گازی دچار اختلال می‌شوند و باد گرم ایجاد می‌شود.

برای تعمیر و تعویض قطعه برد داکت اسپلیت که یکی از حساس ترین و مهم ترین قطعه در داکت اسپلیت است، می‌توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.

هزینه تعمیر داکت اسپلیت

از آنجایی که مشکلات کولر گازی و داکت اسپلیت به عوامل مختلفی وابسته است و ممکن است در حین تعمیر نیاز باشد چند قطعه تعویض شود و یا سرویس کلی انجام شود، نمی‌توان قیمت ثابتی را مشخص کرد.

برای اطلاع از لیست قیمت و ثبت درخواست اعزام تعمیرکار داکت اسپلیت با شماره مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید