X

علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

با شروع شدن فصل سرما، میزان استفاده از پکیج افزایش می‌یابد و شوفاژها برای انتقال گرما به محیط شروع به کار می‌کنند. سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که در زمستان اتفاق میفتد و با آب دادن شوفاژ همراه است. با تماس با مجموعه ایمن سرویس صداقت و درخواست اعزام تعمیرکار شوفاژ پکیج این مجموعه می‌توانید به سرعت مشکل پکیج خود را برطرف کنید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

علت نشتی و سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شوفاژ اتفاق بیفتد، سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ می‌باشد که با دردسر آب دادن و نشتی رادیاتور همراه است. برای تعمیر سوراخ رادیاتور و تعویض پره و شیر شوفاژ حتما نیاز است از تجربه و مهارت افراد متخصص در زمینه تعمیر شوفاژ کمک بگیرید.

از آنجایی که عیب یابی پکیج و رادیاتور امری بسیار حساس است بهتر است با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس گرفته و این مشکل را به دست یک مجموعه کاربلد بسپارید.

تعمیر پیکج

تاثیر نوع لوله شوفاژ در تعمیرات شوفاژ

برای تعمیرات شوفاژ به صورت با کیفیت نیاز است حتما نوع لوله شوفاژ را بررسی کرده و با توجه به نوع لوله مشکل رادیاتور را برطرف نمایید. به طور کلی در یک رادیاتور سه نوع لوله یا سه نوع شیر وجود دارد که به شرح زیر می‌باشند:

از شیر تخلیه معمولا برای هواگیری پکیج استفاده می‌شود و شیر کنترل دستی به عنوان قطع کننده ورود و خروج آب گرم می‌باشد که با آن شوفاژ خاموش و روشن می‌شود. شیر lockshield valve در پایین رادیاتور قرار گرفته و تنها یکبار قابلیت تنظیم دارد که آن هم در جهت مخالف شیر کنترل است.

بیشترین مشکلی که برای رادیاتور ممکن است اتفاق بیفتد، مربوط به شیر lockshield valve می‌شود که اغلب اوقات مجبور به تعویض آن هستید.

نکات مهم در سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

لوله های به کار رفته در پکیج ها از جنس های متفاوتی هستند که اگر این لوله از جنس گالوانیزه باشند از کم دوام ترین بوده و لوله های پوش فیت بهترین جنس لوله های به کار گرفته شده در رادیاتور شوفاژ می‌باشد.

این مورد به این دلیل است که لوله های گالوانیزه به سرعت دچار خوردگی و پوسیدگی می‌شوند و تعمیر سوراخ شوفاژ برای این جنس لوله ها بسیار زمان بر و سخت است.

اگر لوله های پکیج از جنس چدنی، پلیکا و لوله های پلاستیکی باشد، شامل برخی مزایا و معایب هستند اما بهتر است از بهترین جنس برای لوله کشی شوفاژ استفاده شود. لوله های پوش فیت از پلیمر های جدید ساخته شده و نیاز زیادی به تعمیرات ندارد.
استفاده از چسب های مخصوص شوفاژ نیز می‌تواند برای جلوگیری از سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ کمک کند. از جمله عواملی که موجب سوراخ شدن رادیاتورها می‌شود، مواد شیمیایی داخل لوله ها و یا حرارت بالا می‌باشد.

اگر به صورت استاندارد و روتین رسوب گیری لوله های شوفاژ انجام نشود، شکستگی و نشتی لوله های رادیاتور شوفاژ را در پی خواهد داشت که هزینه بسیار سنگین تری نسبت به اسید شویی پکیج دارد.
برای رفع مشکل سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ باید ابتدا قطعات خراب شده در پکیج را تعمیر کرد و اگر به تعویض نیازی داشت، اقدام به تعویض آن نمود. شکستگی های بدنه شیر باید به درستی برطرف شوند تا مشکل نشتی رادیاتور به وجود نیاید.

صدای تق تق رادیاتور شوفاژ

اگر از رادیاتور شوفاژ خود صدای تق تق می‌شنوید، این امر ممکن است به دلیل عدم ارتباط صحیح بین انشعاب ورودی و خروجی پکیج باشد. بهتر است از یک سرویسکار و تعمیرکار پکیج برای رفع صدا و عیب یابی رادیاتورهای پکیج کمک بگیرید.

تعمیر نشتی و سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ بسیار مهم است و در صورت بروز ان سریعا باید این مشکل را رفع نمود. اگر جنس لوله‌های پکیج مناسب نباشد و یا اسید شویی پکیج به درستی انجام نشده باشد، ممکن است رادیاتورهای پکیج به مرور دچار نشتی و سوراخ شدن شوند.

راه حل موقت برای تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ و رفع نشتی رادیاتور شوفاژ، استفاده از چسب سوراخ رادیاتور می‌باشد که به صورت موقت نشتی را کاهش می‌دهد و سوراخی درون رادیاتور را پر می‌کند.

معمولا یکی از نشانه‌های سوراخ شدن رادیاتور، آب دادن رادیاتور شوفاژ می‌باشد که سرویسکار پکیج باید آن قسمتی را که سوراخ شده است، پیدا کند و با استفاده از چسب سوراخ رادیاتور برای گرفتن سوراخ رادیاتور اقدام نماید.

اگر میزان نشتی شوفاژ بسسیار زیاد باشد به طوری که باید لوله‌های شوفاژ را عوض کرد، استفاده از چسب منطقی نیست و به کار نمی‌آید. 

نشانه‌های سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

آب دادن رادیاتور شوفاژ از بارز ترین نشانه های سوراخ شدن رادیاتورهای پکیج است. همچنین اگر دیوارهای کنار رادیاتور یا خود رادیاتور دارای لکه‌هایی از نم و آب باشد ممکن است قسمتی از آن دارای سوراخ ریزی باشد. با مشاهده هر یک از موارد زیر بهتر است از یک تعمیرکار پکیج برای عیب یابی رادیاتورها کمک بگیرید.

  • سرد بودن رادیاتور شوفاژ
  •  هوا گرفتن شوفاژ و به دنبال آن صدای سوت يا زوزه
  •  افت فشار پکیج دیواری
  •  وجود نقاط سرد بر روی رادیاتور شوفاژ

آیا می‌توان برای تعمیر سوراخ رادیاتور از چسب سوراخ رادیاتور استفاده کرد؟

چسب سوراخ رادیاتور برای تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ یک راه حل موقتی است که مشکل را از ریشه برطرف نمی‌کند و فقط مدتی آن را به تعویق میندازد. در صورتی که مشکل را از ریشه برطرف نکنید، ممکن است بعدا مجبور به پرداخت هزینه های هنگفت شوید.

پیشگیری از سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

  • خودسرانه اقدام به تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ نکنید.
  • رسوب گیری و رسوب زدایی پکیج و شوفاژ را به دست افراد متخصص بسپارید.
  • اسید شویی نامناسب لوله‌های رادیاتور باعث نشتی شوفاژ می‌شود.
  • از شیرهای مناسب برای پکیج و رادیاتور شوفاژ استفاده کنید.
  • سعی کنید بهترین نوع رادیاتور را برای خانه تهیه کنید.

برای اعزام تعمیرکار رادیاتور شوفاژ انواع پکیج می‌توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید