X

آموزش تعمیر پمپ پکیج دیواری

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
آموزش تعمیر پمپ پکیج دیواری

یکی از امور بسیار مهمی که در زمان خرابی پکیج باید بررسی و انجام شود، تعمیر پمپ پکیج است که پمپ پکیج در صورت مواجه شدن با مشکل، برخی علائمی از خود بروز می دهد که می توان آن را عیب یابی و بر طرف کرد. از آنجایی که تعمیر پمپ پکیج دیواری باید به صورت تخصصی انجام شود، بهتر است با مجموعه ایمن سرویس صداقت برای تعمیر تماس بگیرید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

پمپ پکیج چیست؟

پکیج با استفاده از پمپ، آب گرم مصرفی برای حمام، ظرفشویی، دستشویی و… را تامین کرده و همچنین گرمای محیط را به وسیله شوفاژ، رادیاتور، فن کویل و پمپ تامین می‌کند.
پمپ پکیج قطعه ای است که در پکیج، عامل حرکت آب گرم مصرفی در رادیاتور می‌شود و از افت فشار مدار گرمایش در رادیاتورها جلوگیری می‌کند.

کاربرد های پمپ پکیج و نحوه تعمیر آن

پمپ پکیج چه کاربردی دارد؟

پمپ پکیج وظیفه دارد که آب گرم درون رادیاتور، شوفاژ و… را به حرکت در آورد. زمانی که فشار آب گرم کم می شود، پمپ پکیج به آن کمک می کند و فشار آب گرم را افزایش می دهد. پمپ پکیج معمولا در صنایع مختلفی کاربرد داشته و در برخی موارد برای پخش روغن به سایر نقاط دستگاه نیز کمک می‌کند. به طور کلی پمپ در پکیج برای گردش آب و گرمایش محیط تعبیه شده است و اگر آب گرم به گردش در نیاید باعث سرد شدن محیط خواهد شد.

انواع پمپ پکیج دیواری

پمپ پکیج دیواری دارای انواع مختلفی بوده که افراد می‌توانند در صورت درست نشدن پمپ پس از تعمیر پمپ پکیج، یکی از انواع آن را خریداری نمایند. این مدل ها شامل موارد زیر می باشد:

  • پمپ داب
  • پمپ گرانفوس
  • پمپ ویلیو

تعمیر انواع پمپ پکیج

دلایل و علائم اصلی خرابی پمپ پکیج چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که روی خرابی پمپ پکیج تاثیر می‌گذارد و در صورتی که رعایت نشود، می تواند آسیب جدی به پمپ پکیج وارد کند. یکی از این موارد استفاده طولانی مدت می باشد که باعث خرابی پمپ پکیج شده که با سرویس کردن به موقع آن می‌توانید از خرابی کامل آن جلوگیری کنید.
همچنین اگر پمپ پکیج بدون وجود آب کار کند، پمپ پکیج خراب شده و باید برای جلوگیری از خرابی آن همیشه دستگاه را قبل از روشن کردن بررسی کرد.
در ادامه نداشتن صافی برگشت شوفاژ، نصب نادرست پکیج و عدم سرویس و تعمیر قطعات پوسیده باعث خرابی شدید پمپ پکیج می شود و بهتر است پس از بررسی، تعمیر پمپ پکیج دیواری را به یک مرکز معتبر مانند ایمن سرویس صداقت بسپارید.

آموزش مرحله به مرحله تعمیر پمپ پکیج دیواری

در این بخش به صورت صفر تا صد و مرحله به مرحله نحوه تعمیر پمپ پکیج شرح داده شده است:

  1. در مرحله اول از تعمیر پمپ پکیج باید قبل از انجام هر کاری برق پکیج را قطع کنید.
  2. در ادامه بدنه پکیچ را جدا کنید و سپس برای تعمیر پمپ پکیج باید پمپ را بررسی کنید.
  3. بهتر است یک عکس از اتصالات پمپ بگیرید تا در موقع نصب کردن آن دچار مشکل نشوید.
  4. برای تعمیر اتصالات پمپ را قطع کنید و پمپ را از روی دستگاه جدا کنید.
  5. پمپ پکیج را عیب یابی کنید و در صورتی که قابل تعمیر نبود برای تعویض پمپ پکیج اقدام کنید.
  6. پس از تعمیر پمپ پکیج دیواری اتصالات آن را مجدد وصل کنید و در مرحله آخر پکیج را روشن کنید تا از درست کار کردن پمپ پکیج اطمینان حاصل نمایید.

عیب یابی پمپ پکیج

برای تعمیر بهتر پمپ پکیج دیواری ابتدا باید آن را عیب یابی کرد و سپس طبق مراحل گفته شده اقدام به تعمیر پمپ پکیج کرد. در ادامه به برخی از مشکلات رایج پمپ پکیج اشاره می کنیم:

دمای پمپ کاهش یافته و به درستی کار نمی‌کند.

در برخی موارد پمپ پکیج به دلیل عدم کارکرد صحیح دچار کاهش دما می شود.
علت بروز این مشکل می تواند جرم گرفتن پمپ پکیج در طولانی مدت بر اثر عدم سرویس به موقع باشد که برای تعمیر پمپ پکیج در این حالت باید آن را شستشو داده و پس از آن به موقع سرویس کرد.

پمپ به صورت کلی کار نمی کند.

ممکن است پکیج کار کند اما پمپ اصلا کار نکند که این مورد می تواند به دلیل نصب غیر اصولی پمپ پکیج باشد. اگر مشکل پکیج شما این است، تنها راه تعمیر پمپ پکیج باز کردن پمپ و درست قرار دادن آن می باشد.

پمپ پکیج یکسره کار می کند.

در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، بهتر است برد پکیج را بررسی کنید چرا که ممکن است تنظیمات پمپ به هم ریخته باشد. برای تعمیر پمپ پکیج دیواری در این حالت که برد خراب است، بهتر است برد تست شود و در صورت خراب بودن اقدام به تعویض کرد.

آب از پمپ پکیج نشت می کند.

در صورتی که پمپ پکیج آب داد، بهتر است محل نشتی را پیدا کنید و پمپ را به درستی نصب کنید. ممکن است همچنین مشکل از اجزای پمپ باشد یعنی کاسه نمد شکسته و یا اجزاء داخلی پمپ پوسیده باشد.
برای تعمیر پمپ پکیج باید این موارد را بررسی کنید و از نصب صحیح پمپ مطمئن شوید.

پمپ پکیج سر و صدای غیر طبیعی ایجاد می کند.

زمانی که با این مشکل روبرو شدید، برای تعمیر پمپ پکیج آن را هواگیری کنید و در صورت مشکل بر طرف نشود بهتر است یک بازبینی و سرویس کلی برای پکیج خود انجام دهید.

تعمیر پیکج

برای تعمیر پمپ پکیج خود می توانید با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید تا این مجموعه برای تعمیر و سرویس پمپ پکیج در منزل تهران برای شما نیروی متخصص و ماهر اعزام نماید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید