X

هزینه و نحوه شارژ گاز داکت اسپلیت

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
شارژ گاز داکت اسپلیت

داکت اسپلیت به عنوان یکی از انواع دستگاه سرمایشی و گرمایشی است که در آن از گاز مبرد برای تولید هوای خنک استفاده می‌شود. با کاهش فشار گاز مبرد در داکت اسپلیت، دستگاه هوای گرم تولید می‌کند. به همین دلیل نیاز است که هرچه سریع‌تر شارژ گاز داکت اسپلیت شما توسط یک فرد متخصص و باتجربه انجام پذیرد.

برای آنکه بدانید چرا گاز داکت اسپلیت کم می‌شود، روش‌های شارژ داکت اسپلیت کدامند و از همه مهم‌تر برای شارژ گاز داکت اسپلیت باید با چه مجموعه‌ای تماس بگیرید، این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

چرا گاز داکت اسپلیت کم می‌شود؟

در حالت کلی پکیج داکت اسپلیت کاملا سالم و آب‌بند است و نباید هیچگونه نشتی بر روی آن وجود داشته باشد. اما در برخی موارد به دلیل وجود نشتی‌های بسیار جزئی در اتصالات اسپلیت، گاز دستگاه به مرور زمان کاهش پیدا کرده و دستگاه به جای باد خنک، باد گرم در محیط تولید می‌کند. در صورت بروز این مشکل باید ابتدا محل نشتی را یافته، آن را برطرف نموده و سپس گاز داکت اسپلیت را شارژ نمایید.

روش‌های شارژ گاز داکت اسپلیت

کم شدن گاز داکت اسپلیت چه عوارضی را به همراه دارد؟

  • افزایش مصرف انرژی
  • برفک زدن و یخ زدن پنل سیستم
  • تولید باد گرم توسط دستگاه
  • از کار افتادن یا سوختن کمپرسور
  • بیشتر شدن صدای کندانسور داکت اسپلیت

روش‌های شارژ گاز داکت اسپلیت

روش‌های مختلفی برای شارژ کردن گاز داکت اسپلیت وجود دارد که هر یک از آن‌ها را می‌توان با توجه به شرایط و وضعیت دستگاه انتخاب نمود.

شارژ گاز داکت اسپلیت به وسیله مانوفیلد و جدول گرمایی

در این روش ابتدا تکنسین دمای هوای اطراف پنل داخلی و پنل خارجی را اندازه‌گیری کرده و به کمک جدول، میزان فشار گاز کولر گازی را در هر دو دما تعیین میکند. پس از آن گیج مانوفیلد را به دستگاه متصل کرده و گاز دستگاه شارژ می‌ششود. درصد خطای این روش بالاتر از سایر روش‌هاست.

شارژ گاز داکت اسپلیت به کمک آمپر

در این روش میزان شارژ گاز داکت اسپلیت از طریق اندازه‌گیری آمپر دستگاه به وسیله آمپرمتر اندازه‌گیری می‌شود. مراحل این روش به شرح زیر است:

  • یک آمپرمتر کلمپ را به یکی از سیم‌های ورودی کمپرسور وصل کرده
  • دستگاه را روشن کرده و آمپر مصرفی دستگاه را اندازه‌گیری می‌کنیم
  • اگر عدد روی آمپرمتر کمتر از پلاک دستگاه باشد، گاز دستگاه کاهش پیدا کرده است. در این صورت نیاز است گاز داکت اسپلیت شما شارژ شود.

شارژ گاز داکت اسپلیت به وسیله ترازو

این روش، اصولی‌ترین و بهترین روش برای شارژ داکت اسپلیت است که وزن مقدار گاز مورد نیاز برای شارژ دستگاه به وسیله ترازوی مخصوص محاسبه شده و پس از آن دستگاه شارژ می‌شود.

پس از شارژ گاز داکت اسپلیت چه باید کرد؟

پس از آنکه گاز داکت اسپلیت شارژ شد، باید از عدم نشتی گاز دستگاه توسط تکنسین اطمینان حاصل شود. برای این کار می‌توان از محلول آب و صابون استفاده کرد؛ اگر کف محلول ثابت ماند، یعنی نشتی ندارد. اما اگر گاز نشتی داشته باشد در محلول آب و صابون حباب ایجاد می‌شود.

مجموعه ایمن سرویس صداقت بهترین مرکز برای شارژ گاز داکت اسپلیت

شارژ گاز داکت اسپلیت امری تخصصی است و باید توسط تکنسین متخصص و باتجربه انجام شود. شما می‌توانید برای شارژ گاز دستگاه خود با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس گرفته و درخواست اعزام تعمیرکار و تکنسین به محل مورد نظر خود نمایید.

مجموعه ایمن صداقت با داشتن تیمی حرفه‌ای از افراد مجرب و متبحر، انواع خدمات پس از فروش شامل نصب، تعمیر و سرویس داکت اسپلیت را به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای ثبت درخواست و اطلاع از هزینه شارژ گاز داکت اسپلیت، به سایت ایمن سرویس صداقت مراجعه کرده و با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و از راهنمایی‌های کارشناسان ما بهره ببرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید