X

دلیل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج

۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴ متخصص تعمیرات:
دلیل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج

بوی گاز و دود و سوختگی پکیج، یکی از مشکلات جدی و قابل توجه پکیج دیواری به شمار می رود. استشمام بوی گاز از پکیج به سرعت باید برطرف شود زیرا ممکن است دچار انفجار شود. برای رفع مشکل پکیج خود می‌توانید از مجموعه ایمن سرویس صداقت یک تعمیرکار پکیج در تهران درخواست کرده تا در سریع ترین زمان ممکن مشکل پکیج خود را برطرف نمایید.

ایمن سرویس صداقت
ایمن سرویس صداقت

دلیل بوی گاز از پکیج چیست؟

معمولاً پکیج هایی که مدتی از کارکرد و عمر مفید آنها می گذرد و فرسوده شده‌اند، بوی گاز و بوی ناخوشایندی از خود نشت می‌دهند. در این شرایط معمولا بوی گاز پکیج به دلیل نشت گاز در اثر خرابی مربوط می شود. در صورتی که دستگاه پکیج را  به تازگی نصب کرده باشید و اکنون بوی بدی از پکیج به مشام شما برسد (همچون بوی دود یا بوی سوختگی و یا بوی گاز)، احتمالاً نصاب پکیج نصب اشتباه و غیر اصولی انجام داده که سبب بروز این مشکل شده است. تعمیر پکیج باید به دست افراد متخصص انجام گیرد تا باعث بروز مشکل در پکیج نشود.

تعمیر پیکج

رفع بوی گاز پکیج 

اکثر مدل های پکیج دیواری، دارای سنسورها و سیستم هوشمندی در دستگاه خود می‌باشند که در صورت بروز نشتی و نشت گاز پکیج، بلافاصله سیستم به کمک سنسورها وضعیت را شناسایی کرده و برای حفظ ایمنی و جلوگیری از گازگرفتگی و یا انفجار، پکیج را خاموش می‌کند. یکی از دلایل خاموش شدن پکیج و روشن نشدن پکیج می‌تواند بر اثر نشت گاز پکیج باشد.

  • نشت گاز پکیج از شلنگ و اتصالات

ایراد در شیلنگ متصل به لوله گاز و پکیج می‌تواند باعث نشت گاز از پکیج شود. اگر شیلنگ دچار پیچ خوردگی شود  و یا سالها از استفاده آن بگذرد، ترک و سوراخ های ریزی در شیلنگ گاز پکیج به وجود خواهد آمد که سبب نشت گاز از پکیج می‌شود.

دیگر اتصالات مربوط به گاز پکیج از لوله تا دستگاه را باید به دقت بررسی کنید زیرا ممکن است در هنگام نصب اشتباه و یا به دلیل فشارهای وارد شده به پکیج، اتصالات لوله گاز و یا بست آن شل شده باشد. با استفاده از تست کف صابون بر روی تمامی اتصالات پکیج، می‌توانید از وجود نشتی گاز در پکیج خود مطمئن شوید و سپس بخش معیوب را تعمیر کنید.

  • نشت گاز پکیج از شیر برقی

وجود شیر برقی گاز پکیج در تنظیم فشار گاز پکیج برای سوختن در مشعل بسیار ضروری است. خرابی شیر برقی و یا بهم خوردن تنظیمات فشاری آن می‌تواند باعث نشت بوی گاز از پکیج شود. بررسی سلامت این قطعه را می‌توانید به دست یک تعمیرکار ماهر بسپارید.

گرفتگی لوله ها یا دودکش پکیج و همچنین خرابی قطعه فلوسوئیچ پکیج نیز می تواند باعث نشت بوی گاز پکیج شود.

تعمیر بوی دود و سوختگی پکیج در تهران

دلیل بوی دود پکیج

در حالت اول اگر در مشعل و شعله پکیج ایرادی باشد از پکیج بوی دود استشمام خواهد شد. در حالت دوم اتصال اشتباه و نصب نادرست دودکش پکیج می‌تواند باعث ایجاد بوی دود و سوختگی از پکیج شود. اگر دودکش پکیج به صورت صحیح نصب نشود، تمامی دود های حاصل از احتراق خروج یافته و به داخل محیط نشت پیدا کند. در صورت بروز این مشکل به هیچ عنوان سهل انگاری نکنید و مشکل را برطرف کنید زیرا می‌تواند برای شما خطر آفرین باشد.

در موارد معدودی، سوختن ناقص گاز در مشعل پکیج باعث ایجاد  بوی دود پکیج و حتی دلیل بوی گاز از پکیج می‌شود. در این مورد می‌توانید آلودگی و چربی سر مشعل گاز پکیج را که سبب سوختن ناقص و احتراق غیر کامل شده است، برطرف کنید. نشانه ای که در این مواقع وجود دارد، رنگ شعله احتراق است که به جای آبی، زرد و یا نارنجی می‌سوزد.

در صورتی که بوی بدی مانند تخم مرغ گندیده از پکیج احساس می‌کنید، درواقع باید به دنبال علت نشت گاز از پکیج باشید. زیرا بوی بد تخم مرغ گندیده یا بوی سولفور از پکیج به منزله نشت گاز می‌باشد.

دلیل بوی سوختگی از پکیج

اگر در برد پکیج اتصالی رخ دهد موجب بوی سوختگی پکیج می‌شود. اگر از پکیج به مدت چندین ماه استفاده نکنید ممکن است باعث بوی سوختگی از پکیج و یا بوی بد پکیج شود. برای مثال در طول تابستان که استفاده از قابلیت گرمایشی پکیج برای چندین ماه متوقف می‌شود، بعد از روشن کردن پکیج بوی سوختگی یا بوی گاز از پکیج احساس می‌شود. در صورتی که بوی بد پکیج رفع نشد، فیلتر های دودکش را تعویض کنید تا این بو از بین برود.

تعمیر پیکج

مجموعه ایمن سرویس صداقت آماده ارائه خدمات پکیج در محل به وسیله بهترین و حرفه ای ترین تعمیرکاران پکیج در تهران می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید